Skocz do zawartości
LukiS

[B3] autoalarm ? centralny ?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

Mam parę pytań po tym jak dziś otworzyłem swoją skrzynkę bezpiecznikową i zobaczyłem co sie tam dzieje :o

Opisywałem problem juz w innym temacie ale nie uzyskałem odpowiedzi. Dziś pojawiły sie następne ...

 

Od pewnego czasu nie działa mi centralny z pilota.

Z kluczyka śmiga elegancko.

Do tego pojawił sie problem z autoalarmem. Włącza sie czasem i nie da sie go wyłączyć, stawiam na pilot ale czy nie lepiej kupić całą nową instalacje?? i Gdzie moge znaleźć sterownik centralnego zamka ?

 

Wracając do tej skrzynki bezpiecznikowej , mam pare zdjęc jak to wygląda.

Czy możecie mi powiedzieć od czego są te wtyczki ??

I co padło że nie działa mi centralny z pilota :(

 

dsc00125ft.th.jpg

dsc00122ph.th.jpg

dsc00127c.th.jpg

dsc00128u.th.jpg

dsc00129ba.th.jpg

dsc00123jr.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej sieci to nawet pająk by się nie powstydził :D wywal to i daj lepiej inny alarm ;) Co do centralnego zamka-z tego co napisałeś to wydaje mi się że ten alarm nim steruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do centralnego to powinieneś mieć wpiętą centralkę do oryginalnego centralnego,czyli sterowanie powinno odbywać się dwoma przewodami z centralki alarmu.wtyczka w centralce powinna więc wyglądać na taką ok.6pinową,gdzie 4kable są przycięte:)zobacz czy nic się nie rozłączyło.jeśli nie masz oryginalnego centralnego tylko zakładany z alarmem powinien mieć swoją centralkę,i do tej cenralki powinny iść dwa przewody z 6cio pinowej wtyczki z alarmu.jeśli masz centralny na zasadzie siłowniki w drzwiach i u kierowcy jest master a reszta slave,i podpięte bezpośrednio do centralki to pewnie się spaliła bo 4siłowniki to dla niej za dużo.ale wtedy z 6cio pinowej wtyczki wa powinny być połączone z masą,dwa z plusem,i dwa powinny iść dalej w każde drzwi.

 

co do załączającego się alarmu,jest on połączony ze stacyjką oraz drzwiami i zewnętrznymi urządzeniami.raczej nie podejrzewam że nagle na przewodzie przy stacyjce pojawi ci się plus czy że na przewodzie od drzwi nagle się masa zjawi,ale też nie wykluczam.

zaczął bym od odpięcia czujników dodatkowych.mogą to być czujnik wstrząsowy,oraz czujniki ruchu lub czujniki ultradźwiękowe.powinny być połączone kostką 4pinowa do alarmu.wypnij ją i zobacz co się będzie działo.zazwyczaj wszystkie czujniki są podłączone do tej jednej wtyczki wiec wypinając ją zobaczysz czy będzie się dalej załączał.jeśli tak to znaczy ze nie było to od tych czujek. daj zdjęcia dokładniejsze bo nie wiele widać z tego co wrzuciłeś,przede wszystkim daj zdjęcie tej czarnej skrzyneczki,która wygląda jak centralka.jeśli wiesz jaki alarm masz założony to również uprości diagnostykę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu nie działa mi centralny z pilota.

a baterię w pilocie wymieniałeś kiedyś?

Gdzie moge znaleźć sterownik centralnego zamka ?

Fabryczna pompka wraz z sterowaniem znajduje sie w schowku obok koła zapasowego.

a jeżeli masz dokładane sterowanie z pilota+alarm do fabrycznej centralki(siłowniki pneumatyczne) to gdy przy sygnalizacji kierunkowskazami (załączenie alarmu(tylko w pierwszej kolejności wyłącz syrenkę), zamykanie/ otwieranie lub inne bajery) to z centralki tej będzie słychać cykanie więc na słuch można ją zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że elektryków się nie denerwuje bo póżniej sie dzieją takie cuda:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

a wiec tak znalazłem pompke, faktycznie byla w bagażniku , u takiej piance ochronnej .

wszystkie kable solidnie siedza wiec wydaje mi sie ze jest ok ;)

dsc00138f.th.jpgdsc00137l.th.jpgdsc00141ec.th.jpgdsc00140a.th.jpgdsc00139z.th.jpg

Lecz sterownika tem nie bylo ;0

Jedyny sterownik jaki mam to pod kanapą.

 

dsc00123n.th.jpgdsc00122j.th.jpgdsc00121e.th.jpg

 

 

Natomiast autoalarm jest właśnie schowany w skrzynce bezpiecznikowej .

dsc00145k.th.jpgdsc00143ja.th.jpgdsc00144l.th.jpg

Co do baterii w pilocie to sa nowe ;p Ale znalazłem dziwna sprawę. Moja czujka jest w ogóle nie podpięta ;o i wygląda jak by w ogole nie byla bo kabel nie jest nawet odizolowany na końcu xD (a to dziwne bo kiedyś autoalarm działał normalnie :) )

Gdy wyciągnąłem alarm i klikałem pilotem coś sie działo, w sumie działał, ale chyba nie tak jak należy, bo pompke centralnego było słychać, ale nie zamykała ona drzwi, kierunki tez reagowały .

Wyżej dałem zdjęcia tego alarmu. Jest tam pare kabli w ogóle nie podpiętych, a pare idzie do kostki która nie jest podpięta: dsc00146l.th.jpg (to ta czarna, lepsze jej zdjęcia są w pierwszym poście)

 

 

 

Tak więc z tego co zauważyłem u mnie sterowanie centralnego zamka jest podpięte z autoalarmem ;) czyż nie tak ?

Edytowane przez LukiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik alarmu na pewno ma jakąś nazwę, więc spróbowałbym poszukać w necie schematy i instrukcje podłączenia. Mając to można dojść do tego co jest co w tym całym kolorowym "makaronie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

niestety kolego :( jest tyle ile wydać na tym zdjęciu , jestem pierwszym właścicielem w Polsce (od 95 roku) i to juz bylo, tak wiec nawet jak bym znalazł oznaczenie to trudno było by znaleźć schemat do 17 letniego alarmu ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik centralnego jest zabudowany w samej pompce i w Twoim przypadku to nie jego wina, tylko instalacji alarmu. Myślę że centralka dostała wilgoci albo zimnych lutów, stąd cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No albo jak Ci się chce, to reanimuj tą instalację. Może jest gdzieś przebicie na kablach i wymiana nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj ten będziesz miał wypas

 

http://www.allegro.pl/item874394540_alarm_powiadomienie_modul_odpalania_super_piloty.html

 

Ten co masz też możesz reanimować szukając gdzie kable wpięte

 

zgaduje ale nie jeden już montowałem i pokrywają się kolorami kabli

 

biały i brązowy - sterowanie centralnym

zielone - kierunki

fioletowe - czujniki drzwi

czerwony - zasilanie

czarny - masa

czerwony z jakimś - + po kluczyku

jeszcze zostają sterowania z klamki popisz w co jest co powpinane i jak masz miernik to ci powiem jak pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym sie jeszcze na tym znal ...

Tzn jak mam schemat to zrobie ale tak to nie za bardzo ;)

bede musial sie wybrac do znajomego elektryka on patrzy i widzi co jest nie tak ;p

 

Tylko pytanie czy faktycznie ten autoalarm jest odpowiedzialny za te wszystkie przygody z centralnym ;) Jesli to na 100 % alarm, w niedługim czasie zakupie nowy i po sprawie ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że to alarm to tak jak już napisałem wcześniej-wywal go i zainstaluj inny.Po co tyle kombinować?Najprostsze rozwiązanie i bez problemów...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak właśnie kolego JACU , z kluczyka smiga bezproblemowo ;)

Dziekuje bardzo za wszystkie porady ;)

pozdrawiam

 

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

 

a wlasnie panowie co do allarmu .

Chcialbym wydac na niego 100 zl .

Co polecacie w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak właśnie kolego JACU , z kluczyka smiga bezproblemowo ;)

Dziekuje bardzo za wszystkie porady ;)

pozdrawiam

 

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

 

a wlasnie panowie co do allarmu .

Chcialbym wydac na niego 100 zl .

Co polecacie w tej cenie ?

Tu masz całą listę ;)http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=alarm+samochodowy&price_from=&price_to=100&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem kolego ale nie mialem do czynienie z alarmamy i chaibym sie dowiedziec czy brac dos z allegro do 100 zl czy moze podacie mi konkretny model w tej cenie i zamowie sobie w sklepie ;)

 

ale zastanawiam sie nad

http://www.allegro.pl/item868989600_alarm_samochodowy_czujnik_wstrzasu_ster_cent.html

http://www.allegro.pl/item874935462_markowy_autoalarm_exus_v2_full_opcja_promocja.html

http://www.allegro.pl/item865196622_mini_ster_plus_lux_autoalarm_2_piloty_chrom.html

http://www.allegro.pl/item866321865_profesjonalny_alarm_autoalarm_freeway_czujniki.html

http://www.allegro.pl/item867390461_autoalarm_axis_czujniki_ruchu_i_wstrz_gratis.html

 

Ktory bedzie dobry w moim przypadku ? ;)

Edytowane przez LukiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 100PLN to żeby miał syrenę i zamykał centralny :D dobra,żarty na bok.Są z domykaniem szyb,znalazłem taki do 100 zeta ;) ,jakieś dodatkowe zabezpieczenie-np mają blokadę zapłonu itp.,są też takie co mają podwójne zabezpieczenia.Mogą to być jakieś czujniki wstrząsowe,czujniki ruchu...Najlepiej znajdź taki,do którego jak będziesz miał więcej kasy będziesz mógł takie właśnie dodatki dołożyć.Oczywiście nie za dużo bajerów bo to zbędne :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiez decyduje sie na to cecko http://www.allegro.pl/item868989600_alarm_samochodowy_czujnik_wstrzasu_ster_cent.html ? :) dobry wybór ?

 

lub http://www.allegro.pl/item867390461_autoalarm_axis_czujniki_ruchu_i_wstrz_gratis.html .

 

ktory lepszy ?

Edytowane przez LukiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności