Skocz do zawartości
Gość Showman

Jaki olej do paska 1,8 20V (92kw) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Showman

Witam wszystkich,

jestem tutaj nowy i mam od niedawno Passata 1,8 20V (92kW) 1997r. Za kilka dni mam wymiane oleju, mam zamiar kupić LIQUI MOLY, SYNTH OIL HIGH TEC 5W40 posiada on aprobatę VW: 502.00; 505.00.

Za wszystkie odpowiedzi bede bardzo wdzieczny i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie kupuj Liqui Moly bo uważam, że oleje tej firmy są tylko przeciętnej jakości.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rasial

Witam.Olej do Twojego silniczka wg VW powinien spełniać następujące normy ; jeżeli mówimy o olejach wielosezonowych lekkobieżnych to specyfikacja VW500 00 lub 502 00,jeżeli natomiast o oleach tylko wielosezonowych to specyfikacja VW 501 01 .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Showman

Dzięki, ale to akurat wyczytałem juz i chce ten typ 502.00 tylko ze mam problem z doborem marki :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja polecam oleje: szwajcarski Panolin, amerykański Bardahl lub Motul ale to moje nieco egzotyczne typy.

Jak nie ma tego u Ciebie to coś z Mobila, Valvoline lub jak masz tam u siebie stacje OMV to polecam oleje OMV.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rasial

Z marką -to jak z kobietą :ok: musisz sam zdecydować jeżeli chodzi o markę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Showman

Zapomniałem dodac ,że mam wstawiona od 2 m-cy instalacje gazowa ale to chyba nie stwarza jakiegos wieklkiego problemu przy doborze oleju. Dzieki za odpowidzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamel

Witam.W swoim VW ADR 1,8 stosuję z powodzeniem nasz krajowy LOTOS ,oczywiscie syntetyczny. Stosuje go również w innym aucie i uwazam że nie jest gorszy od olejow zachodniej produkcji a pozwala w bezpieczny sposób zaoszczędzić sporo kasy.Nasze produkty są czesto porównywalne z zachodnimi i warto je stosować ,tym bardziej że maja aprobatę VW.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dark

Witam

ja stosuje i polecam Mobil 10W40 polsyntetyk

ale z tego co slyszalem Lotos tez jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zalałem teraz autko Castrolem Edge 5W-30 spełniajacym normy VW 504.00/507.00 i jak na razie jestem zadowolony. Mechanicy też go polecają więc myślę, że to dobry wybór.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlałem MOBIL-a 5W 50 i nie zastanawialem się nawet nad tymi normami co tu wypisujecie chłopaki. I nie narzekam. Co prawda myślę już nad wymianą na półsyntetyk i chyba CASTROL MAGNATEC zaleje :ok::hurra::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepne sie pod temacik zeby nie zakładac nowego. Pytanie co zalac do silnika 1,8 20V syncro przebieg licznikowy 201kkm ?? nie ma naklejki z nazwa oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyzej :fajny

Syntetyk 5W50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz a powiedzcie mi czy 4l starczy na całkowitą wymiane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki za odpowiedz a powiedzcie mi czy 4l starczy na całkowitą wymiane ???

 

Starczy i jeszcze zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili wlany ELF 10W40 i myśle ,żeby zmienić na VALVOLINE MAXLIFE 10W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam jak koledzy wyżej oleje valvoline max life nie ważne czy 10w40 czy 5w40 . Ja jestem na etapie testu ale słyszałem opinie ze na innych olejach silnik potrafił spalić 1l na 1000km (2.8) czyli według instrukcji norma .Po zmianie na valvoline dolewają 200/300ml na 2tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję/ podobnie jak DANEK 75 /olej full syntetyk, Mobil 1 5W50 /specyfikacja VW 501.01/. Od wymiany do wymiany zero dolewek a na blacie 235 000 km. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności