Skocz do zawartości
Gość TomekBydgoszcz

WODA W AUCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomekBydgoszcz

Witajcie...

Mam problem z moim Passkiem...

Od pewnego czasu w samochodzie zbiera mi sie woda.......

Mam ja po dywanikami ....

Najprawdopodobniej zacieka ona z komory silnika....

Przeczyściłem wszystkie kanały przy komputerze, wycieraczkach, filtrze przeciw pyłkowym klimatyzacji a mimo to wody w aucie jest co raz więcej...

niektóre osoby zrzucają ten problem na skraplacz od klimatyzacji....

czy macie książkę PDF do tego modelu bo silnik jest tak zabudowany (1.9 TDI), że nie mogę zlokalizować skraplacza....

z góry dziękuję za pomoc....

Nowy członek Passat Forum

TomekBydgoszcz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Poszukaj czegoś o nagrzewnicy - to w niej tkwi twój problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach ja masz :?: Czy moze po stronie kierowcy jest tego wiecej :?: Od strony pasazera, to z lejka moze leciec a od strony kierowcy z powodu źle wklejonej szyby lub przez inne otowry o których napiszę jak sprawdzę w tygodniu czy oby sie z prawdą nie minłąem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce tu nikogo straszyc ale apropo wody w alcie jest jeszcze jeden temat ktorego nikt dotad nie poruszyl a mianowisie na polskim rynku jest dosyc duza ilosc passatow sprowadzonych z ANGLI takiego passata z kierownica po drugiej stronie mozna kupic znacznie taniej nawet o 10 tys i wiecej (sam chcialem takiego sprowadzic ) Aby przelozyc kierownice na lewa strone trzeba wyciac sciane grodziowa i wspawac nowa i tu jest pies pogrzebany wiele warsztatow robi to na takzwana sztuke liczy sie jak najnizszy koszt i czas tak by zysk byl wiekszy i tak niedokladnie zaspawana sciana jest poprostu nieszczelna i przedostaje sie woda z komory silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje auto sam sprowadziłem z "HELMUTOWNI" (po małym wypadku) i na pewno nie jest to "przekładaniec" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tez taki problem ale u mnie leciało przez szybe !! Troche silikonu załatwiło sprawe !!! Aby zlokalizowac przeciek rozebrałem pół auta!! Ale sie oplacilo i wszystko gra !! Powodzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kanikuly999

mam to samo i nadal z tym walcze :560:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo

okazało się ze woda dostaje się do środka pomiędzy blachą a drzwiami pod boczkiem.Pod tą blachą jest gumowa uszczelka która sparciała.po ściągnięciu

boczków i polaniu wodą ciekło jak z dziurawego gara wszystkimi drzwiami.

Trochę silikonu załatwiło sprawę.

Rok śmigam i jest O.K:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz filtr pylowy czy nie puszcza wody czesto parszeja uszczelki ja wlasnie mialem ten sam problem ale silikon mi pomogl.przy okazji jak masz mokre dywaniki to sprawdz sobie modul komfortu jest pod dywanikiem,ja go przenioslem pod deske rozdzielcza i problem raz na zawsze z glowy a obudowe od modulu wsadzilem pusta z powrotem kabla wystarcza w sam raz.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie problem z wodą spowodowany był tym, że "fachowiec' który montował alarm, przebił się przez uszczelkę od linki koło komputera. po jakimś czasie dziura zrobiła się tak duża że woda bez problemu płynęła do kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis wymienialem lewy przedni amortyzator, i zeby dostac sie do 2 nakretek trzymajacych gorna obsade amorka...kurna trzeba wykrecic komputer i jego obudowe....i moim oczom ukazalo sie TO !! woda bez problemu z blotkiem wnika do kabiny !!

 

 

...fabryczna "uszczelka" to pianka o grubosci 3 mm. Watpliwie powstrzymuje wode. Odrysowalem sobie ja i zamierzam zakupic kawalek grubej gumy i wkleic ja na HERMETIK.

tedy woda dostaje sie do kabiny.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem dokladnie to samo jak zuse. tyle, ze moj problem juz lal sie do srodka. specjalny smar na uszczelke,trzy dniowe dmuchanie i juz jest spokoj.

powodzenia.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem passata i po deszczu mam mokre okolice oslony przeciwslonecznej kierowcy na dachu. Polalem woda pod cisnieniem i widze ze leci mi z miejsca bezposrednio nad zegarami tam gdzie szyba jest polaczona z dachem. Patrzylem-jest tam waska gumowa uszczelka miedzy szyba a dachem - do wymiany czy moze da sie uszczelnic to silikonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś pewnie wymienianą szybę i nie dokładnie ją wkleili silikon może pomoże ale jak to będzie wyglądało najlepiej dopjedz gdzieś do punktu wymiany szyb i zapytaj czy to uszczelnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy panowie na takie problemy jak Zuse jest klej do szyb samochodowych a nie żaden gówniany silikon jak klej złapie to kaplica nie odedrzesz chyba że połamiesz obudowę filtra lub komputera. Polecam sam stosowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidrowiec,

Najlepszy panowie na takie problemy jak Zuse jest klej do szyb samochodowych

Kolego tak masz racje tylko radziłbym koledze kidrowiec, podjechać i nich mu ktoś to zrobi profesionalnie bo samemu raz widziałem jak kolega sobie szybe wstawiła i niewyklądało to za ciekawie pozatym gdy pobridzisz takim klejm lakier to trzeba zbierać kase na maowanie bo szybko go nie ściągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem silikon do szyb i jutro sobie zadam w miejsce w ktorym cieknie od zewnatrz.Kleju nie ma co chyba dawac,gdzie poprostu moim zdaniem uszczelka nie łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem silikon do szyb i jutro sobie zadam w miejsce w ktorym cieknie od zewnatrz.Kleju nie ma co chyba dawac,gdzie poprostu moim zdaniem uszczelka nie łapie.

Mi się wydaje żeby to zrobić tak jak powinno być to należało by wyjąc szybę i wkleić ją jeszcze raz takie łatanie może nie przynieść żądanego skutku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw wg swojego planu :) jeśli się uda to zaoszczędzisz coś kasiorki :)

 

A jak to nie zda egzaminu, to zrób jak pisze Jaszczur....

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma nie przyniesc skutku skoro przykryje od gory silikonem ta uszczelke ktora przepuszcza to nie bedzie mozliwosci aby dostawala sie tam woda splywajaca z dachu.Poprostu teraz woda bedzie splywala na szybe a nie po drodze wpadala na uszczelke w ten rowek.

No o to zrobie w jeden wieczor w garazu zamiast placic kilka stow za wyciaganie i wklejanie z ryzykiem pekniecia szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności