Skocz do zawartości
Vax

Dopasowanie nowego kluczyka - B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawek3000

Witam jestem tu nowy . Zakupiłem passata B5 rok prod.1998 silnik 1.8 125 KM ,i mam problem z kluczykami a dokładniej z pilotami są to scyzoryki przestały działać dwa w jednym czasie więc pomyślałem że padły baterie kupiłem nowe i to samo nie działają przestała nawet świecić kontrolka w drzwiach kierowcy co może być przyczyną takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG prawde Ci powie - zrob skana i bedziesz widzial.

wrozac z fusow - komfort plywa w wodzie lub poprzecierane/rolatujace sie kable w oolicah komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.w obu scyzorykach mam urwany uchwyt na brelok i chciałbym kupić nową obudowę i przełożyć graty z jednego z nich.

Czy ta obudowa będzie dobra:

http://moto.allegro.pl/obudowa-pilot-kluczyk-scyzoryk-grot-vw-gratis-i1867374578.html

czy raczej kupić cały oryginał:

http://moto.allegro.pl/obudowa-pilot-kluczyk-scyzoryk-grot-vw-gratis-i1867374578.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 to podales 2 te same linki. po 2 odpusc sobie tego typu obudowy bo to jest masakryczny shit.

jak juz chcesz cos "porzadnego" to kupuj cos takiego

http://moto.allegro.pl/kluczyk-pilot-vw-skoda-seat-golf-kluczyki-obudowa-i1835459684.html

http://moto.allegro.pl/obudowa-kluczyk-pilot-vw-seat-skoda-3-przyciski-i1836716050.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten to jest godny polecenia. jak dostaniesz rzeczywiscie z taka zawieszka (biala i czarne napisy bez zadnch dodatkowych czarno-zielono-czarnych dodatkow) to bedziesz mial obudowe pilota ori. co do glowki kluczyka to trudno powiedziec. jesli dostaniesz to co na fotce to godbe polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z modułem komfortu i z centralnym zamkiem.... Niestety nie znalazłem idealnej odpowiedzi na mój problem.

Otóż nie chodzi mi centralny zamek z pilota, wciskam przyciski i nic sie nie dzieje. I teraz nie jestem pewnien czy mój moduł jest padniety czy w ogóle nie obsługuje pilota. Kupiłem auto z jednym kluczykiem-pilotem i drugim zwykłym bez pilota. Podłączyłem vag-coma i postępowałem zgodnie z ta instrukcją :

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować.

Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON.

Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

 

- wybrać [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

- wybrać [Adaptacja - 10]

- wybrać kanał [01] (w niektórych modelach może to być kanał [21]) > [Odczytaj]

 

- w polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

- w polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

 

- wybrać [Test] (upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość)

- wybrać Zapisz [save]

 

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

 

Jeżeli powyższa procedura nie działa - tzn. zarówno kanał "01" jak i "21" nie są dostępne - postępuj następująco:

 

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

 

- wybrać [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

- wybrać [bloki pomiarowe - 08]

- wybrać grupę [003](w niektórych modelach może to być grupa [007])

 

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika.

 

Teraz zamknij samochód od zewnątrz ("ręcznie" - nie pilotem!) używając do tego kluczyka zespolonego razem z niedopasowanym jeszcze pilotem (zamykaj drzwi kierowcy).

 

Teraz w ciągu 5 sekund od zamknięcia drzwi naciśnij przycisk UNLOCK (otwieranie) w niedopasowanym jeszcze pilocie. Ilość naciśnięć przycisku UNLOCK odpowiada za pozycję pilota w pamięci sterownika. Dwukrotne naciśnięcie przycisku otwierania spowoduje zapisanie pilota na drugiej pozycji pamięci, trzykrotne - na trzeciej itd.

 

Przykład:

 

Jeżeli chcesz zaprogramować nowy pilot zdalnego sterowania, a przed rozpoczęciem procedury dopisania pilotów w polu nr 2 w grupie "003" (lub "007") bloków pomiarowych widniała wartość "0001", powinieneś nacisnąć przycisk UNLOCK dwa razy. Rezultatem tej czynności powinna być wartość "0011" w polu nr 2.

 

Po zakończeniu ustalania pozycji programowanego w danej chwili pilota, zaczekaj 5 sekund po czym naciśnij przycisk UNLOCK (na nowo zakodowanym pilocie).

 

Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk ze stacyjki. Sprawdź działanie pilota: naciśnij przycisk LOCK aby zamknąć pojazd. Naciśnij UNLOCK - aby otworzyć.

 

Umieść w stacyjce pojazdu kluczyk z nowo zakodowanym pilotem. Włącz zapłon ale nie uruchamiaj pojzadu.

 

- wybrać [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

- wybrać [bloki pomiarowe - 08]

- wybrać grupę [003](w niektórych modelach może to być grupa [007])

 

Nawiązując do podanego wyżej przykładu, pole nr 2 powinno wskazywać np. wartość "0011".

 

Dopisując nowe nadajniki pamiętaj, że przydzielając im zajęte już miejsca w pamięci sterownika (reprezentowane przez "1" w polu nr 2) wykasujesz tym samym - działające już - stare piloty zdalnego sterowania.

 

Po podłączeniu kabla w module [46] moduł komfortu ---> [10] adaptacja nie mogę dodać wyższej wartości niż jeden, np. dwa lub cztery w w okienku zaznaczonym na zdjęciu i później nacisnąć test.bez tytułu.jpg

 

 

W [bloki pomiarowe - 08] jest coś takiego. Na kanale 003. w okienku drugim pokazuje "non oper". Co to znaczy?

bez tytułu2.jpg

 

 

Tutaj wklejam kody z błędami po 1 scani:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f

 

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 907 557

Component: 1,6l R4/2V SIMOS HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 00028

3 Faults Found:

00282 - Throttle Position Actuator (V60)

44-00 - Short Circuit

00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation

18-10 - Upper Limit - Intermittent

00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Readiness: N/A

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

 

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 1J1 907 044

Component: CLIMATRONIC S 6.0

Coding: 02000

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found:

01273 - Fresh Air Blower (V2)

35-10 - - - Intermittent

 

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 880

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V11

Coding: 00142

Shop #: WSC 00000

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0V0103265

No fault code found.

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 959 796 K

Component: Zentral-SG Komfort V41

Coding: 04097

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

37-00 - Faulty

 

End -------------------------------------------------------

 

i po 2 scanie jak usunąłem te pierwsze:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

1o9lo0m-n6r12p-o9ko4x-kkjahh-568f

 

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 907 557

Component: 1,6l R4/2V SIMOS HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 00028

3B0907557 1,6l R4/2V SIMOS HS D05

No fault code found.

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

 

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 1J1 907 044

Component: CLIMATRONIC S 6.0

Coding: 02000

Shop #: WSC 00028

No fault code found.

 

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 880

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V11

Coding: 00142

Shop #: WSC 00000

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0V0103265

No fault code found.

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 959 796 K

Component: Zentral-SG Komfort V41

Coding: 04097

Shop #: WSC 00028

No fault code found.

 

End -------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tylko jeden kluczyk chce kupić drugi na allegro i go zaadaptować czym sie sugerować musi być ta sama częstotliwość czy numery muszą sie zgadzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer czesci jest najwazniejszy. musi byc taki sam lub jego odpowiednik. U Ciebie bedzie to 1J0 959 753 AH lub DA i taki wlasnie musisz kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chudy lis niewiem skąd to wiesz ale chyba jesteś jasnowidz 1J0 959 753 AH bede szukał takiego a jaki kabelek do tego kupic zeby zaadaptowac ten klucz powiem tak ze niemam pinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiszę w tym wątku w sprawie pilota do Passata B5 97rok - niebieskie podświetlenie.

U mnie wyglądało to tak: kupiłem samochód i pilot miał słabe baterie- ponoć wystarczyło zakodować itd. Co się okazuje próby po wymianie baterii nic nie dały- pilot NIE NADAJE. Uwalona elektronika. Dużo czytałem o sterownikach za 80zł itd. Mój sposób okazał się o wiele prostszy i nie potrzebne grzebanie w elektryce.

Wystarczy kupić używany kluczyk/pilot i go zakodować manualnie- działa od razu!!

Podpowiem o czym też jako świeży posiadacz passata dowiedziałem się w trakcie: do kluczyka pilota, okrągłego pasuje pilot scyzoryk ale.. wersja 2 przyciski nie 3 jak passacie 3BG. też udało się zakodować manualnie. poniżej zamieszczę fotki układu scalonego i różnice (element który w jednym jest a w drugim nie)

Kodowanie manualne (sprawdzone) potrzebne są 2 kluczyki działające. Jeden w stacyjkę i przekręcamy zapłon. Drugim zamykamy drzwi (nie ważne które) naciskamy dwukrotnie (trzymając kilka sekund) przycisk zamknięcia na pilocie do kodowania. potem wyjmujemy wszystkie klucze i testujemy zamykanie.

Przyznam się, że jeszcze nie wiem czy da się i mam tę funkcję w pilocie- domykanie szyb z pilota (kluczem otwieram i zamykam)

http://imageshack.us/f/547/pilotpassatb5.jpg duży rozmiar żeby było lepiej widać. Ma nadzieję że pomogłem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspomniane kolego wiele razy na forum ze uzywane piloty mozna wkodowac ponownie. transponderow nie da sie uzyc drugi raz chyba ze sie odblokuje je na specjalnej maszynie.

i zaskocze Cie - kazdy 2 przyciskowy pilot (czy to scyzorykowy czy jajko) ma swoj 3 przyciskowy odpowiednik .....

i raczej nie radzilbym sie tu sugerowac wygladem plytki a numerami czesci pilotow.

co do kodowania to jak sie uprzesz to i 1 kluczem zakodujesz. juz ktos na forum tez to opisywal. wystarczy wyjac wkladke drzwi i zamiast zamykac drugim kluczem mozna zamknac auto plaskim srubokretem. w procedurze chodzi o to zeby "pokazac" autu ze mamy 2 ostrza. 1 z nich musi miec zakodowany transponder i taki klucz idzie do stacyjki a ten drugi to nie ma znaczenia czy to samo ostrze, czy wkretak jak pisalem wyzej.

ponaddto nt steronikow za 80 zl. jak masz komfort ktory obsluguje fale radiowe to sie ciesz. sa tacy ktorzy maja komforty bez obslugi fal i wowczas nie dokodujesz zadnego pilota. trzeba wymienic modul, kupic klucze/piloty i dopiero kodowac. wiec w takich przypadkach sterownik za 80 zl okazuje sie tanszym rozwiazaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem że ma niebieskie podświetlenie- chyba ma to znaczenie w odniesieniu do funkcji /?/ dziękuję za objaśnienie tematu. jak widać sam się uczę- niestety na błędach też... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor podswietlenia ma znaczenie w wypadku immo. w przypadku pilotow nie ma znaczenia. to modul komfortu odpowiada za piloty a nie licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy cos sie porobilo z pilotem zamyka auto otwiera bagaznik lecz nie otwiera auta mam 2 orginalne piloty i to samo a i dioda na tych 2 pilotach nie swieci prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pilot używany o tych samych numerach ad sie zakodować czy trzeba miec nowy (czysty) i czy potrzeba jakis pin posiadam pin zczytany z licznika czterocyfrowy vagiem commanderem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot moze byc uzywka. transponder musi byc nowy. do kodowania pilota nie potrzeba pinu, do transponder-immo potrzeba pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadm pilot używany transonder do immo przyjdzie prawdopodobnie jutro próbowałem dopasować pilot robie tak jak na stronie adako .........[Odczytaj]

 

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

 

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

 

[Testuj]

 

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

 

[Zapisz] : w polu wartość zapisana mam 1 gdy wpisuje 2 robie test i nic [zapisz] nie jest podświetlone żebym mógł nacisnąć zapisz . Może ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz 1 zamiast 4 I bedzie ok - zakodujesz wszystkie piloty. To jest blad w opisie procedury. Jak wpiszesz 1 to wchodzisz w procedure kodowania I dopiszesz max 4 piloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chudy_lis poszło bezproblemowo z dopasowanie immo tez poszło wielki szacun :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności