Skocz do zawartości
Gość Kisila

Skrzypiąca deska po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Ulalala pomocna odpowiedź :) To jak by kogoś kości bolały to byś kazał podać pavulon ? :bleble heeh

 

Pierwsze skrzypienie zlokalizowane jest to antena gps obijająca się o przednią szybę :dupablada ..... Szukam dalej

 

Mój post Kolego nie miał być podpowiedzią,lecz podkreśleniem kategorii problemu.Jeśli ktoś szuka problemów tej kategorii w kilkunastoletnim samochodzie to naprawdę nie zazdroszczę.Trza życzyć jedynie wytrwałości w dążeniu do celu.Ja sobie tenże temat odpuściłem i mam najzwyczajniej spokój,wierz mi,wielu użytkowników naszego szanownego Forum,ma większe problemy aniżeli skrzypienie deski.Trza dystansu i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój post Kolego nie miał być podpowiedzią,lecz podkreśleniem kategorii problemu.Jeśli ktoś szuka problemów tej kategorii w kilkunastoletnim samochodzie to naprawdę nie zazdroszczę.Trza życzyć jedynie wytrwałości w dążeniu do celu.Ja sobie tenże temat odpuściłem i mam najzwyczajniej spokój,wierz mi,wielu użytkowników naszego szanownego Forum,ma większe problemy aniżeli skrzypienie deski.Trza dystansu i tyle...

 

No nic szkoda że nie zrozumiałeś żartu ... A co do dalszej twojej wypowiedzi jak można coś zrobić z tym to wypada to zrobić :) Dalsze taka nasza rozmowa będzie zbędna . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam dobry sprzęt audio i tyle
Nie koniecznie dobry, ale za to glosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

Posiadam passka 2004 diesla. Chciałbym się podzielić być może lekarstwem dla co niektórych kolegów na stuki-puki "brzęczenie i terkotanie" deski rozdzielczej z okolicy schowka pasażera...objawy były następujące:

*podczas dojeżdżania na luzie pojawiały się drgania,

*lub w czasie postoju jak się bawiłem gazem przy obrotach ok. 1-1,2,

*lub na większych nierównościach.

walczyłem dziś z tym dziadostwem około 3h. przy okazji montażu zestawu głośnomówiącego... i tak byłem zmuszony wyciągnąć schowek pasażera, oraz zaślepkę z boku.... ku mojemu zdziwieniu drgania pojawiały się jakby z airbag'u. jak włożyłem rękę z boku deski-tam gdzie jest ta zaślepka i go dotykałem to była błoga cisza, a jak puszczałem to zaczynało trajkotać, próbowałem podklejać i podkładać jakieś podkładki pod plastikowe mocowanie w których biegną przewody chyba airbag'u - ale poprawiało się jedynie minimalnie.

W końcu wpadłem na pomysł... przełożyłem przez metalowe mocowanie airbagu i mocowanie do którego przykręca się trzy górne śruby schowka pasażera OPASKĘ ZACISKOWĄ, mocno zacisnąłem i póki co po przejechaniu ok. 100km w dalszym ciągu zadowalam się błogą ciszą

 

nie wiem czy tak można ale zamieszczę to jeszcze w dwóch innych wątkach odnośnie hałasów z deski rozdzielczej

powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam passka 2004 diesla. Chciałbym się podzielić być może lekarstwem dla co niektórych kolegów na stuki-puki "brzęczenie i terkotanie" deski rozdzielczej z okolicy schowka pasażera...objawy były następujące:
Tez mam model 2004 i to w benzynie, a wkurzajace dzwieki mam z lewej strony gdzies przy przednim slupku i podszybiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jericho próbuj sam szukać tego...może te podkładki z gum pomogą??? Albo tak jak ja. szukałem i łapałem w rękę to skąd mógł się wydobywać taki dźwięk....ciężka sprawa i mnie to strasznie irytuje, szybko się uświadomiłem, że następnym autem nie będzie passat...:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybko się uświadomiłem, że następnym autem nie będzie passat...
Jeszcze pol roku temu mialem passka 2003 w TDi i kupilem 2004 w benie i w automacie.

Mialobyc A6 C5, ale nie znalazlem takiej jak chcialem w dobrej cenie. W poprzednim passku robilem duperele. Kupujac ponownie ten sam model, wyszedlem z zalozenia ze juz wiem jak radzic sobie z jego bolaczkami i najgorzej sie nim nie jezdzi, i wyjdzie taniej niz A6 ;)

 

Zeby nie bylo, dalej uwazam ze passek B5 to zajebiscie przereklamowane auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar w Sprayu na podszybie pomoże ci na jakiś czas. Raz w roku na wiosnę to robię i wytrzymuje rok czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smar w Sprayu na podszybie pomoże ci na jakiś czas. Raz w roku na wiosnę to robię i wytrzymuje rok czasu.

 

i gdzie tym pryskasz ? między szybę a deskę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przejechałem się A4 kolegi 1.9TDI, starszym o 7 lat od mojego passata, jeździ po naszych kochanych drogach już od jakiś 5 lat i w cale go nie oszczędza-częste jazdy drogami polnymi, gruntowymi i leśnymi...nic w nim nie tuka, puka, skrzypi, nic się nie turla-komfort jazdy rewelacyjny :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiadomo na co posiadacze passata powinni go zmienić Audi A4 lub A6 ja pewnie tak kiedyś zrobię (A4 06rok wygląda ciekawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie strasznie skrzypią drzwiczki od schowka.. wkurzające strasznie,ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??

 

Wyciągnąć drzwiczki schowka i jeździć bez nich -:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie, czasem wibruje mi ta cerata co jest pod szybą od środka auta. Macie na to jakiś patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,

 

Posiadam passka 2004 diesla. Chciałbym się podzielić być może lekarstwem dla co niektórych kolegów na stuki-puki "brzęczenie i terkotanie" deski rozdzielczej z okolicy schowka pasażera...objawy były następujące:

*podczas dojeżdżania na luzie pojawiały się drgania,

*lub w czasie postoju jak się bawiłem gazem przy obrotach ok. 1-1,2,

*lub na większych nierównościach.

walczyłem dziś z tym dziadostwem około 3h. przy okazji montażu zestawu głośnomówiącego... i tak byłem zmuszony wyciągnąć schowek pasażera, oraz zaślepkę z boku.... ku mojemu zdziwieniu drgania pojawiały się jakby z airbag'u. jak włożyłem rękę z boku deski-tam gdzie jest ta zaślepka i go dotykałem to była błoga cisza, a jak puszczałem to zaczynało trajkotać, próbowałem podklejać i podkładać jakieś podkładki pod plastikowe mocowanie w których biegną przewody chyba airbag'u - ale poprawiało się jedynie minimalnie.

W końcu wpadłem na pomysł... przełożyłem przez metalowe mocowanie airbagu i mocowanie do którego przykręca się trzy górne śruby schowka pasażera OPASKĘ ZACISKOWĄ, mocno zacisnąłem i póki co po przejechaniu ok. 100km w dalszym ciągu zadowalam się błogą ciszą

 

nie wiem czy tak można ale zamieszczę to jeszcze w dwóch innych wątkach odnośnie hałasów z deski rozdzielczej

powodzenia...

 

U mnie podobnie, co prawda 2002r. I tylko na jałowym (albo na sprzęgle) przy 900 obr/min, 50 obrotów więcej i jest cisza.

Jak dla mnie to hałas gdzieś z okolicy poduszki pasażera - dociskanie tej płyty osłaniającej pomaga, ale nie znalazłem sposobu jak zrobić to na stałe. No a pasażera też nie będę prosił czy może trzymać w tym miejscu ręce przez całą podróż :) No chyba, że dociskając w miejscu poduszki pcham całą deskę... Poza tym to nic mi w tym aucie nie przeszkadza. Moje zdolności mechaniczne są ograniczone więc raczej poszukam kogoś kto podejmie się rozebrania deski i doszczelnienia/dokręcenia wszystkiego. Z tym, że większośc mechaników zbywa mnie tekstem "tak musi być bo to plastik". No ale kurcze, przecież chce za to zapłacić, prawda? :D

Anyway, jak znacie kogoś specjalizującego się w passatach z okolic Poznania to szukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez wicher123 Zobacz posta

A mnie strasznie skrzypią drzwiczki od schowka.. wkurzające strasznie,ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić??

Wyciągnąć drzwiczki schowka i jeździć bez nich -

 

Konstruktywna odpowiedź, popłakałem się ze śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: znalazłem, ściągnąłem boczek deski od strony pasażera i wygląda na to, że cały mechanizm airbagu fruwa aż miło. Wystarczy delikatnie dotknąć i drżenie ustaje. Więc nie będzie trzeba deski rozkładać. Teraz tylko jak się tego pozbyć? :D Bo dokręcać nie ma tam za bardzo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo dokręcać nie ma tam za bardzo czego.
Wsadzic jakies gumowe/gabczaste grubsze podkladki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez miałem ten problem ze skrzypiącą deską rozwiązałem go "po chłopsku" tzn. od strony pasażera zdjąłem zaślepkę boczną - tą między deską a drzwiami bocznymi, następnie odkręciłem znajdujące się tam śruby mocujące deskę długim śrubokrętem uniosłem deskę do góry ok. 2cm - zapierałem śrubokręt o turę wzmacniającą idącą w wzdłuż deski i pomiędzy deskę a tą rurę wsunąłem gumowy klocek grubości ok 1cm, przykręciłem z powrotem deskę i po bólu juz od miesiąca nie skrzypi jak chcesz mogę ci jutro wrzucić fotkę jak to wygląda

 

Masz gdzieś jeszcze może ta fotkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam chętnie zobacze bo mi tez wlasnie gdzies po stronie pasażera skrzypi :)

Poki co wlozylem gumowe podkladki między deske a podszybe ale to taka lipa trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje fotki, możecie podkładać ;)

19918d02addefe8bgen_zpsnva2okb4.jpg

20151122_115031_zpsqbsrvzti.jpg

20151122_115215_zpsu3ll8blb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności