Skocz do zawartości
kat_13

mocowanie ryninki do szyby

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam kłopot z założeniem rynienki i gumy na szybę; rynienka jest profilowana na wzór listwy samozaciskowej; czy jest ktoś w stanie podać sposób na rozwiązanie problemu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam kłopot z założeniem rynienki i gumy na szybę; rynienka jest profilowana na wzór listwy samozaciskowej; czy jest ktoś w stanie podać sposób na rozwiązanie problemu

pozdrawiam

 

weź jakieś zdjęcie passata wklej np. z allegro i zaznacz na nim o co tobie biega , jeśli jest to ta listwa która idzie pod lusterkiem zewnętrznym do końca drzwi to musisz wymontować najpierw lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o rynienkę w której jest osadzona szyba, inaczej: rynienka jest na nią nasadzona, i ma otwory do mocowania do podnośnika szyby, poziomy element zamocowany na wcisk na szybie (no nie wiem jak to prościej wytłumaczyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wiem już o co chodzi :hyhy: nigdy szyby nie wyciągałem z tej rynienki chodź często ostatnio ja oglądałem ( wyjmowałem podnośnik, wyłamane zęby) moim zdaniem powinna szyba wejść w tą rynienkę bez problemu, jakiś czas temu jakiś kolega z forum szukał takiej rynienki bo stara mu przerdzewiała , może sie odezwie i podzieli w jaki sposób on to zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to właśnie byłem ja ten który szukał tej rynienki ale już ją kupiłem w salonie (56zł) bo nigdzie nie było a wracając do tematu to jest dosyć ciasno a i jeszcze kolejność wykonywanych czynności uszczelka w rynienkę i następnie szyba czy najpierw uszczelka na szybę i dopiero w rynienkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że najpierw uszczelka w rynienkę i dopiero szyba, jedna osoba nich trzyma za szybę a ty leciutko i z wyczuciem lekko nabijasz młotkiem gumowym lub jakimś klockiem drewnianym ta rynienkę raz z jednej strony raz z drugiej, lub od jednej strony szyby i pomału przesuwasz sie z nabijaniem drugą stronę szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze kumam

jeśli chodzi o ta listwę

2ea135ca5355e04f.jpg

zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzną ściąga i zakłada sie ręcznie ( siła renców :) ). Przy leciwych paseczkach przy sciąganiu trzeba włożyć trochę siły Szarpanko do góry ( lusterka zostawiamy na miejscu). Przy demontarzu szyby najpierw wyciągamy listwy potem reszte. Zakładając najpierw szybę potem listwy WCISKAMY.

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie o tą część chodzi , ta o której piszemy jest przymocowana do samego spodu szyby, a raczej szyba do niej,czyli nie z boku szyby tak jak na tym zdjęciu tylko od dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaby byla jasnosc to dam zdjecie (jesli dobrze kumam) to wiecej osob zrozumie

f_276843720m_0ab1907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudło, o żadną z tych zaznaczonych, zdjęcie przedstawia podnośnik a tematem jest rynienka szyby przykręcana na dwie śrubki M6 do prowadnicy podnośnika oznaczonej na powyższym zdjęciu czerwonym napisem

 

edit:

chodzi o ten element na szybie zaznaczony czerwoną obwódką:

 

rs.jpg

rs.jpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek trafił w 10! dokładnie jest to ten element, chyba spróbuję z gumowym młotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończę post z następującą informacją:

1. po zdjęciu starej rynienki nałożyłem gumową uszczelkę na szybę mniej więcej w tym samym miejscu co poprzednia (piszę mniej więcej bo kupiona w aso była krótsza ale mechanik z aso dał gwarancję że będzie ok)

2. dokładnie w tym samym miejscu nałożyłem rynienkę (bardzo ważne w przeciwnym razie podnoszona szyba będzie kontrować i stawiać duży opór) i gumowym młotkiem wbiłem ja na uszczelkę

3. szybę wkładałem i wyciągałem górą

w razie pytań służę pomocą

pozdrawiam

a i dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

W moim Pasku (jak w podpisie) skorodowała całkowicie rynienka, nie mam podnoszenia ani opuszczania szyby w drzwiach od strony kierowcy. Podparłem tymczasowo szybę drewienkiem.

Jestem na etapie szukania rynienki albo kompletnej szyby na szrocie.

W poprzednim poście <kat_13> w pkt. 3. pisze że wyjmował i wkładał szybę górą. Mam pytanie do kolegów którzy ten temat przerabiali: czy kompletna szyba (z rynienką) wejdzie w tę wąską szparę w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy kompletna szyba (z rynienką) wejdzie w tę wąską szparę w drzwiach?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qdlik. Skoro Ty tak mówisz, to szyba nie powinna protestować przy wkładaniu........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listewki sobie zdejmiesz i problemu nie będzie żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności