Skocz do zawartości
Gość tutus

Czy można sprawdzić VAG-iem autentyczny przebieg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam passata 2006.01-data rejestracji, B6-DSG. Czy przebieg jest zapisany w kompie DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabelek to podłącz i przebieg masz :) Możesz go odczytać z sterownika auta na wyświetlaczu go nie sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passata 2006.01-data rejestracji, B6-DSG. Czy przebieg jest zapisany w kompie DSG?

Nie tyle w DSG co w sterowniku silnika. W zależności od rodzaju motoru, skoro masz 2.0 TDI, czyli masz EDC16, możesz spokojnie to sprawdzić sobie VCDSem, jednakże koniecznie w wersji 908, gdyż wcześniejsze nie "widzą" EDC16. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić ten przebieg niestety mój HEX-CAN-USB 908 wywala błąd (coś że nie obsługuje sterownika) jak w aplikacjach naciskam na EDC15-16 Mileage jakieś inne sposoby sprawdzenia przebiegu tym kablem ????

pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mój HEX-CAN-USB 908 wywala błąd (coś że nie obsługuje sterownika)

A może Kolega dokładnie zacytować komunikat VCDS'a?

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić ten przebieg niestety mój HEX-CAN-USB 908 wywala błąd (coś że nie obsługuje sterownika) jak w aplikacjach naciskam na EDC15-16 Mileage jakieś inne sposoby sprawdzenia przebiegu tym kablem ????

pozdro Arek

Może po prostu nie masz sterownika EDC 15 lub 16.Ja ostatnio odczytywałem z dwóch pasków jeden z 2005,drugi z 2003 i poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie mam tego EDC 15 lub 16 to w jaki inny sposób mogę sprawdzić czy ktoś bawił się licznikiem czy nie ????

 

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak nie mam tego EDC 15 lub 16 to w jaki inny sposób mogę sprawdzić czy ktoś bawił się licznikiem czy nie ????

 

dzięki i pozdrawiam

Praktycznie to w żaden pewny:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakiś nie pewny się da ????

 

 

a pokazuje mi taki błąd

 

"VCDS was not able to retrieve a mileage from this ECU.

The Ecu is either not supported, or does not store mileage.

Sorry!"

Edytowane przez arekmalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"VCDS was not able to retrieve a mileage from this ECU.

The Ecu is either not supported, or does not store mileage.

Sorry!"

Po prostu nie masz włączonej funkcji zliczania kilometrów. Do 2003-go roku to jest loteria, albo będzie albo nie będzie przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jak nie mam tej opcji czy dam rade sczytać ten przebieg w jakiś inny sposób ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy w B4 TDI 1996 rok, idzie jakoś sprawdzić przebieg?? Wchodziłem w zakładke EDC15 i wywaliło że nie może odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok to jak nie mam tej opcji czy dam rade sczytać ten przebieg w jakiś inny sposób ????

Tylko licznik, a jak wiadomo z nim można wiele w prosty sposób, nawet przy pomocy taniego sprzętu w All**ro.

Co do sprawdzania autentyczności, pozostaje ASO, obdukcja organoleptyczna i analiza rachunków/faktur o ile takowe są. Jednak nada będzie to obraz nie w pełni jasny i wyraźny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy w B4 TDI 1996 rok, idzie jakoś sprawdzić przebieg?? Wchodziłem w zakładke EDC15 i wywaliło że nie może odczytać.

W B5 po lifcie jest problem,a ty byś chciał w B4?Nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg po raz pierwszy był rejestrowany w EDC15 w sinikach PD 115 KM (auta przedliftingowe), są to okolice roku >2000. W 3BG jak koledzy pisali powyżej -> lotto, bez żadnej konkretniej schematu działania czy przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a nie da się tego sczytać jakoś z Epromu czy czegoś innego ???

dodam że mam ładnie zapełniona książkę serwisową dokumentacja tez jest i 5 ostatnich przeglądów a sprawdzić chcę bo chciałbym się upewnić :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a nie da się tego sczytać jakoś z Epromu czy czegoś innego ???

A myślisz, że VCDS wartości bierze z chmurek? Inaczej się nie da i tyle. To nie BMW, gdzie wartości bywają zapisane w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A myślisz, że VCDS wartości bierze z chmurek? Inaczej się nie da i tyle. To nie BMW, gdzie wartości bywają zapisane w kilku miejscach.

 

a nie bierze ich z chmurek ???? ha :bleble

nie no jak się nie da to szkoda :(

pozdro i dziękuje :) :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli B4 odpada, ale w moim Fl udało sie, w A4 1999 rok też i w Golfie MK4 2000 rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE KOLEDZY A CZY W PASSACIE 1,9 TDI 110 KM Z GRUDNIA 98R MODEL 99R NIEBIESKIE ZEGARY ODCZYTAM PRZEBIEG TYM KABLEM---VAG K+CAN Immo PIN Przebieg Klucz Tacho Crashdata-STRONAhttp://moto.allegro.pl/vag-k-can-immo-pin-przebieg-klucz-tacho-crashdata-i1261226787.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności