Skocz do zawartości
kemot_p

Składanie tylnych siedzeń

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mój pierwszy post na forum więc na wstępie witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy w jaki sposób (czy jest taka możliwość) złożyć kanapę tylnego siedzenia w sedanie. Potrzebuje przewieść pewną rzecz, a nie chcę szarpać na siłę, żeby niczego nie urwać. Z góry dzięki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że jest taka możliwość, standardowo jak w większości aut. Jeśli oparcie nie chciałoby się otworzyć to może jest zabezpieczone i musisz je odbezpieczyć kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim pasacie tylne siedzenia składają się poprzez pociągniecie za tą klapkęp9140698.jpg

a jeśli nie to spróbuj kluczykiem ;)

Edytowane przez pietrasek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w moim pasacie tylne siedzenia składają się poprzez naciśnięcie

Naciśinięcie :?: W kombi tą dzwigienkę do góry się odciąga.

Oczywiście wcześniej należy odchylić siedzisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie raczej dotyczylo odcylenia siedziska

:)

 

szczerze tez probowalem kiedys u siebie w sedanie je odchylic ale jakos niedalo sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie da,jak się da;)

trzeba je lekko wyszarpnąć(siedzisko),trzymając przy oparciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie nie da,jak się da

trzeba je lekko wyszarpnąć(siedzisko),trzymając przy oparciu..

 

No zeskoczy z mocowania, ale jako tako, nie da się go złożyć tak jak w kombi, w sedanie nie ma chyba zawiasków i oparcie składa się na siedzisko, przez co nie ma równej powierzchni tyłu oparcia z podłogą w bagażniku, jeżeli się mylę to poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzisko wychodzi w jednym (lekkim) kawałku,wtedy składasz oparcie i jest równa przestrzeń,a siedzisko zabierasz do domu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli siedzisko się nie odchyla tylko można je wyjąć z samochodu? Jak będę szarpał za siedzisko to sie nic tam nie urwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli siedzisko się nie odchyla tylko można je wyjąć z samochodu?

W sedanie, tak.

Jak będę szarpał za siedzisko to sie nic tam nie urwie?

Musisz wyszarpać ;) siedzisko od przodu, później dociskasz siedzisko kolanem w kierunku bagażnika i podnosisz tył siedziska (tak trzeba zrobić z lewej i prawej strony siedziska) i już masz je wyjęte z zaczepów. Jedyne co możesz połamać, to plastik trzymający zaczep siedziska (z przodu siedziska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ja to szarpałem i ciągnąłem i znów szarpałem i doopa:-P

siły mało albo ktoś zaspawał:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cholera ja to szarpałem i ciągnąłem i znów szarpałem i doopa

siły mało albo ktoś zaspawał

 

spróbuj jeszcze raz, tylko teraz dociśnij kolanem siedzisko w kierunku bagażnika i pociągnij je od przodu do góry musi wyskoczyć nie ma bata, zrób tak z jednej i drugiej strony siedziska :), .

PozdraVWiam :vw:

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taki kluczyk można dorobić - tzn zamknięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rrydz

Witam

 

Dołączę się do pytania i może sprostuję

u mnie w pasku ten zaczep z kluczykiem jest wyrwany, jak działa mechanizm żeby odblokować oparcie (inaczej nie zdejmę kratki i nie poskładam oparć)

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śrubokrętem podważyć zaczep jednocześnie odciągając oparcie.Można nawet palcem,bo spreżyna aż tak mocno nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w wersji Highline w sedanie jak jest skóra z alkantarą to raczej kanapy się złożyć ani wyjąć nie da ;) no chyba, że ktoś mnie oświeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem gdzie, więc tutaj się podepnę.

Potrzebuję instrukcję od zamka (zaczepów) do tylnych siedzeń, jak jest to złożone, jak można rozebrać i złożyć z powrotem. Pytam się, ponieważ oba siedzenie się nie domykają, uchwyty/klapki do otwierania są cały czas wyciągnięte, nie chce ich na siłę dociskać, bo coś ciężko idzie. Wychodzi na to, że gdybym podczas jazdy mocniej przyhamował to mogłyby się rozłożyć ;).

PS. Mój błąd podczas kupowania, że nawet nie zwróciłem na te siedzenia uwagi, no i teraz trzeba to jakoś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś regulować ten trzpień na którym się zatrzaskują zamki? Jak ktoś wcześniej rozbierał boczki siedzeń i nie wyregulował tego trzpienia to mogą się one nie zamykać. Spróbuj odkręcić nakrętkę tego trzpienia kluczem 17 żeby bardziej wystawała lub jeśli to nie pomoże to mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w wersji Highline w sedanie jak jest skóra z alkantarą to raczej kanapy się złożyć ani wyjąć nie da no chyba, że ktoś mnie oświeci.

 

Nie wiem gdzie widzisz tu problem ale posiadam wersje z Highline i oparcia z tyłu się składają aż miło wystarczy pociągnąć za uchwyt do góry jeśli nie idzie kluczykiem przekręcić i zamek i się otworzy MUSI

 

A próbowałeś regulować ten trzpień na którym się zatrzaskują zamki? Jak ktoś wcześniej rozbierał boczki siedzeń i nie wyregulował tego trzpienia to mogą się one nie zamykać. Spróbuj odkręcić nakrętkę tego trzpienia kluczem 17 żeby bardziej wystawała lub jeśli to nie pomoże to mniej.

 

Zgadzam się z kolegą ten bolec trzeba wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności