Skocz do zawartości
Gość keruj-64

KODY co to 19561????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość keruj-64

Witam co to u lichA ZA BŁĄD 19561???Proszę znawcówo odpowiedź...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intake Manifold Flap, change-over Valve (N239) Short to Ground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19561 - zawór N239 przelączania klapy kolektora ssącego

- przerwa lub zwarcie z masą (lub z "plusem")

- przerwa w ciagłości przewodów.

 

19561zaworn239bladsprawii4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłbym ci wdzięczny jakbyś określił w którym miejscu znajduje się w Passku b5 2000 r. 1.9 tdi 115 konny silnik ATJ.

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten elektrozawór znajduję się na obudowie filtra powietrza, obok wtyczki do przepływki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanko, czy ten zawór może źle działać przez np. zabrudzony filtr powietrza ?

A może orientujesz się jak go sprawdzić, czy faktycznie jest do wymiany - np. jakie napięcia powinny wychodzić przy poprawnie działającym elektrozaworze .:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanko, czy ten zawór może źle działać przez np. zabrudzony filtr powietrza ?

A może orientujesz się jak go sprawdzić, czy faktycznie jest do wymiany - np. jakie napięcia powinny wychodzić przy poprawnie działającym elektrozaworze .

 

Zabrudzony filtr nie ma z tym nic współnego.

Zmierz czy pojawia się napięcie we wtyczce, którą się wpina na elektrozawór, w momencie gaszenia silnika. Jeśłi się pojawi napięcie, a nadal nie działa klapa gasząca, widać jak porusza się siłownik podciśnieniowy podczas gaszenia, to oznacza że elektrozawór jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za info. ale elektrozawór mam sprawny (35 ohm - granica to od 30 - 40 ) poza tym po odłączeniu wtyku i ponownym jego podłączeniu silnik lekko przygasa ale nadal później chodzi.

Sorki za głupie pytanie o tym filtrze powietrza ale już sam nie wiem czego się złapać.

Jutro zrobię jeszcze raz dokładne logi i mam nadzieję że coś się wyjaśni - bo w przeciwnym razie dostanę chyba nerwowstrząsu :).

Wiem, że samochód zapali niezależnie od temperatury tylko to "kręcenie" strasznie mnie drażni - poza tym jak autko zachowuje się niezgodnie z normą należ mu pomóc :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaspany_troche

Mam pytanko z jakiego programu lub książki sa te zrzuty odnośnie gdzie znaleźc dany wtyk itp co wsadził kolega "denek75"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos pomoze mam silnik ahf 110 koni i mam problem z klapa gaszaca szukam jest tego duzo na google ale u mnie to wyglada w ten sposob ze jak silnik jest zimny klapa gaszaca dziala jak juz sie nagrzeje gdy gasze juz wtedy zatrzesie silnikiem i widac ze silowink od klapy nie drgnie jak na zimnym silniku wszystkie przewody podcisnienia sa nowe gruszka napewno sprawna zawor egr czysty dodam jeszcze ze ostatnio gdy np na cpn zgasilem auto to nie moglem go odpalic krecil i wogole nie lapal czy mozeliwe ze klapa byla zamknieta i dlatego podlaczajac kabelek czesto mialem blad n239 klapy gaszacej jakos tak moze ktos wie co z tym nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zawór N239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności