krmkpl
-
Liczba zawartości
22 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
krmkpl odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
Można w CUAA "prać" dpfy z scr? Maszyna typu "Flash Cleaner Machine". Mechanik mówił mi że to niszczy powłoke SCR w naszych DPF. Dodatkowo czytałem że ze względu na kształt DPF w CUAA (bitdi) maks połowa syfu może byc wypłukana? Czy ktoreś z tych to prawda? Jako że stoję przed koniecznością zajęcia się DPFem będę wdzięczny za info od kolegów, którzy to przerabiali Daj znać co tam się dowiedziałes w temacie dpf -
Dwa błędy pojawiające się na postoju P008800 i U112300
krmkpl odpowiedział Radexxx → na temat → Tematy techniczne
Czesc, i co sie okazalo? Wyszlo mi to samo 2 dni temu. Pacjent BiTdi 2018 Objawy troche inne, nie ma trybu awaryjnego za to momentami 'szarpie' (pewnie jak odcina paliwo) -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Rozumiem ze musza zmienic zeby wartosci wyswietlane byly wyzsze niz seryjnie? Nie do konca pamietam co tam bylo, bo nie jezdze normalnie z tym widokiem. Sprawdze i dam znac co sie tam pojawia Co do paliwka to tankuje od ponad roku tylko i wylacznie shell v-power z dodatkami czyszczacymi aby w miare ograniczyc ilosc zbierajacego sie nagaru Samodzielne dodatki czyszczace (rozumiem do wtryskow) - nie stosowalem, dzieki za wskazowke, kupie i uzyje. DPF w miare regularnie widze kiedy sie wypala, zwykle jest to co ~200-250 km przy jezdzie typu miasto/krotkie przejazdy do 20km (parametr 'przebieg od ostatniego wypalenia' w OBDEleven), albo 500-600km w faktycznej trasie (odpala sie przy ok. 22 g obliczonej sadzy). -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Nie wiem kolego, podejrzewam ze 'brudny' oznacza jakies zauwazalne problemy. Powtarzam to, co uslyszalem od zakladu - osobiscie nie specjalizuje sie w strojeniu samochodow, ani nie jestem zbyt zaawansowany mechanicznie Jak pisal @WooojaS - w logu moze byc cos widac, jesli ktos jest w stanie podpowiedziec czy jest to do sprawdzenia OBDEleven - moge poszukac. -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Dzieki Panowie za wskazowki, zadzwonie, podpytam, zobaczymy. Przy odbiorze mowili ze w logu czysto Jak mam OBDEleven moge to samemu sprawdzic? Jesli tak, gdzie? -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
A co dokladnie masz do zarzucenia? Zawsze moge wrocic z uwagami. Jak przegladam inne posty, podejrzewam ze chodzi pewnie o nierownosci w wykresie mocy? Patrzac na przykladowy wykres z vtecha (s-performance z nimi wspolpracuje), wydaje sie ze moze 'TTTM'? https://vtech.pl/katalog/chip-tuning-Volkswagen-Passat-B8-2.0-TDI-176KW-240KM - tez widac ten skok okolo 2300, ale moze mniejszy. Warto z tym wracac? -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
Po roku zycia z syndromem dziewicy (chcialabym ale sie boje), w koncu zdecydowalem sie na chipa. Przebieg przed chipem: ~180 tysiecy km Okazalo sie ze seria w bdb stanie (jak sie dba tak sie ma ;)) i wyszlo na standardowych, bezpiecznych nastawach calkiem ladnie Niech wykres mowi za siebie. S-Performance Wrocław -
Tuning hamulców w B8 (Hamulce z TSI 280KM)
krmkpl odpowiedział szylton → na temat → Tematy techniczne
Hej, jak tam DBA po roku? Zadowolony? Chcialbym dowiedziec sie tez jakie masz klocki, i czy nie piszcza - slyszalem ze t3 potrafia byc bardzo glosne? -
Mysle ze primacy 4+ to ulepszone 4, nie widze nigdzie wzmianki jakoby byly do crossoverow/SUVow: https://www.michelin.pl/auto/tyres/michelin-primacy-4-plus Wg ich konfiguratora na stronie tez polecaja primacy 4+. Conti premiumcontact 5 mam, a 6 nie wystepuja juz w w/w wymienionym rozmiarze i wymaganym indeksie predkosci wiec raczej V na trase nie bede zakladal. Zdecydowalem i biore michelin 4 plus 98 W XL Rowniez po czesci dlatego ze dotychczasowe doswiadczenie z oponami (w tym motocyklowymi) powoduje ze preferuje micheliny ze wzgledu na ich wlasciwosci.
-
nowy sezon, nowa fala glupich pytan Michelin Primacy 4+ 215/55/r17 - do bitdi 94W czy 98W XL? Wg homologacji 94w, zastanawiam sie czy 98w XL nie bedzie zauwazalnie lepsza - sztywniejsza w zakretach, hamowaniu, itd lub gorsza - glosna, niekomfortowa
-
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
krmkpl odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
Szkoda bo jezdzi sie takim bardzo przyjemnie ? -
Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM
krmkpl odpowiedział ochab → na temat → Tematy techniczne
A jak tam dpf, zauwazalnie czesciej sie wypala przy chipie? Co do samego chipa z ogromna checia bym sobie zrobil, ale troche boje sie ze zajade silnik nawet na 'bezpiecznych' nastawach (znajomy z aso opowiadal o dziurach po korbach albo stopionych tlokach...?) -
ma ktos nowsza instrukcje (3G0012711AE)?
-
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
krmkpl odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
jak juz pisalem nie mam vcdsa tylko obdeleven. probowalem na logike podobnie (szukalem w 'live data' czyli tam gdzie sprawdza sie np. sadze itd.) - szukajac launch control lub samego launch. niestety nie widze. Teraz sprawdzilem jeszcze raz na sterowniku skrzyni skoro piszesz ze tam powinno byc i brak. skrzynia oczywiscie dq500 bo jaka mialaby byc inna w bitdi -
Wszystkie informacje na temat silnika 2.0 BiTDI
krmkpl odpowiedział Slabb → na temat → Tematy techniczne
Jako wlasciciel bitdi od miesiaca goraco polecam jak jeszcze wejdzi chip to juz w ogole bedzie ogien ? Komfortowo, fajnie sie prowadzi mimo ze duze i ciezkie auto. Jesli mialbym sie do czegos przyczepic to ten nieszczesny halasujacy launch control u mnie + ciut za slabe jak na moj gust hamulce (do dynamicznej jazdy ciezkim kombikiem moglyby byc jeszcze mocniejsze) - w ASO sprawdzali i sa ok, kwestia masy. Zastanawialem sie nad jakims potencjalnie mocniejszym zestawem typu kloci DBA orange + odpowiednio mocniejsze tarcze. Pewnie jak bedzie czas na wymiane to sobie wstawie cos lepszego niz OEM. Ale to szukanie problemow na sile, same wrazenia z jazdy na 6 Szukalem licznika launch control z obdeleven i nie udalo mi sie znalezc ani w sterowniku silnika ani skrzyni.
