Skocz do zawartości
goomish

Światła przeciwmgielne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój pasacik nie posiada świateł przeciwmgielnych, a chciałbym je zamontować. Stąd pytanie:

czy pomimo braku światel VW doprowadził instalację, czy trzeba ją ciągnąć z jakiegoś miejsca np od jakiegoś przekaźnika?

Dodam, że jak z przełącznika "włączam" światła to kontrolka się zapala, czyli jak rozumiem ta część instalacji od włącznika do przekaźnika (jeżeli idzie to przez przekaźnik) jest "obecna"?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przełącznika "włączam" światła to kontrolka się zapala,

 

Masz na myśli przeciwmgielne przód czy tył ?? Bo przednie nie są sygnalizowane żadną kontrolką tylko na pokrętle zamiast czerwonego masz zielony kolor.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o światła przeciwmgielne przednie. Nie mam instrukcji w żadnym cywilizowanym języku poza niemieckim i wydawało mi się, że pierwsze wyciągnięcie pokrętła od świateł to zapalenie kontrolki na zegarach i włączenie przeciwmgielnych przednich.

Edytowane przez goomish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o światła przeciwmgielne przednie. Nie mam instrukcji w żadnym cywilizowanym języku poza niemieckim i wydawało mi się, że pierwsze wyciągnięcie pokrętła od świateł to zapalenie kontrolki na zegarach i włączenie przeciwmgielnych przednich.

 

Nie. W przednich wychodzi Ci o dwa stopnie. Raz tylne, dwa przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będziesz musiał pociągnąć kable, gdyż VW produkuje wiązki pod zamówienie (z jakim wyposażeniem jest zamówiony samochód).

A każdy moduł ma wiele różnych wariantów (np. moduł ABS w golfie A5 z roku modelowego 2009 ma 16 różnych wariantów ale dla modelu z roku prod. 2008 było 40 wariantów-niby wiązka od ABS a każda inna).

 

I tak jest ze wszystkimi modułami VW od kilku do kilkudziesięciu wariantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. W przednich wychodzi Ci o dwa stopnie. Raz tylne, dwa przednie.

bzdura ... raz przednie, a jak jeszcze raz wyciagniesz to wtedy tylne się włączają (tylne bez przednich nie będą świecić jak są i przednie ) przynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz przednie, a jak jeszcze raz wyciagniesz to wtedy tylne się włączają (tylne bez przednich nie będą świecić jak są i przednie ) przynajmniej u mnie tak jest

 

Dokładnie Majcin :ok:Doc nie pij tyle :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Wiem już że muszę ciągnąć kable, tylko skąd? Czy VW przeciwmgielne ma włączane poprzez przekaźnik czy bezpośrednio przez przełącznik?

Druga sprawa to czy te światełka w wykonaniu VW dobrze świecą czy są tylko po to aby poprawić sobie samopoczucie? - pytam bo widziałem już parę porażek konstrukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok! Wiem już że muszę ciągnąć kable, tylko skąd? Czy VW przeciwmgielne ma włączane poprzez przekaźnik czy bezpośrednio przez przełącznik?

Druga sprawa to czy te światełka w wykonaniu VW dobrze świecą czy są tylko po to aby poprawić sobie samopoczucie? - pytam bo widziałem już parę porażek konstrukcyjnych.

najlepiej kablem z samego przelacznika trzeba miernikiem wynalezc kabel ktory odpowiada za halogeny nastepnie kabel przeciagnac do komory silnika i wstawic uniwersalny przekaznik i zasterowanie na niego z wczesniej poprowadzonego kabla.

do tego przekaznika dochodzi masa i zasilanie z akumulatora i wystreiwanie na halogeny i to wysterowanie podlaczasz pod halogeny i sama mase pod halogen i cieszysz sie dodatkowym swiatlem

jesli nie masz dwustopniowego przelacznika swiatel to musisz takowy dokupic ewentualnie dodatkowy przycisk

czas montazu ok 2 godzin

koszt

kable - trzeba policzyc(najlepiej kabel w gumie kupic pod wplywem niskiej temperatury nie twardnieje bardzo i nie peka)

przekaznik z kostka (20zł)

 

jakbys lecial gdzies przez nisko to daj znac mam taki przkeaznik 53 orginalny vw nie bedziesz musiał kupowac jedynie pozagniatasz sobie koncówki do niego i powkladasz

oddam za free

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Wiem już co i jak, teraz muszę skompletować halogeny i maskownice/kratki i do roboty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...kable można kupić na angielskim ebay' u dołączony do tego jest bardzo prosta instrukcja... pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnij od pozycyjnych ,bo halogeny nie mogą się palić bez pozycyjnych,jak będziesz chciał przykręcić halogeny do zderzaka to dokup od razu kołki rozporowe 6 szt(małe krótkie i białe) w serwisie i wkręty do mocowania halogenów,które wkręcisz w te kołki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pociągnij od pozycyjnych ,bo halogeny nie mogą się palić bez pozycyjnych,jak będziesz chciał przykręcić halogeny do zderzaka to dokup od razu kołki rozporowe 6 szt(małe krótkie i białe) w serwisie i wkręty do mocowania halogenów,które wkręcisz w te kołki

Albo moim zdaniem lepiej dać z tyłu nakrętkę przykręcając zwykłą śrubą:).

 

P.S. Tak zapytam: po co Ci dokładać halogeny? Efekt jaki dają jest raczej mizerny. No chyba, że chodzi głównie o względy estetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo moim zdaniem lepiej dać z tyłu nakrętkę przykręcając zwykłą śrubą:).

zapłaci kilka zł za te kołki i wkręty i wkręci bez patentów,jakoś ja druciarstwa nie trawię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goomish dzisiaj postaram Ci sie zapodac zdjecia gdzie co i jak bo ja juz ta operacje na swoim przeprowadzilem i dziala i swieci i sie przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goomish dzisiaj postaram Ci sie zapodac zdjecia gdzie co i jak bo ja juz ta operacje na swoim przeprowadzilem i dziala i swieci i sie przydaje.

 

a ja mam fabrycznie i nie używam bo tak jak Matsil pisze efekt ich świecenia jest mizerny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam fabrycznie i nie używam bo tak jak Matsil pisze efekt ich świecenia jest mizerny

Zalezy do czego sie uzywa tych swiatel bo ja ani na brak mgiel nie narzekam ani na efekt ich dzialania i widzialem jak swieca przed zalozeniem i wiedzialem ze mi sie przydadza wiec nie bede sie to z Toba spieral jak komu swieci i jaki daje efekt. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pytałem jak halogeny spisują się w VW bo jeżeli jest to lipa to nie ma sensu tracić pieniędzy i czasu. A jeżeli dają niezły efekt - lepszej widoczności nie estetyczny - to warto. Więc może wypowiedzą sie szerzej Ci którzy mają halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalezy do czego sie uzywa tych swiatel bo ja ani na brak mgiel nie narzekam ani na efekt ich dzialania i widzialem jak swieca przed zalozeniem i wiedzialem ze mi sie przydadza wiec nie bede sie to z Toba spieral jak komu swieci i jaki daje efekt. pozdro

 

przede wszystkim to halogeny, które są na aucie 7 lat i mają przebieg ponad 280kkm są mocno wypiaskowane od kamyczków więc i ich świecenie jest mizerne

fakt w klimacie, którym się poruszasz są mgły i takie światła mogą Ci się przydać lecz w klimacie, którym poruszam się ja nie ma kiedy ich używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc może wypowiedzą sie szerzej Ci którzy mają halogeny.

Miałem halogeny w B5 i mam w B6 więc mogę Ci coś na ten temat napisać. Dają tyle, że po zaświeceniu masz trochę jaśniej w odległości 5 m od samochodu :). We mgle jest dokładnie to samo. Ich zaleta to głównie to, że jadący z przeciwka lepiej Cię widzą, bo Tobie wiele nie pomogą. To samo jest w B6. Ale pod względem estetycznym auto na pewno lepiej się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności