Skocz do zawartości
Gość Recha

Zmiana kluczyka na scyzoryk ! POmocy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Recha

Posiadam volkswagena passata b5 przed face liftingiem , wszystko elegancko jeżeli chodzi o samochód , mam fabryczną centralke , lecz mam jakis dziwny pilot , chcialbym go zmienic na tzw. scyzoryk , ale niestety nie wiem ktory kupic na allegro i dlatego pisze tutaj :)

 

prosze o pomoc oto zdjecie mojego kluczyka i dotychczasowego pilota .

 

http://yfrog.com/b720090811j

 

 

PROSZĘ O POMOC ;) !! z góry Dziękuje Mateusz ;)

Edytowane przez Recha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dokładany centralny (jak i ja) Tyle że mój ma scyzoryk (chiński ;) ) Trzeba by poszukać centralki od tego dokładanego centrala. Prawdopodobnie będzie w okolicach bezpieczników - kierownicy.. Można by ją wymienić na taka scyzorykową z allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Recha

czyli mam znaleźc jakiś kod do centralki i potem pod niego dopasowac kluczyk z allegro ??

 

dzisiaj to sprawdzę , wiec mam nadzieje ,ze dalej mi pomozecie , dzieki wielkie, pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego... Pozostaje tylko zakup czegoś takiego z allegro (całego zestawu) konsolki kluczyka itp i to takiego chinola z scyzorykiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Kuba potrzebujesz sterownik central zamka z pilotami imitującymi scyzoryki. Np na tej aukcji coś takiego masz: http://www.allegro.pl/item703687285_uniwersalny_sterownik_zamka_bx20_scyzoryk_vw.html Porządna chińska robota za miskę ryżu, dokup od razu ze dwa zapasowe piloty bo sa liche delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko sie da ale jakim nakladem finansow :)

z tego co sie orientowalem do siebie bo tez nie mam scyzoryka to zeby miec oryginalnego scyzoryka to najpierw trzeba sprawdzic czy moduł komfortu ma taka opcje, gdzies byl temat jak to sprawdzic tzn. nr czesci (modul komfortu) i na koncu po nr ja mialem litere Q wiec odpada. czyli jak bym chcial miec ori scyzoryk to musze wymienic modul komfortu i potem dalej sie martwic bo jeszcze brakuje ;) ja sobie dalem spokoj i mam zwyklego pilota bo po prostu taniej i mniej problemow z zainstalowaniem wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego właśnie jestem po takiej operacji.Zakodować coby immo ruszyło może i da radę,ale nie pootwierasz,ani nie pozamykasz sobie autka.Ja wymieniłem jak napisał Ci Kuba centralkę alarmu i kluczyk scyzoryk był w komplecie.Później czeka Cię docięcie grota i przełożenie immo ze starego kluczyka (mała szklana pestka przy grocie).Radzę tylko delikatnie z nią.Jest wklejona i ja musiałem po kawałeczku rozcinać delikatnie obudowę starego kluczyka.

 

BTW.Żadne szpilki.nożyki itp do podważania-delikatnie wykałaczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych chińskich zestawów! Lepiej dołóż i kup oryginał vw. Bo warto i wszystko działa. Niestety "Co oryginał vw to oryginał vw". Jak chcesz to Ci doradze co i jak,pisz na PW ale odpowiem w wolnym czasie.

Edytowane przez krzyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełożenie immo ze starego kluczyka (mała szklana pestka przy grocie).Radzę tylko delikatnie z nią.Jest wklejona i ja musiałem po kawałeczku rozcinać delikatnie obudowę starego kluczyka.

 

Oj Sobol, ja wlałem kropelkę denaturatu ( można spirtu :D ) i rozpuściło klej a później wykałaczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek jak w opisie, 2x scyzoryk i w żadnej główce immo nie było wklejone. Słyszałem, że dopiero po lifcie wklejali immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Sobol Zobacz post

przełożenie immo ze starego kluczyka (mała szklana pestka przy grocie).Radzę tylko delikatnie z nią.Jest wklejona i ja musiałem po kawałeczku rozcinać delikatnie obudowę starego kluczyka.

Oj Sobol, ja wlałem kropelkę denaturatu ( można spirtu ) i rozpuściło klej a później wykałaczka

 

a ja mam pytanko czym przykleić pestkę immo żeby później (w razie ponownego przekładania) nie było problemu z jej odklejeniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko czym przykleić pestkę immo żeby później (w razie ponownego przekładania) nie było problemu z jej odklejeniem ??

 

Weź ją na plastelinę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź ją na plastelinę :)

hehe a jaki kolor zastosować?

ps. a tak na poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. a tak na poważnie?

 

no poważnie pisałem :) Ja tak miałem zrobione, żadne podkładanie papierków itp tylko plastelina no chyba że chcesz na klej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem mały kawałek gąbeczki, żeby immo nie latało i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b5 1997, ze zwykłym kluczykiem a marzy mi się scyzoryk.

po przeczytaniu całego wątku nic nie zrozumiałem oraz linki są wypalone.

mam pytanie, a nawet parę. zacznę może od tego że otwieram auto kluczykiem, wyłącza się czerwona dioda mrygająca czy to znaczy że mam montowany fabrycznie alarm (wył kiedyś na parkingu jak mi się zalał i moduł wariował)?

myślałem o zakupie kluczyka, wyrzeźbieniem go u klucznika i zakodowaniu w serwisie. czy to wystarczy? co z tą centralką?

 

byłem u jednego klucznika dorabiał i stwierdził że rzeźba + programowanie wystarczy na otworzenie auta i włączenie silnika. Fajnie by było też otwierać go z pilota, tak też pytanie co muszę wiedzieć, od czego musze zacząć?

 

co z tym linkiem? potrzebuje centralki.

http://moto.allegro.pl/item883946273_komputer_sterownik_kluczyk_vw_passat_b5_1_6_98r.html

a może coś takiego wystarczy

http://moto.allegro.pl/item878124025_kluczyki_kluczyk_scyzoryk_skoda_vw_programowanie.html

tu akurat jest po lifcie

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem o zakupie kluczyka, wyrzeźbieniem go u klucznika i zakodowaniu w serwisie. czy to wystarczy? co z tą centralką?

Pierwszy link, to jest komp. silnika

Drugi link, tylko kluczyk, nie zadziała u ciebie.

 

Na początek dowiedz się jaki masz moduł komfortu.

 

PS

Usuń ten kolor z linków bo nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jest tego dużo ps. najprościej/najtaniej kupić uniwersalny sterownik centralnego zamka z pilotem scyzorykiem, jeśli chodzi o firmę to każdy mówi coś innego jedni chwalą AMT inni coś innego, decyzja Twoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności