k_grzesiu
-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
Samochód
-
Generacja
B8
-
Silnik
B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4
-
Rok produkcji
2015
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Witam. Nie dalej jak dzisiaj mechanik od ręki kompem boscha przeprowadził mi procedurkę SYNCHRONIZACJI sprzęgieł w DQ500( komp rozpoczynający procedurę, włączone auto z wciśniętym hamulcem, słyszalne zgrzyty i przełączanie samoczynne biegów przez procedurę- ustawianie sprzęgieł) Mam passata 2,0 bitdi z końca 15 roku. Występował opisywany wyżej efekt ale ze słabszymi objawami i tylko przy redukcji 4-3 oraz 3-2( bardziej odczuwalne). Na moje oko tarcze sprzęgłowe uległy pewnemu zużyciu przez co powstał pewnego rodzaju niekontrolowany LUZ między nimi a dociskami i stąd może powstawać efekt opóźnienia w zasprzęglaniu i podszarpywania przy redukcji. U mnie jest nalatane 170 000. A takie objawy wyczuwam od 130 000, od zakupu. Mam porównanie do audi Q5 żony także 2,0 tdi i jest gładko przy redukcji a auto w rodzinie od 70 000-160 000. Wymagana jest OBOWIĄZKOWA specyficzna jazda przyuczająca ( 2 x ruszanie na połowie gazu do przodu. To samo do tyłu. Potem jazda na określonych obrotach 2000 oraz 4000 na zmianę na biegach 2-4, potem 3-5-7?. ) z grubsza tak to wygląda. Efekt taki, że praktycznie nie czuć redukcji a czuć delikatnie raz na 5-7 hamowań.
-
Dziwne jest to co Piszesz. Chyba serwis vw ciapnął Cię na naprawę, ponieważ w dq 500 są 2 korki spustowe ( od skrzyni i mechatroniki) ale śmigają na jednym oleju( powiedzmy, że jest to miska z przegrodą po środku). Aby prawidłowo wymienić olej spuszczamy z 2 korków lecz do napełnienia lejemy wspólnie z jednego zalewu. Zatem co mogli Ci pokiełbasić, to to, że olej z części mechatronicznej nie został wymieniony? lub zalali Ci go radykalnie za mało ale po to jest właśnie rurka ustalająca.
-
Łożyska tylny dyfer 4 motion 2.0 BiTDI
k_grzesiu odpowiedział Grabol69 → na temat → Tematy techniczne
A olej jest?? -
Odkręciłeś 2 korki spustowe? Trzeba zlać jeden wspólny olej dwoma korkami i oczywiście wykręcić z jednego otworu plastikową rurkę ustalającą poziom.
-
Z przodu, od maski odkręca się jak pamiętam rurę gumową a z tyłu od kabiny rura aluminiowa siedzi na wcisk. U mnie trzeba było psiknać WD-kiem i ciągnąc do siebie i majtając na boki wyskoczyła ale musieliśmy się z mechanikiem zdrowo zaprzeć. Obie jak pamiętam (a pamiętam już jakby przez mgłę) tam było rozwidlenie i musiały chyba wyskoczyć z obu mocowań jednocześnie.
-
Mobil 1 robi olej specjalnie dla VAG 0W30 nazywa się Mobil 1 super formula 3000 V czy jakoś tak. https://www.mobil.pl/pl-pl/products-industrial/mobil-super-3000-formula-v-0w-30
-
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
k_grzesiu odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
Już sobie dotoczyłem z ertalonu podkładki na górę miedzy sprężynę a budę i za jednym razem podmieniłem gumki miedzy sprężyną a budą. Śmiech na sali, podkładka gumowa grubości fabrycznej 5mm a w miejscu odgniecenia od sprężyny max 2mm. Zapobiegawczo dałem sobie gumki od b5 fl? jakieś 10-12mm, tylko musiałem obciąć wypustkę na kolec aby właśnie kolec przez nią przeszedł i wcisnął się w otwór mojego dotoczonego krążka. Na sprężynę od dołu krążka dotoczyłem sobie mocowanie nawoju i wszystko gra. **** uniosła mi się coś koło 25mm. Czuc, że tył jest bardziej odizolowany od nawierzchni przez tą gumę grubszą. Nic mi nie stukało ale zawieszenie przenosiło wszystkie malutkie niedoskonałości drogi. Może jestem przewrażliwiony po b5fl comfort, bo tam to bajka....można zasnąć za fajerą? reasumując teraz o wiele mniej dociera drobnych wad drogi...a śmigam na 18tkach... Pisali ludzie że podmieniali same gumy od RS3 audi tam są grube na 15mm. -
zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC
k_grzesiu odpowiedział paolokos → na temat → Tematy techniczne
Witam. Także auto zważone wyszło 1840km z niecałą połową baku. 2,0 bitdi variant 2016r. Szklany dach,elektrycznie wypinany hak, 4x4, koła 18" i pełnowymiarowe takie samo na zapasie. -
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
k_grzesiu odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
... to moze dopowiem, a nóż widelec ktoś zerknie na sprężynę. Alltrack jak wiemy bitdi to to samo co "szosowy passat" Jak wiemy jest ok 3cm wyższy i to by mnie interesowało jeśli chodzi o tył ( nie wiadomo jak to będzie wyglądać ostatecznie ale jestem gotów zaryzykować. Także potrzebny użytkownik passata b8 bitdi variant, duży szklany dach, hak wypinany elektrycznie, oczywiscie 4motion, adaptacyjne zawieszenie- mój jest 2015/2016 ale myślę, że to samo będzie i w 17, 18. dlatego wiedzac jakie tam są sprężynki (kod) na pewniaka podejdą. Problem w tym, ze jest sporo sprężyn od lżejszych bryczek i tego chciałbym uniknąć. A że mój możnaby powiedzieć jest najcięższy to kodu od takiego właśnie szukam. Co do skoku amorka to o to bym się nie martwił, bo jak idzie w górę np przy wymianie kół to amorki wychodzą z 15 cm od normalnej pozycji, jak nie wiecej -
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
k_grzesiu odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
Witam. Odbiegnę troszkę od tematu, ale tutaj są użytkownicy tego co by mnie interesowało, mianowicie: większość z Was zastanawia się jakby tu jeszcze bardziej zglebić? swoją maszynkę, a ja wprost przeciwnie a konkretnie jak podnieść tył bo na me oko trochę niskawo. Potrzebny mi jest nr sprężyny tył od bitdi( 240) variant. Jest tego pełno na allegrogo ale chcialbym zachować twardość, dynamikę pracy nośność itp a wagowo byloby właśnie to. Zawieszenie adaptacyjne- nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Na sprężynie jest nieścieralna naklejka i trzebaby pstryknąć fotę nr części. Tak w ogóle to miałem kupić alltraka, jednoczesnie w okolicy upatrzyłem sobie zwykłego, los tak chciał że alltrakc był w połowie malowany i sobie odpusciłem co zapewne wyjdzie mi na dobre, ale jednak nie mogę się przyzwyczaić do tej linii z pochyłem wstecznym. Wolałbym nie pchać dystansów między sprężynę tylko zmienić całą od alltracka, jest ok 3 cm wyższa i może to załatwiloby sprawę. Także prośba do kolegów o taką fotkę ale tych co mają oczywiście variant bitdi. Pozdrawiam -
Dla potomnych. U mnie lał się płyn do wnętrza klapy i wyciekał spod plastików po włączeniu pompki oczywiście. Okazało się, że rozpylacz płynu wypiął się z mocowania w lampie stopu i pod ciśnieniem wskoczył do wnętrza klapy. Przy próbie popsikania tylnej szyby lało się do środka i kapało spod plastików górnych klapy. Rozbebeszyłem tapicerkę (plastiki) klapy a rystarczyło wysunąć na zewnątrz lampę stopu- jest na zatrzaskach i trzba ją podważać z boku do zewnątrz i wypinać zatrzaski od dołu płaskim śrubokrętem. Owinąlem taśmą narzedzie bo łatwo odszczypać lakier. Winny był pęknięty zatrzask rozpylacza. Jest wpięty w lampę stopu na wtyk i uszczelniony oringiem. Jakiś gamoń połamał mocowanie i rozpylacz wypadał z gniazda. Zrobilem to po swojemu nawiercając 2 otworki w płaskich częściach wewnętrzych lampy i złapałem rozpylacz małą trytką aby siedzieł na miejscu. Reszczę od góry po odtłuszczeniu ekstrakcyjną uszczelniłem i umocowałem silikonem sanitarnym bezparwnym z pistoletu (wyciskacza) jak wyschlo to złapało na amen. Nic nie cieknie i mocno trzyma. Lampę stopu na koniec wtykamy w naskę i po kłopocie.
-
zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC
k_grzesiu odpowiedział paolokos → na temat → Tematy techniczne
Witam. Najczęściej podawane są masy na sucho bez płynów. Jak będę jechał koło jakiegoś złomu to podlecę na wagę i zmierzę dokładnie. W tym przykładowo modelu naleci wagi bo diesel, kombi, 4x4 cały wał haldex z mostem itp. Na focie dany egz. oraz wersja silnikowa. -
Zapewne w każdym warsztacie, który zmienia olej w autamacie, a że połowa auta w automacie to w prawie każdym warsztacie?. Jak się stanie z lewej strony błotnika przedniego? i przy otwartej masce oraz zaświeci latarką lekko w tył silnika a raczej skrzyni to w głębi pojawi się czarna plastikowa kopułka typowa dla obudowy filtra oleju. Trzeba zaświecić latarką mechanikowi i pokazać palcem? gdzie jest obudowa filtra. To co przeszkadza od góry trzeba oczywiście zdemontować aby się do niej dostać. Wymiana filtra to odkręcenie kopułki i wymiana wkładu, filtr harmonijkowy. U mnie do wymiany dowiozłem mechanikowi mój przyrząd (baniaczek z kranikiem z wylewką 12mm, wężyk techniczny 150cm 16/12 oraz kupiłem króciec hydrauliczny M24 GZ ( Gwint zewnętrzny M24 jest w DQ500, w innych typach są także M22) z końcówką na wąż 12mm. Wszystko spięte cybantami dla szczelnosci). Sam proces wymiany w moim przypadku " na baniaczek" opisany na forum lub na youtube. Uwaga. W skrzyni DQ500 są 2 korki spustu- ze sprzęgla właściwego oraz mechatroniki ( a olej jest wspólny dla całego układu) i przez oba trzeba spuścić olej oraz wykręcić dodatkowo rurkę plastikową ustalającą poziom z otworu po korku spustowym głównym. Po spuszczeniu rurkę przed wlewaniem oleju trzeba wkręcić na miejsce i zamiast korka wkręcona końcówka M24 z wężykiem i kanisterkiem. Napełnianie od dołu gwaritacyjne( u mnie przez baniaczek powyżej komory silnika, wlane 6 litrów. W międzyczasie jazda na podnośniku ze zmianą wszystkich dostępnych biegów co ok 10 sekund. Przy osiągnięciu przez skrzynię +/- 40 stopni kanisterek idzie poniżej silnika i automatycznie nadmiar spływa do baniaczka. Potem tylko zakręcenie korka i wio. Tu jest ładnie opisane co i jak https://www.automotoserwis.com.pl/inne/pełne-artykuły/4869-automatyczne-skrzynie-biegów-w-warsztacie-audi-volkswagen
-
zawieszenie B8 naprawa ( poprawa ) DCC
k_grzesiu odpowiedział paolokos → na temat → Tematy techniczne
Witam. Czytam sobie Wasze pogawędki, bo nabyłem niedawno bitdi variant. U mnie nic nie tłucze ale zapewne kiedyś zacznie. Nic u siebie nie rozbierałem nie oglądałem ale nachodzi mnie pewne przemyślenie; Patrzyłem sobie na alledrogo na zdemontowane całe kopyto ze zwrotnicą, niezależnie czy z amorkiem adaptowanym czy nie i moim zdaniem cała sprężyna jest wyjątkowo cienko odizolowana od łożyska górnego a na dodatek podkładka sprężyny górnej jest z blachy-pierscienia stalowego- może przy wibracji spowodowanej nierównością drogi to koniec sprężyny tłucze o ten stalowy pierscień. Jest inna opcja że z uwagi na ciężar auta (mój bitdi variant 4x4 waży 1840 kg bez kierowcy) nacisk na sprężyny jest tak duży, że zwoje tłuką o siebie na nierówności .Trzeba by pooglądać auto od dołu w stanie spoczynku a najlepiej zasymulować jakiś wertep( szarpaki na stacji diagnostycznej mogą mieć za mały skok) i przyglądać się jak sprężyna przylega i jaki ma zakres pracy. Może być opcja taka, że sprężyna może walić o podstawkę dolną amortyzatora. Jest tam niebywale cienka podkładka sprężyny i tylko ona wygłusza kontakt podstawy amoska ze sprężyną. Może pod obciążeniem i przy wyboju drogowym ona właśnie się odkształca i sprężyna wali o mocowanie dolne w amorku. Mastępny wątek do mocowanie górne amorka to na 3 śruby chyba jest przykręcone bezpośrednio do karoserii bez dodatkowego wygluszenia miedzy budą a amortyzatorem a jednocześnie widać, że nakretka z podkładką od tłoczyska w górnym mocowaniu jest na tej samej wysokości co linia przylegania łożyska do karoserii. Może przy większej sile i wadze auta na nierówności to łożysko się deko odkształca i nakrętka wali o karoserię. W moim mniemaniu tu trzeba szukać winnego bo na tulejach wahacza jest tyle gumy i są takie odstępy miedzy elementami stalowymi, ze jakby tam waliło to każdy diagnosta by to błyskawicznie wyczaił. Może nie będę zapeszał ale jak u mnie co zacznie walić to będę zwiększał odstępy w izolacji między sprężyną z dołu, góry, lub dodatkową izolacja od karoserii. Można kupić za parę złotych grubsze podkładki i popodmieniać te fabryczne ( i/lub zastosować podkładki z płytki teflonowej/ i oczywiście metodą doświadczalną eksperymentować. Co do szurania kanapowego skrzypieniu przy nierówności to jestem prawie pewien, że przy pracy sprężyny i jej przemieszczaniu albo sprężyna trze o stalowy pierścień w łożysku górnym albo z tym pierścieniem przemieszcza się po gumie. W innych autach te elementy są całe z gumy i tworzywa lub z tworzywo-tworzywo. No to się rozpisałem. Może kogoś naprowadzę na problem i temat stukającego i skrzypiącego zostanie rozwiązany raz na zawsze, ponieważ bryczka mi się podoba i mam zamiar nią śmigać dlużej. ... a i zapomniałem dodać że auto używane bez gwarancji zatem wolałbym nie wymieniać całego zawieszenia na własny koszt zwłaszcza że mam adaptacyjne. Przy bryczce na gwarancji niech wymieniacze wymieniają za free. ? -
Problemy z filtrem cząstek stałych passat b8
k_grzesiu odpowiedział Stach → na temat → Tematy techniczne
Witam. Granica 40g sadzy wtedy serwis wypala na postoju, przebieg katalizatora 0- to chyba wtedy nie dodaje( adblue) jeśli silnik z adblue, granica zapełnenia 80g to maksymalna ilość popiołu potem pranie filtra lub wymiana, choć ludzie latają i mają powyżej 80 g i nic się nie dzieje (zapewne w dpfie suchym)Ty masz aktualnie 61,4g popiołu. Zmierzona masa sadzy- tyle ile jest aktualnie sadzy(nie mylić z popiołem) Obliczona masa sadzy 21,12 dziwne że taka rozbieżność, ogólnie powinno się pokrywać do kilku gram- może była przerwana regeneracja, granica napełnienia do regeneracji podczas jazdy- jak osiągnie tyle sadzy zaczyna regenerować-dodająć adblue. Czas w sekundach 2500 czyli jakieś 7h jazdy temu. Ja u siebie sprawdzałem także Obd11. Granizca zapełnienia 27 gram i jak odpaliłem to było niecałe 26g. Na zimnym silniku zacząłem jechać z parametrami na żywo i doszło do 27g i zaczęło spadać, czyli w ruch poszło adblue. Długo nie jechałem ale spadło do ok 5 g i wyłączyłem silnik. W sumie mogłem pojeździć i zobaczyć czy dojdzie do 0. Mam bitdi z 2015r i dolewa adblue odrazu bez czekania na rozgrzanie itp. Nie wiem jak jest z suchym dpfem ale zapewne muszą zaistnie odpowiednia warunki tylu obroty, temp silnika itp
