Skocz do zawartości
Gość PITOS

Jak mam wymontowac dmuchawe od ogrzewania ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PITOS

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem (uzylem opcji szukaj niestety nic nie ma :( i nie posiadam na moim kompie polskich znakow tak ze wybaczcie:) ) a wiec przyszla zima a ja jestem bez nawiewu :( jakis czas temu jeszcze dzialal jak trzaslem porzadnie w wentylator :) a wiec sugeruje ze szczotki sie juz skonczyly bo teraz trzaskam w wentylator i nic :((( wykrecilem ladnie schowek potem odkrecilem 4 srubki o ile pamientam na krzyzak byly i wyciagam moj wentylator i juz prawie go mam ale co sie okazuje ze poducha blokuje mi jego droge do wyjscia :((( doskownie jakies 4 cm i nie moge go teraz wyciagnac moze ktos to robil juz wczesniej i mnie oswieci jak mam to zrobic moze nie od tej strony sie zabieram za to :(( prosze o pomoc bo rano zreszta wiece sami co mam rano jak chce gdzies jechac bez nawiewu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to znaczy jezdzić o tej porze bez nawiewów:/ Miałem całkiem podobny przypadek jak Ty, ale po wymianie szczotek na nowe okazało sie ze komutator w silniku już miał takie wgłębienia po starych szczotkach ze na nowych tez raz chodził jak sie dobrze ustawiły a raz nie:( Musiałem wymienić cała dmuchawę. Wiem ze z climatronikiem masz inna a bez inna dmuchawę. Z climatronikiem jest przykręcona na 3 śrubach 5,5mm i normalnie u mnie wychodziła bez większych problemów z poduszką. Nie wiem jak jest z ta druga dmuchawa:/

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrec poduszke, trzyma sie na 2 plaskownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS

ok dzieki za podpowiedz dzisiaj zadzialam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS

ok hmm tak sie zastanawialem dzisiaj jak mialem ta poduche wykrecic czy mam ja demontowac ze sciagnieta klema od akumulatora zeby mi nie wystrzelila albo co ?? ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może w 3BG jest inaczej ale ja nie musiałem odkręcać poduszki, wystarczyło tylko troszkę po manewrować i już...

nie musisz odłączać aku, pod warunkiem ,że nie będziesz rozłączał poduchy ;)

... no ale zawsze bezpieczniej i pamiętaj ,że musisz znać kod do radia jeśli masz oryginalne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Odłączanie i podłączanie airbagów tylko na odpiętym aku, i po odłączeniu odczekaj jeszcze 5 minut. Te zasady zapobiegną przypadkowemu odpaleniu i świeceniu kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a po calej operacji ...sprawdz czy w climatroniku nie ma bledu.

*jednoczesnie przycisniej 2 skrajne dolne przyciski i przytrzymaj

*przycisk, drugi od prawej, przewijanie pamieci bledow az pojawia sie "000"

*wcisnij prawy skrajny i przytrzymaj...skasujesz ew. bledy

*pojaiw sie "444"- brak bledow

*przycisnij... prawy skrajny ..wrocisz do "climatronica"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS
Odkrec poduszke, trzyma sie na 2 plaskownikach.

 

 

 

 

Dzieki bardzo za info teraz jak wiedzialem jak to zrobic to bylo to banalnie proste i zato bedzie dotacja ;] ok wszystko jest ok nawiew jest na stole i teraz czy ktos wie jak mam go otworzyc i wymienic szczotki ?? i w ktorym miejscu one wogule sa :] ???? nawiew jest firmy Valeo made in france wszystkie wskazowki i podpowiedzi mile widziane dzieki i pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS
..a po calej operacji ...sprawdz czy w climatroniku nie ma bledu.

*jednoczesnie przycisniej 2 skrajne dolne przyciski i przytrzymaj

*przycisk, drugi od prawej, przewijanie pamieci bledow az pojawia sie "000"

*wcisnij prawy skrajny i przytrzymaj...skasujesz ew. bledy

*pojaiw sie "444"- brak bledow

*przycisnij... prawy skrajny ..wrocisz do "climatronica"

 

Zuse no w sumie tesz masz racje ;] ale jaja normalnie po wyjeciu tej dmuchawy podlaczylem ja w domu do prostownika i smiga jak szalona :))))) czyli tak jak sugerowales cos mam namieszane z klima a tutaj wiecej szczegulow dla zainteresowaych po dokladnym sprawdzeniu programikiem

 

Adres 08: Klimatyzacja

Nr seryjny: 1J2 907 044 A

Komponent: CLIMATRONIC S 6.0

Kodowanie: 02000

Kod serwisu: WSC 05314

 

3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00792 - Przełącznik ciśnienia urządzenia klimatyzacyjnego (F129)

35-00 - -

00779 - Czujnik temperatury zewnętrznej - G17

30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem

01273 - Dmuchawa świeżego powietrza (V2)

35-10 - - - Sporadyczny :orany:

 

 

czyli oco chodzi ? :wstyd::wstyd:

 

znalazlem jesszcze to http://img381.imageshack.us/my.php?image=schematczujnikwclimatromic2ic.jpg

 

czy ktos wie jak mam usunac ta usterke ;( bo tragicznie mi sie jezdzi bez nawiewu w zimie :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ten wątek, znajdziesz w nim wiele potrzebnych Ci informacji.

00792 - Przełącznik ciśnienia urządzenia klimatyzacyjnego (F129)

zawór bezpieczeństwa ciśnieniowy - czujnik ,tu możesz zobaczyć gdzie on się znajduje, najprawdopodobniej do wymiany.

00779 - Czujnik temperatury zewnętrznej - G17

czujnik przed chłodnicą... być może padnięty lub rozłączony.

01273 - Dmuchawa świeżego powietrza (V2)

35-10 - - - Sporadyczny

sporadyczny... jak masz dmuchawę wyjętą to w tym pierwszym linku ,który podałem znajdziesz informacje jak się do niego zabrać ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS

Jacexx dzieki za podpowiedzi i linka ;]

 

 

jakos udalo mi sie wykrecic nawiew swiezego powiteza teraz mam go przed soba na stole rozkrfecilem go i dostalem sie do szczotek szczotki maja jeszcze okolo 1 cm dlugosci to chyba nie jest zle ale podejrzewam ze sie szczotki zawieszaja czy ktos wie co mam teraz zrobic ?? a dlatego podejrzewam ze sie zawieszaja bo jak podepne nawiew do prostownika to czsami dziala a czasami go trzeba obrucic zeby zaskoczyl :( czekam na propozycje jutro przedemna strasznie dluga trasa :( pozdro :vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź czy jak obrócisz go wiatrakiem do góry czy chodzi sam czy trzeba mu pomoc. Bo u mnie było tak ze jak do góry go trzymałem to działał normalnie a jak na dół wiatrakiem to nie działał:/ Tylko ze u mnie szczotki jakoś dziwnie pod skosem się zdarły i w komutatorze rowki porobiły, a do tego sie poprzypalały:/ Ja niestety musiałem kupić "nowa" dmuchawę w sklepie z częściami używanymi, ale trafiła mi sie w idealnym stanie za 230zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS

Pawel ja tez mam juz dosc zamowilem w sklepie nowke za 325 zl mam ja odebrac za 30 min mam nadzieje ze juz bede mial swiety spokuj ;] pozdrawiam wszystkich i dziekuje ze wasze podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

325zl??? Hmm u mnie po sklepach to grubo ponad 400zl kosztowały:/ Udanego zakupu!:)

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PITOS

zamontowalem nowa dmuchawe i dmucha az milo :))))) pozdro dla wszystkich :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos moze jakie szczotki i jaki jest ich rozmiar sa w wentylatorze dmuchawy, bo mam blad 4F9 wiec zuzyte szczotki wentylatora i jak juz go wyjme to chce miec juz te szczotki jak sie bedzie dalo je wymienic i wlazyc od razu ten wentylator, szkoda ze ktos manuala nie zrobil jak wyciagnac ten wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wie ktos moze jakie szczotki i jaki jest ich rozmiar sa w wentylatorze dmuchawy, bo mam blad 4F9 wiec zuzyte szczotki wentylatora i jak juz go wyjme to chce miec juz te szczotki jak sie bedzie dalo je wymienic i wlazyc od razu ten wentylator, szkoda ze ktos manuala nie zrobil jak wyciagnac ten wentylator

 

 

Kurcze, pomóżcie - też mam 4F9 i zero nadmuchu. Chodzi o dmuchawę za schowkiem pod filtrem przeciwpyłkowym czy wentylator chłodnicy? Różne wersje są na forum. Mam climatronica. Te dmuchawy są różne do wersji bez klimy, z manualną i climatronickiem? Jakie oznaczenia powinny być z Climatronickiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D1820021 - tylko i wyłącznie taką szukaj z climatronikiem. mi padło wczoraj,ale czyszczenie komutatora za pośrednictwem papieru i srubokretu wsadzonego pomogło na razie i smiga dmuchawa znowu, szczotki miałem duze jeszcze,u mnie zabrudzony jest komutator i juz ma rysy i wgłebienia, trzeba rozebrac wszytko i go wyrównać --ale dziś przed świetami nie było na to czasu.Prosze pamiętać o szukaniu wentylatora 6 pinowego (jesli chodzi o moje autko)

 

http://img90.imageshack.us/f/zdjcie072r.jpg/

 

http://img222.imageshack.us/f/zdjcie061j.jpg/ - BYŁ TAKI BŁĄD,ALE JUZ GO NIE MA :)

 

 

http://img842.imageshack.us/f/zdjcie063d.jpg/ - po wyciagnieciu schowka i wirnika.

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanko : zmierzył może ktoś z kolegów te szczotki ?

Właśnie pojawił się błąd 4F9 , jeszcze dmuchawa chodzi i myślę że mając rozmiar mógł bym coś odpowiedniego kupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności