Skocz do zawartości
jopasek

Oświetlenie wnętrza i drzwi - które kable od czego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie chciałem sobie założyć dodatkowe oświetlenie w środku na nogi... Gdyż znalazłem w domu stare dwa ładnie świecące neony...

 

Powiedzcie pod jakie kolory kabli z drzwi (pasażera i kierowcy) podłączyć się.

Czy wystarczy pod sama masę od czujnika krańcowego(jaki kolor?) a plusa poszukać gdzieś indziej?

 

Szukałem już trochę i nie mogłem nic znaleźć.

 

A i jeszcze w klapie z czujnika zamka wychodzą trzy kabelki... (miernik mi się rozładował nie mam jak sprawdzić) który to masa który a który plus przy otwartej klapie..

Z tego co pamiętam kolory kabelków są brązowy, brązowo-czarny, brązowo- niebieski (ale mogę się mylić :) )

 

Dziękuje z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na selektywnym działaniu dodatkowego oświetlenia "przestrzeni na nogi", musisz przeprowadzić przewody do drzwi kierowcy i pasażera i podpiąć je do instalacji lampki "podrzwiowej".

Jeżeli niezależy Ci na selektywności działania, to sprawa elektryki, wygląda łatwiej.Zdemontuj osłonę, znajdującą się między "podpórką lewej stopy" a początkiem listwy progowej.Pod nią znajdziesz kilkanaście kolorowych "wtyczek".Interesuje Cię ta koloru seledynowego(jasny zielony).Podepnij się do przewodów: czerwony z paskiem(koloru nie pamiętam) i brązowy z bodajże paskiem białym.Pomylić się nie możesz, bo są to jedyne, tych kolorów przewody w tej kostce.

 

Co do oświetlenia pod maską, które jak mniemam chcesz "wyfasować",to wyłącznik, o którym piszesz podaje masę.

Przewód, pod który należy sie podłączyć, znajdziesz w jednej z kostek, znajdujących się przy lewej,przedniej lampie.Kolor przewodu sprawdzę(brązowy z czerwonym paskiem).Z "plusem" możesz poradzić sobie na kilka sposobów.Niepolecany przeze mnie ze względów estetycznych i bezpieczeństwa(no chyba, że dołożysz bezpiecznik), to podpięcie się bezpośrednio do aku.

Drugi,bardziej "cywilizowany", to przeciagnięcie(niestety) przewodu do kabiny i podpięcie go do wcześniej wspomnianej kostki i jej czerwonego z paskiem, przewodu.

Ten sposób jest przeze mnie polecany,między innymi dlatego, że plus ten sterowany jest modułem komfortu i w przypadku zostawienia otwartej maski, po jakimś czasie przez niego "wyłączany".

Pamietaj,że oświetlenie, które chcesz dodać do auta powinno posiadać odpowiednie rezystory "oszukujące" moduł komfortu.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc dziś idę montować! Dopiero znalazłem chwilę czasu, kiedy jest widno jeszcze... niestety garażu brak ...

 

Niestety nie mam tam kostki seledynowej a nawet nawet zielonej żadnej nie ma :(

 

Z drzwi wychodzi jakieś 7 kabelków które są wpięte 5 w czarną kostkę u góry i 2 w kostkę poziom niżej (też czarna) ale te dwa kabelki wyglądają na głośnikowe.

 

W kostce z pięcioma kabelkami nie ma żadnego kabelka tego samego koloru co dochodzi do lampki pod drzwiowej. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu?

Zostaje rozebranie drzwi?

 

 

Proszę oto fotki kostek które widać od strony kierowcy:

pb100008.jpg

oraz od strony pasażera:

pb100007g.jpg

Niech podpowie ktoś gdzie to zamontować...

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/SeledynowyA jednak wtyczkę tego koloru posiadasz w opisywanym miejscu.Kolory przewodów, do których masz sie podłączyć to:-czerwony z czarnym paskiem-brązowy z białym paskiemPrzewody te, znajdują się oczywiście we wtyku , o którym tu mowa,zaznaczonym na zdjęciu na ŻÓŁTO http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_żółta :lol

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]75443[/ATTACH]

seled.jpg[/url]

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki!

Jak kliknąć na "pomógł" bo nie widzę?

Jeżelichodzi o kolory dla mnie to jasny niebieski jest a nie kolor " Salah ad-Din al-Ajjubi" (dla nie czytających wiki: seledynowy), ale możliwe ze ja widzę jak domyślne ustawienia windows - tylko 16 kolorów.

 

A od strony pasażera jest tak samo? Pytam ale jeszcze nie patrzyłem.

 

Jeszcze dziś zrobię to podłączenie.

 

Przepraszam za brak polskich znaków pisze z telefonu.

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta słynna wtyczka, jak i też przewody, o których pisałem,od strony pasażera nie występują.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje podłączyć wszystko od strony kierowcy tylko...

 

Ale z ciekawości teraz... To jak otwieram drzwi pasażera to wszędzie zapalają się lampki pod drzwiami? Sprawdzał to ktoś? Bo to trochę tak ja sprawdzanie czy światło w lodówce gaśnie po jej zamknięciu :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z ciekawości teraz... To jak otwieram drzwi pasażera to wszędzie zapalają się lampki pod drzwiami? Sprawdzał to ktoś?
Nie, lampki, o które pytasz, działają selekcyjnie- włączają się tylko od "swoich" drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki udało się podświetlenie działa ... :) na dniach fotki...

 

Neony ładnie się ściemniają tak samo jak lampki wewnątrz...

 

Wielkie dzięki tomnik za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Seledynowy

 

A jednak wtyczkę tego koloru posiadasz w opisywanym miejscu.

Kolory przewodów, do których masz sie podłączyć to:

-czerwony z czarnym paskiem

-brązowy z białym paskiem

Przewody te, znajdują się oczywiście we wtyku , o którym tu mowa,zaznaczonym na zdjęciu na ŻÓŁTO http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_żółta

 

Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: images 1.jpg‎ Wyświetleń: 9 Rozmiar: 668 Bajtów ID: 69653 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: -1.jpg‎ Wyświetleń: 55 Rozmiar: 121.0 KB ID: 69652 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: images-2.jpg‎ Wyświetleń: 11 Rozmiar: 773 Bajtów ID: 69654

 

Ostatnio edytowane przez tomnik ; 11-11-2011 o 01:36

 

 

Możesz dać jeszcze raz te miniatury bo chcę zrobić tak jak jopasek i tez nie wiem gdzie ta wtyczka jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz dać jeszcze raz te miniatury bo chcę zrobić tak jak jopasek i tez nie wiem gdzie ta wtyczka jest
Niestety, coś sie popsuło i nie mogę zamieścić załącznika , ani też użyć funkcji " Insert Image" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda;/ a nie dasz rady wysłać tego na pw??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki udało się podświetlenie działa ... :) na dniach fotki...

 

Neony ładnie się ściemniają tak samo jak lampki wewnątrz...

 

Wielkie dzięki tomnik za pomoc

 

 

 

Chętnie zobaczymy te fotki, jak masz możliwość to wrzuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa. Pochwal się zdjęcia i opisem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dniach wrzucę opis i fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selektywne zapalanie oświetlenia na nogi jest fajniejsze, tylko roboty więcej. Ja tak zrobiłem ale było to latem gdy pogoda pozwalała. Podłączyłem się do lampek dolnych w drzwiach. Rozbierania troszkę było, do tego jeszcze użyłem tej dołożonej instalacji do sterowania alarmu. Troszkę pomyślunku (separacja diodami) i działa wyśmienicie. Oczywiście pod deską i fotelami montujemy odpowiednie złączki, tak aby miało to możliwość demontażu np. fotela. Fotek nie mam bo w ciemnościach moim aparatem guzik wychodzi, a za dnia efektu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy i nie wiem czy dobrze załozyłem te pytanie tzn w odpowiednim dziale ...:/ oto mój problem posiadam passata b5 98 1.9tdi 90 ahu 1z moj problem polega na zapalajacym sie oswietleniu wnetrza podczas jazdy ... potrafi zapalic se i za chwile zgasnac lub stale sie palić gdy zamykam samochod tez sie pali nie gasnie po przekreceniu kluczyka w stacyjce raz zgasnie raz nie . odkryłem tez ze jesli odłacze tylne lewe drzwi tzn odepne kostke auto zachowuje sie normalnie jakby te drzwi powodowały zwarcie jakies przebicie masy czy czegoś pytanie brzmi czy to wina przewodów czy jakieś zimne luty w zamku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy i nie wiem czy dobrze załozyłem te pytanie tzn w odpowiednim dziale ...:/ oto mój problem posiadam passata b5 98 1.9tdi 90 ahu 1z moj problem polega na zapalajacym sie oswietleniu wnetrza podczas jazdy ... potrafi zapalic se i za chwile zgasnac lub stale sie palić gdy zamykam samochod tez sie pali nie gasnie po przekreceniu kluczyka w stacyjce raz zgasnie raz nie . odkryłem tez ze jesli odłacze tylne lewe drzwi tzn odepne kostke auto zachowuje sie normalnie jakby te drzwi powodowały zwarcie jakies przebicie masy czy czegoś pytanie brzmi czy to wina przewodów czy jakieś zimne luty w zamku ...

 

Prawdopodobnie zimne luty w zamku i dodatkowo problem z krańcówką na zewnątrz zamka. Musisz rozebrać drzwi, wyjąć zamek i zobaczyć co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze bez rozbierania sie nie obejdzie ..... mam jeszcze takie pytanie czym steruja dwa kabelki skrecone wchodzace do slupka i do drzwi pomaranczowo brazowy i pomaranczowo zielony... z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności