Skocz do zawartości
yahoo79

4motion a chiptuning

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

jestem nowym użytkownikiem forum i zarazem świeżo upieczonym użytkownikiem Passata 2.0TDI 140km 4motion (2006r. na pompowtryskach). Jako że spotkałem się ze skrajnymi opiniami dotyczącymi chiptuningu tegoż modelu 4motion ( Ztego co wiem VW produkował 4motion tylko 140km) chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników, czy tuning +30/40km (oczywiście przeprowadzony w profesjonalnej firmie) będzie bezpieczny?

 

Znalazłem gdzieś post w którym jest napisane Cytat:

Napisał leotdi viewpost.gif

Wersja 4-Motion ze względu na tuning mnie nie interesuje .. . "za wrażliwe" sprzęgielko (olej lepkościowy).

 

Czy faktycznie tuning Paska 4motion wiąze się z ryzykiem uszkodzenia sprzęgła?:638:

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie TUNING wiąże się ze zmianami :D:D:D:D

jak program jest spier#%ny to sprzęgło i inne elementy się wysr#$ą ale jeśli jest to zrobione z głową no nie ma się czego bać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w granicach rozsądku jak to się mowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem gdzieś post w którym jest napisane Cytat:

Napisał leotdi

Wersja 4-Motion ze względu na tuning mnie nie interesuje .. . "za wrażliwe" sprzęgielko (olej lepkościowy).

 

Czy faktycznie tuning Paska 4motion wiąze się z ryzykiem uszkodzenia sprzęgła?

 

Pytanie gdzie znalazles ten cytat i czy odnosi sie on do Passata. Druga sprawa to taka ze naped 4motion jest pancerny i wytrzyma spokojnie duze przyrosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie gdzie znalazles ten cytat i czy odnosi sie on do Passata. Druga sprawa to taka ze naped 4motion jest pancerny i wytrzyma spokojnie duze przyrosty.
Pytanie gdzie znalazles ten cytat i czy odnosi sie on do Passata. Druga sprawa to taka ze naped 4motion jest pancerny i wytrzyma spokojnie duze przyrosty.

 

Jak klikniesz sobie na strzałeczke przy cytacie, to Cię przekieruje do posta. Oczywiście że chodzi mi o Passata B6, co zresztą też można sobie przeczytać w stopce użytkownika. Nie rozumiem co znaczy pancerny 4motion? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ale nie wyczerpują jednak one tematu. Przecież VW nie bez przyczyny nie wprowadzał by tego modelu jedynie w opcji 140km Coś musi być na rzeczy. Wybaczcie nie jestem mocny w "technice", ale liczę na to że ktoś by mógł mi sprawe naświetlić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ztego co wiem VW produkował 4motion tylko 140km

w B5 95 proc 2.8 V6 byly 4motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał kockodo

w B5 95 proc 2.8 V6 byly 4motion

 

w b5 , 3b i 3bg wszystkie 2.8 były w 4motion

 

Zaraz zaraz, ale ja mówie o B6 i silniku 2.0 TDI 140km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4motion, nie liczac b5 po lifcie, to haldex. jest niezniszczalny. inna sprawa to sprzeglo skrzyni manualnej. jak wiadomo w kazdym aucie kiedys sie konczy. b6 ma haldexa. b5 mialo torsena. tez wytrzymale bydle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że chodzi mi o Passata B6, co zresztą też można sobie przeczytać w stopce użytkownika. Nie rozumiem co znaczy pancerny 4motion?

Ponoć wytrzymuje bez modyfikacji 400 Nm, ale z drugiej strony u panów z DynoSoft, haldex z golfa 4 wytrzymuje 440 Km i 850 Nm, więc chyba jednak zasługuje na miano "pancernego".

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież passat R36 też ma 4motion i jakoś wytrzymuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przecież passat R36 też ma 4motion i jakoś wytrzymuje :)

 

No ale chyba nie sądzisz, że to identyko napęd co w tdi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to ten sam napęd co w TDI inna jest skrzynia bo w TDI jest dłuższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo tu pozostaje kwestia tego ile skrzynia wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imo tu pozostaje kwestia tego ile skrzynia wytrzyma...

 

Ale w grę wchodzi tylko delikatny soft, więc, nie ma się co rozwodzić ani nad napędem, ani skrzynią. Ja tam jednak będę zdania, że r36 ma inny haldex niż tdi. Półosie z pewnością będą inne i samo sprzęgło może mieć więcej tarcz w przypadku r36. Ale w rękach nie miałem więc głowy nie dam.

 

Odpowiadając na pytanie z pierwszego postu: W przypadku tuningu +30/+40 nie mamy co przejmować się napędem 4 motion i skrzynią. Jeśli będzie to robione w profesjonalnym warsztacie to powinni podpowiedzieć jak należy traktować samochód po tuningu by się coś nie wysypało.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież VW nie bez przyczyny nie wprowadzał by tego modelu jedynie w opcji 140km Coś musi być na rzeczy. Wybaczcie nie jestem mocny w "technice", ale liczę na to że ktoś by mógł mi sprawe naświetlić.

 

Wiesz firmy robia rozne niezrozumiale rzeczy ;)

Proponuje poczytac o haldexie na forum bardziej "specjalistycznym":

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=69910&hl=haldex

Tu masz jeszcze moj temat coprawda o Torsenie ale nawiazania do Haldexa tez sa ;)

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=49534&st=0&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności