Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może o ile obniżają auto sprężyny H&R czerwone?

Mam takie na aucie, zresztą już z takim zestawem auto kupiłem i nie wiem ile jest obniżone.

Czy amory też są wymieniane przy zakładaniu sportowych sprężyn czy można wymienić sprężyny a amory zostają seryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek oddaję paseratii na wymianę zawieszenia na gwint AP. Mechanik nigdy sportowego nie zakładał, więc możecie napisać jakieś wskazówki, które mógłbym mu przekazać, żeby dobrze wszystko założył? Ewentualnie, żeby dobrze wyregulował, bo montaż może okazać się łatwy. Chcę obniżyć -50mm przód i tył. Jak mierzyć i zrobić, żeby równo wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zmierzy od ziemi do rantów błotników na serii, i pózniej -50 od tego co mu wyszło;) łatwa i przyjemna robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przy zmianie sprigów na Eibach muszę jechać na zbieżność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie kupiłem sobie felg MAM Nuvo 7 '19cali 8,5J 19H2 ET 45. Chce też obniżyć auto. O ile obniżyć by grało to z tymi felgami i czy przód i tył tak samo czy np przód o 35mm a tył o 40 mm. Zastanawiam się czy wystarczy tylko wymiana sprężyn czy lepiej zawieszenie gwintowane. Co polecacie z własnego doświadczenia i jakiej marki. nie ukrywam że za dużo kasy nie mam ale nie chce też jakiegoś najtańszego szajsu kupować. Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Koledzy przy zmianie sprigów na Eibach muszę jechać na zbieżność?

 

Wiadomo, z resztą producent w instrukcji zaleca taką czynność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie... pogoda sie poprawila a wiec oddalem passka do mechanika na wymiane zawieszenia, zawiecha FK tj pisalem wczesniej i troche sie zdziwilem bo auto mialo siasc -4 cm a usiadlo o wiele wiecej tzn tyl jeszcze jest ok bo jest troche luki miedzy nadkolem a opona ale przod usiadl konkret jest rowniutko z opona, jak naciskam na przod to jest sztywny i tylko lekko sie ugina a tyl jest miekki w miare i bardziej sie ugina. Powiedzcie czy jest jakas mozliwosc wstawienia na przod jakis gum zeby troszke tylko go podniesc?

Tutaj fotka

http://www.zapodaj.net/ff8208e57ab60.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie... pogoda sie poprawila a wiec oddalem passka do mechanika na wymiane zawieszenia, zawiecha FK tj pisalem wczesniej i troche sie zdziwilem bo auto mialo siasc -4 cm a usiadlo o wiele wiecej tzn tyl jeszcze jest ok bo jest troche luki miedzy nadkolem a opona ale przod usiadl konkret jest rowniutko z opona, jak naciskam na przod to jest sztywny i tylko lekko sie ugina a tyl jest miekki w miare i bardziej sie ugina. Powiedzcie czy jest jakas mozliwosc wstawienia na przod jakis gum zeby troszke tylko go podniesc?

Tutaj fotka

http://www.zapodaj.net/ff8208e57ab60.jpg.html

 

masz założone dystanse? a jak to jakie bo kupiłem alusy 19 i nie wiem jakie mam założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam dystansy, tyl jest rowno prawie a na przod jak bym dal to bym nie pojezdzil bo by tarlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym musiał dac z przodu bo mam prawie na styk. jak obniżę auto to cos przy zawieszeniu trzeba przerobić czy obejdzie sie przez przerabiania bo boje sie ze jak go obniżę za mocno to będzie obcierał o zawieszenie

Edytowane przez Przemo90008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zawieszenie raczej nie powinien ocierac, ale niech sie ktos wypowie bardziej doswiadczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter88 najlepiej położyć na dachu poziomicę i regulować gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że regulować można z kanału? Nie trzeba ściągać kół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu trzeba i kanał nie potrzebny w ogóle, z tył z kanału bez ruszania kół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin66389122 życzę powodzenia przy regulacji tyłu z kanału ale z własnego doświadczenia wiem żeby regulowac tył to trzeba podnieśc tył do góry postawic paska na kobyłkach zdjąc koła odkrecic amory i opuścic tylną belkę i dopiero wtedy można rególowac jak sprężyny i nakrętki od regulacji są w miarę luźne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam założony gwint i co do tyłu mam skręcone śruby na maxa, czyli - 70mm. Przód ciężko powiedzieć ile poszło w dół, bo nie mierzyłem ile miałem wcześniej, a gwintu mam jeszcze łohohoo dużo tylko fizycznie chyba nie da się skrecic na maxa, bo chyba sprezyna będzie luzna? A ogólnie i tak coś wysoko auto stoi hmmm w każdym bądź razie zbieram na alusy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelvwtak jak piszesz, też to robię na podniesionym aucie i odkręconych amorach od belki ale siedzie w tym czasie w kanale;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, otóz kupywac spreżyny równe (40/40) czy przód niższy (40/35) bo znajomy podpowiedzial że czesto jak spreżyny sa równe to przód stoi wyżej po zalożeniu. Chcem kupic mts. I czy kogos moglibyscie polecic żeby było taniej. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprężyny pod dedykowany silnik to powinno być tak jak w opisie ale jak juz np masz LPG to butla swoje waży a więc byłoby lepiej wybrać 40/35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności