Skocz do zawartości
damian665

obroty w 1.6TD?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jakie powinien mieć obroty silnik na biegu jałowym???

 

na obrotku jest

0-pierwsza kreska

-druga kreska

-trzecia kreska

1000-czwarta kreska

 

gdzie pwoinna sie znajdować wskazówka na biegu jałowym??

 

bo ja dzisaj założyłem obrotek i wskazówka znajduje sie na drugiej kresce(czyli tej po zerze zaraz)

 

i jakby ktoś mógłby napisac jakie ma obroty np. na 2 przy 40km/h itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na biegu jalowym (tzw luz) obroty to okolo 3 kreski (ok 800obr/min) jak zalacze klime to mam tuz ponad 2 kreske, pamietaj ze obroty na wskazniku sa brane z natezenia jakie daje alternator a nie z silnika :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. 850-900 na cieplym silniku powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obroty na 2 biegu przy 40km/h 2500rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na biegu jalowym (tzw luz) obroty to okolo 3 kreski (ok 800obr/min) jak zalacze klime to mam tuz ponad 2 kreske, pamietaj ze obroty na wskazniku sa brane z natezenia jakie daje alternator a nie z silnika :cwaniak:

 

aha to czyli coś mi źle pokazuje

bo max pokazuje niecałe 4000 obr/min

 

co moze być tego przyczyną???

ma to zwiazek z tym ze zegary założyłem od b4 do b3??? czy mogą to powodować inaczej idące piny???

 

gdzie moge znaleźć jak idą piny w b3 a jak w b4???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak depniesz do konca w pedal na luzie to powinien zamykac obrotomierz, jak nie to cos jest nie tak, ale czy przyczyna tkwi w zegarach, czy w alternatorze czy silniku lub lince gazu to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne zegary to jedno (IMO pokazują dobrze), a drugie to ogranicznik obrotów (a raczej przepustnicy) znajdujący się na pompie wtryskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Paska B3 1.6TDIntercooler i chciałbym sie dowiedzieć jakie są obroty i prędkość na danym biegu np. przy 3000obr/min

Czy mógłby ktoś zrobić taki test i podać tutaj na forum ponieważ mam obrotomierz elektroniczny podpinany pod alternator i nie jestem pewny czy dobrze mi pokazuje, a nie znalazłem takiej informacji tutaj na forum.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby żaden kolega z forum nie miał fabrycznego obrotka z tym silnikiem?

Dodam tylko że na 4 biegu przy prędkości 60km/h mam 2000obr/min

Czy inni koledzy też tak mają czy może mój obrotek źle pokazuje?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma może licznik od B3 1.9 TD ? Bo założyłem od B4 1.9 TD i nie jestem przekonany czy dobrze pokazuje.. Mam alternator Valeo 2 pinowy i obroty po odpalenia są na poziomie 750obr/min.. Dodam ze nie odpalam auta na ssaniu.. Czy ktoś może mi napisać jakie powinny być obroty i przy jakich prędkosciach na biegach itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności