Skocz do zawartości
michal25

Długie przechodzenie na gaz 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam problem z gazem miesiąc temu przerobiłem auto na gaz jest to wv passat 1.8T z 1997r wszystko chodzi jak w zegarku tylko chodzi mi o przejście z benzyna na gaz jest strasznie długi samochód stoi pod gołym niebem więc teraz w tych temperaturach koło 3 stopni czas trwania wynosi okło 6min więc na dwa tankowania gaz muszę zatankować za 50 zł benzyny.Byłem u gazownika co mi zakładał gaz i mówił że to termostat ale wymieniłe już 2 i to wahlera i jest wszystko ok z temperaturą.A może tak długo przechodzi na gas że mam turbine chłodzoną cieczą?Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spytaj się gazownika jaką "wklepał" Ci w komp temp. płynu chłodzącego tzn. przy jakiej temp. płynu ma się załaczać się gaz. Ja miałem 2 auta na gaz Vento, Passat B4, każdym zrobiłem po 100 tys.km. na gazie i też nie narzekałem, a temper. miałem ustawioną na 20 stopni. Nie którzy mieli ustawione 10 stopni, ale według mnie to za mało, szkoda silnika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawioną 35 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz gdzie masz reduktor i jak jest doprowadzony płyn. U mnie jest w zderzaku. No i średnio auto mi się przełącza po 3km (nie wiem ile to minut) ;P Dopiero jak temp silnika jest na 90'. Też wolałbym żeby było trochę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolego problem rozwiązałeś sam temperatura jaką masz ustawioną jest za wysoka.Pojedź do gazownika niech Ci przestawi na 15-20 stopni.Ja u siebie mam chyba 15 st i autko ładnie się przełącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gazownika i mówił że się nie da przestawić temperatury przełączania, bo to jest zaprogramowane już na stałe,może nie chciał mi zrobić.Podjadę do innego gazownika i zobaczymy co się da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nabija cię w butelkę bo musi się dać. U mnie raz coś się przestawiło i pojechałem do gazownika podpiął pod kompa i zmienił wartość początkową na 15 stopni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjade do innego gazownika i załatwie sprawe. dzieki!!!!pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak myślicie jaka powinna być ta optymalna temp. przełączania ??

Ja mam 30 stopni i trochę tego paliwa schodzi zwłaszcza jak żona robi krótkie odcinki.

Zastanawiam się czy bardzo mu zaszkodzi zmniejszenie np. na 15-20 stopni.

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje krzywe oko to dla valdemara 28-30st,dla magików 35-40st.Nie chodzi tu wiadomo o oszczędność,ale szarpanie,membrany,oszronioną instalację w najgorszym wypadku.

do założyciela wątku:jaki masz typ instalacji?

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalna temperatura w instalacji sekwencyjnej to 30 stopni a w instalacji podcisnieniowej nie ma znaczenia jezeli silnik jest w dobrym stanie i oczywiscie reduktor.Zaleca się aby auto sie troszke rozgrzało i potem przełaczać na gaz bo moga być problemy np z gaśnięciem lub zamrazaniem reduktora a to że nie da się zmienić temperatury to BZDURA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość m_killer

Witam. U mnie temperatura ustawiona jest na 25 stopni.Co prawda śmigam na gazie dopiero od piątku ale jak na razie jest wszystko OK. Co do temperatury to nie ma co przesadzać ani w górę ani w dół. Przedział 15-25 stopni jest jak najbardziej odpowiedni pod warunkiem, że te niższe wartości nie odbiją się negatywnie na kondycji silnika i instalacji gazowej ale to już pytać gazownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności