Skocz do zawartości
kom4r

Ile zostało paliwa/ile km do stacji benzynowej

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, wiekszosc komputerów pokladowych pokazuje taka opcje, tzn. ile nam jeszcze zostalo do przejechania nim paliwa zabraknie... czy da sie taka opcje uruchomic jakos w passacie B5 kombi? 1998 r. ?? czy w ogole taka opcja jest niedostepna?

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w VW z MFA takiej opcji nie ma. Nawet FIS'y do 2000 r. nie miały takiej opcji. Dopiero w 3BG pojawiła się ta opcja. Natomiast kolega ma Toledo z 1999r. z MFA i ma właśnie opcję ile zostało km do przejechania na baku. A czy można to aktywować to nie wiem. Słyszałem, że w samochodach na szynie CAN to tak, a bez CAN to nie wiem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego rocznika raczej nie. Po zapaleniu się ikonki dystrybutora pozostaje około 8 litrów paliwa. Reszta info w opisie.

05.jpg

Edytowane przez marcin_B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rezerwą bywa różnie. U mnie zawsze po zapaleniu się rezerwy i przejechaniu jakiś 20-30km przy tankowaniu wchodzi 50litrów. Wynika na to, że zostaje 12 litrów.:608:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zliczanie pozostałych kilometrów jest zapisane w elektronice od FISu w liczniku. Oczywiście jak wspomnieli przedmówcy, dla aut po lifcie (3BG w górę), dla liczników starszych z FIS (do 2000 roku) nie ma tej opcji w standardzie. Na forum seata jest rzeźbiarz, przekłada szafy, modyfikuje softy, głównie dla własnych potrzeb... Tak więc nie twierdzę, że nie jest to możliwe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zliczanie i tak jest bez sensu ...

 

jak mnie raz przycisnęło to toczyłem się na rezerwie ok 50km z czego ok 20km zrobiłem mając na wyświetlaczu pozostało do przejechania: 0 km

 

Wystarczy że zmienisz styl jazdy po zapaleniu się rezerwy i całe wyliczenie szlag trafia - gorzej jak po zapaleniu "żyda" dasz w palnik - to wtedy auto stanie na liczniku dalej pozostało 20km ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zliczanie i tak jest bez sensu ...

 

jak mnie raz przycisnęło to toczyłem się na rezerwie ok 50km z czego ok 20km zrobiłem mając na wyświetlaczu pozostało do przejechania: 0 km

 

Wystarczy że zmienisz styl jazdy po zapaleniu się rezerwy i całe wyliczenie szlag trafia - gorzej jak po zapaleniu "żyda" dasz w palnik - to wtedy auto stanie na liczniku dalej pozostało 20km ....

Oczywiście, jak wszystkie wskazania FIS, to są tylko matematyczne przypuszczenia na temat rzeczywistości w baku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś w Top Gear jak Jeremy jechał i komputer mu pokazywał 0, a on przejechał jeszcze chyba setkę km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności