Skocz do zawartości
paput

Gałka zmiany biegów od Skody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Tak na wstępie to mój pierwszy post na tym forum. Właściwie to chciałem się dowiedzieć, czy ktoś z Was spotkał się z paskiem B4, który miał lewarek zmiany biegów od Skody Octavii?? Moje pytanie stad się wzięło, że muszę go wymienić w moim pasku, a słyszałem, że pasuje ten od Octavii... Jeśli tak, to na czym polega jego wymiana?? Jedynie na wpięciu w ramkę, czy trzeba coś dodatkowo robić?? Bardzo proszę o odpowiedź. Jeśliby ktoś miał zdjęcia paska z taką dźwigienką, to mile widziane.

 

Dzięki i pozdrawiam wszystkich userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie taką wstawiłem u siebie, z tym że mimo że pisze że do b4 to pochodzi ona od oktawki i ma inną ranke (tak przynajmniej było z moją, w opisie było dokładnie to samo zdjęcie), trzeba wtedy doapsować to do oryginalnej ramki paska, mieszek oryginalny passata b4 (nie mówię tu o tych gumowo-plastikowych a o skórzanym mieszku i gałce obciągniętej :evil: skóra, która ma tendencje do przecierania się ) jest mocowany u dołu na gumce wszytej w mieszek i takie samo mocowanie dorabiamy ddo skóry odpiętej (zszywki) z ramki plastikowej oktawki, po wstawieniu gumki nakręcamy gałeczkę na drążek i zakładamy mieszek i jest ok

ja dla poprawienia dizajnu :) delikatnie przyciąłem koniec gałki, tak chyba ok 1-1,5 cm dla obniżenia, skrócenia drążka, świetnie chodzi i wygląda, natomiast ta metalowa obejma jest zbędna (służy w skodach do zaciśnięcia gałki na drążku zmiany biegów ale jak pisałem na gwint można ją ładnie nakręcić i jest wtedy sztywniutka jak :evil: .... oryginał), byc może już goście sprzedaja to z ramką do passata, upenij się przed zakupem ale nawet jeśli nie to i tak uważam że warto poświęcić wieczór dla efektu końcowego

wierzcie mi taka gałeczka naprawdę poprawia wygląd wnętrza, lusterkowy chrom, skórka to jest to !!

klepnąłbym fotki ale.. :( żona mi właśnie paska podprowadziła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klepnąłbym fotki ale.. :( żona mi właśnie paska podprowadziła :(

 

Dzięki za rady. A przerabiałeś tą kupioną od Skody, czy tą z linka dedykowaną do paska?? Jak żona wróci furą i będziesz miał chwilkę, to trzepnij fotki. Byłbym wdzięczny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Witam kolegów, u Mnie równiez błyszczy sie chrom ze skody superb, świetny wygląd zero problemu z demontażem, oryginalna tez była skórzana ale sie poprzecierała i jej miejsce razem z mieszkiem zajeła ta od skody wtedy dałem jeszcze 69zł teraz widuje po 99 i po 129zł wiec nie było tak drogo a każdy jak wsiada to zawsze zwraca na ten gadżet uwagę:)

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edde, dzieki za opis bo u mnie skóra już poszła na spacer i jeżdzę z samą gumą a na tą gałkę już trochę poluję. Wkurza mnie jeszcze fakt, że sklep dla forumowiczów miał udzielać rabatów a jak wysłałem kilka maili to ani widu ani słychu o rabacie :dobani: Kupię za te 90-coś i.... będę się cieszył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona wróciła ale nie chce mi sie już do garażu schodzic, sorry, jutro wieczorem się postaram coś stworzyć

kupowałem jesli dobrze pamiętam od skody octavia, oryginał, skóra pasujacy do pasat B4, ale z tym pasowaniem widzisz jak wyszło, no ale jak pisałem warto było, tym bardziej że kupiłem ją za chyba ok.70zł, jest to rzeczywiście oryginał z onakowaniami fabrycznymi, numerami na skórze itp, wygląda na porząnie wykonaną część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to są fotki, sorry tylko za marną jakość :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

zajfajnie się to wygląda!!! szacuneczek. efekt suuper!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edde, kozaczek :D

 

szukalem jakiejs galki do siebie do auta i musze przyznac, ze ta wyglada bardzo atrakcyjnie . :padam:

 

p.s. niestety bede musial odgapic od Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, i trzyma się do dziś bez zarzutu, no może poza małym przyszorowaniem skórki na "grzbiecie" gałki, no ale jak się chciało jeździć z łapką w gipsie to trzeba było czymś te biegi zmieniać ;(

za to każdy kto po raz pierwszy wsiada do paska gałeczkę w takim aucie podziwia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edde gdzi taka galke mozna dostac? Firma do ktorej Kuczlaw podal namiary ma zawieszona dzialalnosc :(

Patrzylem na allegro ale niestety jest tylko do 6 stopniowej skrzyni :(

Od jakiej to jest skody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy do passata B3 tez idzie taka galeczke podpasowac?? czy posiada jakies inne mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro gałke z polerowanego alluminium, ma na górze znaczek VW do tego wymieniłem skórzany meszek,wygląda jak dla mnie ładnie. Jak bede miał okazję zrobię fotki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gałeczkę kupiłem na allegro, wtedy kilku gości ja sprzedawało non stop, a jeden okazjonalnie, z licytacją i jak dobrze pamiętam kosztowała coś ok 40-50zł podczas gdy u innychg na kup teraz 90-100zł, musiałem tylko gumeczkę wstawić (te droższe już to miały), pół godziny roboty i jest git!

z tego co pamiętam to gałka od skody oktawii była , chyba pierwszej oktawii, tylko nie rs bo tam nie był chrom ale jakieś kolorowe g...nko na wierzchu, widziałem też nie ze skóry tylko z tworzywa ale to może były od fabii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama gałka na pręt dźwigni powinna chyba pasować, co do mieszka wydaje mi się że trzeba wywalić ramke skodową, wszyć gumkę na dole mieszka tak jak masz w pasku oryginalnie i naciągnąć na ramkę passatową oryginalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Kupiłem tą gałeczkę, ale niestety było z nią trochę problemów, bo wszyłem gumkę, ale i tak mieszek był za mały, aby naciągnąć na ramkę od paska... Gumkę wyprułem, a przyczepiłem ją inaczej - zszywki z oryginalnej gałki od Skody +nić do skóry od spodu... 6 godzin męczenia się, ale efekcik super. :D Przynajmniej jak dla mnie. ;) Jutro do tematu o swoim pasku dodam fotkę gałeczki - będzie na 14. stronie w poście i w pierwszym poście, bo i jego zmieniłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzruć fotkę tutaj to łatwiej nam będzie obejrzeć efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taka galeczke i kazdy kto ze mna jezdzi pyta od czego to i wogule im sie podoba...

bylo troche przerabinia, ale to tylko pare minut a efekt super!

 

6 godzin męczenia się
troche duzo..

ja przelozylem sama gore a mieszka nie bo wolalem swoj bo tez mialem niedawno zmieniany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności