Skocz do zawartości
MuZZle

Czy można stosować płyn G12 Plus Plus zamiast G12?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaka jest różnica pomiędzy płynami G12, G12+ i G12 ++..???

Dzisiaj w ASO poprosiłem o płyn do B6 1.9 TDI i sprzedali mi G12 ++ ale na butelce jest napisane że stosuje się go jako uzupełnienie płynu G12...

Moje pytanie jest następujące czy mogę ++ wymieszać z wodą (koncentrat) i użyć jako płynu chłodzącego czy co.... :):):)???

Edytowane przez MuZZle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G12 to zwykły płyn chłodniczy zaś G12+ to koncentrat który trzeba rozrobić z wodą destylowaną. Ja do swojego G12 dolewałem G12+. Jeśli na G12++ jest napisane że to koncentrat to jak najbardziej możesz wymieszać z wodą choć nie pamiętam proporcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
choć nie pamiętam proporcji.

 

Najpraktyczniej 1:1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w starych śmieciach na forum. G12++ rozrabiamy z woda demineralizowaną. Proporcje 3 litry koncentratu 2 litry wody. Ale możliwe że może też być 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz g12 w aso (ok 25zl za litr)to na odwrocie znajdziesz proporcje i parametry plynu. Tylko przypadkiem nie zalej sobie samym koncentratem bo ci uszczelki wyzre.

Ja podczas wymiany chlodnicy szczerze to nie zalewalem woda destylowana a zwykla kranowa, niby nie powinienen ze wzgledu na przyszle osadzanie sie kamienia, ale predzej padnie od czego innego, pozdrowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz g12 w aso (ok 25zl za litr)to na odwrocie znajdziesz proporcje i parametry plynu.

 

No nie bardzo bo G12 to gotowy płyn a nie koncentrat i jego nie trzeba mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8 lat leje samo g12 , jak braknie to doleje wody i jakoś nic się nie dzieje. Jak widziałes DOBRĄ usczelke pod głowcą (nie taniość z biedronki) to wiesz ze ma wszedzie metalowe ringi na wszytskie kanały, wiec jak ruszy te stal nierdzewną to tak samo ruszy chłodnice, głowice, blok, przewody i pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 8 lat leje samo g12

 

No i w sumie tak powinno być - G12 to gotowy płyn ... G12+ i G12++ to koncentraty :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze G12+ jest nowsza wersja G12 wiec nie sądze by był to koncentrat. nawet w ASO nie mają juz chyba G12 tylko wersje "+"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje ze G12+ jest nowsza wersja G12 wiec nie sądze by był to koncentrat

 

A ja wiem że nie bo mam butelkę G12+ i jest to koncentrat który mieszamy z wodą co nie miało miejsca w przypadku G12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet w ASO nie mają juz chyba G12 tylko wersje "+"

 

W ASO to nie mają już nawet G12+ tylko G12++ ;-) A G12 to już dawno wyparowało. Wszystko z "+" to koncentrat :\

 

Aaaa, i taka mała podpowiedź - jak już mamy kupować w ASO, to lepiej pojechać do ASO Skody - jest tańszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaaa, i taka mała podpowiedź - jak już mamy kupować w ASO, to lepiej pojechać do ASO Skody - jest tańszy

 

A jeszcze lepsza to Febi G12 1,5L koncentratu za 25 pln ;) do kupienia w sklepach moto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze lepsza to Febi G12 1,5L koncentratu za 25 pln do kupienia w sklepach moto

Potwierdzam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jaka jest różnica pomiędzy płynami G12, G12+ i G12 ++..???

Dzisiaj w ASO poprosiłem o płyn do B6 1.9 TDI i sprzedali mi G12 ++ ale na butelce jest napisane że stosuje się go jako uzupełnienie płynu G12...

Moje pytanie jest następujące czy mogę ++ wymieszać z wodą (koncentrat) i użyć jako płynu chłodzącego czy co.... :):):)???

 

 

mieszasz zawsze 1:1 G12 + i G12++ ( tylko nie z kranówką ) :), różnica pomiędzy nimi polega na tym że G12++ ma dużo lepsze przewodzenie co daje bardzo pozytywne efekty może mało zauważalne z zewnątrz ale dla naszych silników powyżej 200.000 są bardzo wskazane, oczywiście do najnowszych VW również:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można G12 mieszać z borygo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można G12 mieszać z borygo ?

 

 

nie można!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ASO sprzedają już G13 do passatów B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności