Skocz do zawartości
Gość pienio

Jakiej firmy żarówki h7 naj.?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pienio

Które z żarówek h7 są dobrymi żarówkami?, Chodzi mi o te, które mają + 20 metr extra światła?

Które moglibyście mi polecić? Pozdrawiam

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na PHILIPS Nightguide. Są na pewno lepsze od wszystkich jakie miałem tzn, seryjne, i OSRAM +40% i Tunsgram. Poza tym występują w 2 wersjach - do reflektorów zwyczajnych (symbol R) i projekcyjnych czyli soczewkowych (symbol S).

 

Jeśli chodzi o ilość światła to podobno najlepsze są nowe wytwory Philipsa o nazwie x-treme power + 80%.

 

Dobre są też philipsy gt-150.

 

Z tymi % to nie ma co sie ekscytować, bo to taki trochę chwyt marketingowy moim zdaniem.

 

unikaj no name-ów no i wszystkich "ala xenon" z malowanym na niebisesko szkiełkiem - to już totalna kicha! Kup markowe żarówki i bedziesz zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdże na Philips GT 150 (power 2 night) moge polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeżdże na Philips GT 150 (power 2 night) moge polecić

 

 

potwierdzam najlepsze jak dla mnie żarówki na rynku mam je i na mijania i na drogowych polecam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys uzyl szukajki i wpisal "zarowki" to moze bys znalazl watek o tak prozaicznym tytule jak "zarowki" gdzie na 11 stronach jest dyskusja i opnie jakie zarowki najlepsze.

Generalnie polecalbym uzywanie szukajki (to na gorze 3cia ikona od lewej z taka lupa) zanim zaczniesz zakladac nowy watek :mur:

 

A interesujacy Cie watek znajdzisz TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób ankiete ,wypisz te które Cię interesują i będziesz wiedział które ludzie polecają

 

Ja osobiście używam BlueVision i jestem nimi zachwycony!!!W nocy na autostradzie przyłapałem się że nie włączam dlugich(bo nie potrzebuje) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób ankiete ,wypisz te które Cię interesują i będziesz wiedział które ludzie polecają

 

Ja osobiście używam BlueVision i jestem nimi zachwycony!!!W nocy na autostradzie przyłapałem się że nie włączam dlugich(bo nie potrzebuje) :ok:

 

 

no ja takze mialem BlueVision i jazda w nocy przy deszczu to jedna wielka porazka zreszta nie tylko w deszcz wiec nie wiem skad twoj zachwyt ze nie musisz nawet dlugich wlaczac :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derlysy, Poprostu piszę jak jest!

Ale przyznam,że potrafisz podkusić :evil: na te twoje Philips GT 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

ja mam gt150 na mijania i na drogowych i te swiatla sa naprawde super..a na drogowych swiece jak tir..daja ladne biale swiatlo z lekko niebieska poswiata , do tego dorzuc sobie dobre postojowki i ksenonow nie potrzeba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są rzekomo jeszcze jaśniejsze żarówki od GT 150 - nowość Philipsa X-treme Power + 80% Racing Performance.

 

Może ktoś z użytkowników już je ma i powie nam coś o nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz są rzekomo jeszcze jaśniejsze żarówki od GT 150 - nowość Philipsa X-treme Power + 80% Racing Performance.

 

Może ktoś z użytkowników już je ma i powie nam coś o nich?

 

Posiadam takowe i powiem krótko spodziewałem się lepszego efektu - nie to żeby byłe złe jednakże za tą kasę nie warto.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, aby zafundować sobie lepsze światło - podstawą jest zainstalowanie przekaźnika, za pomocą którego omijamy całą instalację (i oszczędzamy drogi przełącznik świateł). Ja sobie przy okazji montażu automatycznego włącznika świateł zainstalowałem dodatkowy przekaźnik. Zainstalowałem go obok akumulatora (oczywiście bezpiecznik) i sterowany plusem, który wcześniej zasilał żarówki. Jak już wcześniej wspomniałem odciążam w ten sposób całą instalację i jednocześnie zasilam żarówki prosto z akumulatora.

Z pomiarów na moim samochodzie żarówki w ten sposób zasilane są napięciem o około 1 V więcej. Przedstawię małe obliczenia :

Układ normalny :

Jeśli żarówka oddaje 55 W przy napięciu 12 V to jej prąd I= P/U= 4,58 A czyli jej rezystancja to R= U/I = 2,6 ohm. Czyli tak naprawdę jak przyłożymy 12 V do tej żarówki to oddaje ona około 55 W - jeśli zaś przyłożymy do niej 13 V (ponieważ omijamy rezystancje całej instalacji) to I = U/R = 5 A (pobór prądu przez żarówkę) czyli oddaje ona P=U*I =13V * 5A= 66 W !

Czyli tak reasumując moc żarówki omijając instalację w zależności od jej rezystancji (kondycji) wzrasta o około 10-20 %. TAK JEST !

I teraz jak ktoś założy jeszcze jakieś lepsze żarówki to efekt murowany :)

Ja mam Philips VISIONPLUS H7 +50%

Ktoś może powiedzieć, że to zmniejszy żywotność żarówki, raczej nie ja takie "zabiegi" robiłem w każdym moim samochodzie i nie było problemów. żarówki mają bezpieczny zakres do 14 V.

Ja podaję na żarówkę 13,5 V :) - świeci rekord świata.

Zastosowałem przekaźnik HELLA i przewody 2,5 mm2

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lesio, zarąbisty sposób.Musze to zrobić u siebie! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daja ladne biale swiatlo z lekko niebieska poswiata

 

dają Ci tą poświatę bo posiadasz soczewki ..... teraz mam soczewki i zwykłe Philips + 40%, na soczewkach jest inne światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dzis kupilem bosch(xenon)niby.chcialem kupic super blue ale przez przypadek wzialem ta xenon :wstyd: .wszyscy pisza o philipsa a czy bosch ma dobre zarowki???kupilem jedna i nie wiem czy bedzie jakas roznica?niewiem jaka byla przedtem.czy to bedzia roznica???pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem jedna

Jak już kupiłeś to było dwie kupić zaraz możesz drugą wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowki najbardziej polecalbym firmy OSRAM gdyz w testach wypadaja najlepiej a faktycznie sa bardzo zywotne (pisze tu o oczywiscie o najzwyklejszych a nie +30 czy +50 % swiatla). te "niby" mocniejsze daja wiecej swiatla ale moc maja taka sama. pala sie na potege. sprzedaje je wiec moge sie wypowiadac. u mnie w aucie wytrzymuja srednio 3 miesiace silverstary- +30%-

Osram badz Philips ale tylko i wylacznie podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ilość światła to podobno najlepsze są nowe wytwory Philipsa o nazwie x-treme power + 80%.

 

Dobre są też philipsy gt-150.

Mialem GT150, a teraz mam x-treme, te 1 kupie napewno nastepnym razem, a te drugie to jedna wielka porazka, maja niby 80% swiatla wiecej , ale niesa leprze od Philipsa Premium +30%, jedynie cena jest duzo wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o Heli nie słyszeli?

Ja wyłącznie Hella używam i dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zwykłe bosche jako długie (H7) i też dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności