Skocz do zawartości

bodek66

  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O bodek66

  • Urodziny 10/09/1966

Informacje osobiste

  • Imię
    bogdan
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    paris

Samochód

  • Silnik
    B6 2.0 TDI-PD 170KM
  • Rok produkcji
    2007
  1. Sławek, Tak, masz racje przypomniales mi teraz o twojej propozycji wiec jezeli jeszcze jest aktualna to poprosilbym bym cie o namiary do tego kolegi.Czasami codzienne problemy odsowaja inne rzeczy na bok.Dzieki z gory za pomoc.
  2. Niestety nie pamietam numeru bledu a na mfa pokazala sie informacja Dysfonctionnement du moteur Atelier ! w jezyku francuskim co oznacza zle dzialanie silnika i trzeba sie zglosic na serwis.
  3. Miałbym jeszcze jedno pytanie, czy mam możliwość po za servisem zakupić nowy komputer gdyby okazało się ze jest uszkodzony fizycznie.Domyślam się ze serwis za te cacko życzy sobie ciężka kaske.
  4. Witam wszystkich kolegow forumowiczow.Mam paska... jak w opisie i od momentu zakupu sa z nim same problemy i naprawde juz nie wiem co moge z nim z robic.Moze zaczne od poczatku.Autko zakupione w niemczech w tamtym roku i odrazu rozczarowanie gdyz odczuwalem jakby brak mocy no i zaczelo sie !!!.Podjelem decyzje ze podniose mu trche mocy i to byl moj blad gdyz trafilem na tunera ktory nie mial hamowni o czym nie wiedzielam gdyz mnie nie wpuszczono na zabieg, pan po skonczonej pracy wyszedl i mowi ze modyfikacja zostala przeprowadzona a on jedynie odczowa jakby przeplywka miala juz swoj koniec.Oczewiscie przeplywke wymienilem no i ....??? dalej czuje brak mocy.Zapomnialem dodac ze tuning robilem we francji.Przy okazji swiat spedzanych w polsce postawielem autko na hamownie no i okazalo sie ze jest 144 Km i 308 Nm szok, wiec po powrocie do francji zglosilem sie z takim problemem do tunerow i panowie na niesli poprawke mowiac ze jeden z limiterow zostal zle wgrany.Po tym zabiegu moje zeby pokazaly swoja biel gdyz odczucia byly juz calkiem mile.No i chcac sie przekonac ile ta cudo teraz ma znalazlem hamownie we francji i zrobilem pomiar, znowu szok 156 Km i 380 Nm wiec dalej Du....a.Pojechalem do panow tunerow z wykresami poprosilem o zdjecie wszystkiego i powrot do oryginalu.Wykonano moja prosbe i oczewiscie zwrucono oplate.Nastepnie udalem sie do servisu we francji oczewiscie azeby przeswietlic autko co mu dolega , bo w koncu ktoz jak nie oni moga znac sie na rzeczy.Znaleziono blad czujnika chyba G-450 o ile dobrze pamietam, czujnik ruznicowy cisnienia spalin ktory oczewiscie wymienilem i przezornie poprosilem o wgranie aktualnego programu sterujacego silnikiem, tak zebym byl pewny ze program na jakim jezdze jest oryginalny.Dalej nic..............?????.Teraz juz pojde na skroty zeby sie nie rozpisywac.Wiec nastepnie bylo tak: znaleziono mala gruszke podcisnieniowa ktora nie przelaczala klap w koletktorze ssacym, pozniej kilka razy zaczelo wywalac mi blad i wlaczac tryb awaryjny wiec zregenerowalem turbine.No i po wymianie turbiny wracajac do domu znowu tryb awaryjny ale na kompie pokazalo juz duzo innych bledow gdzie przy kazdym z nich nawet jezeli pokazywalo anomalie ze swiatlami od przyczepki gdyz podlaczalem takowa i styki byly zasniedziale wiec w aucie tez mi to pokazalo, caly czas powtarzal sie blad 004 calculator motor i to byl blad spradyczny,tyle ze wystepowal przy kazdym innym bledzie.Poprosilem jeszcze panow w serwisie gdyz turbine wymontowano i zamontowano mi w serwisie o sprawdzenie aktualizacji do sterowania silnikiem i tu wielkie rozczarowanie wszystkich poniewaz program jak tam siedzial nie mial zadnych numerow wiec panowie nie mogli nic zrobic gdyz komputer serwisowy niemogac odczytac wersji programu nie mogl wykonac nastepnej operacj czyli wgrac lub nawet sprwadzic sterownika.I to by byla cal opowiesc, moze ktos ma jakis pomysl co z tym autkiem mozna jeszcze zrobic.Moim zdanie problem lezy w elektonice, inaczej mowiac w oprogramowaniu. Dzieki z gory za podpowiedzi.
  5. Witam wszystkich, moje pytanie jak w tytule :Jak dobrac odpowiednio przetwornice do mojego modelu jak z opisu 2.0 tdi 170 ksenony skretne.Niedawno nabylem nowe palniki i po trzech dniach jedno przestalo swiecic i jak sie okazuje przyczyna to przetwornica ktorej zywotnosc jest rownierz ograniczona jak i samego palnika.Na allegro sa przetwornice o troche roznym oznaczeniu i z tad te pytanie ktora jest odpowiednia do mojej fury.Przyklad 3DO 909 158 LUB 3DO 909 157 dalej np.VALEO LAD5GL LUB LAD5G.Prosze o porade i ewentualne objasnie w czym jest ta roznica.Dziekuje i pozdrawiam. _scalone
  6. Witam ,ja mialem podobny efekt tzn. w zakresie obrotow 1300-1600 .Bylo to takie wyrazne buczenie od strony silnika.Bujalem sie z tym problemem przez ladnych kilka miesiecy az w koncu postanowilem odnalezc przyczyne tego nie przyjemnego dzwieku.Okazalo sie ze ten dzwiek powstawal na plastikowej rurze laczacej filtr powietrza z kolektorem a raczej turbina.Oblozylem ten odcinek pianka i od tamtej pory rozkoszuje sie bardzo fajnym brzmieniem silnika.Jezeli ktos ma akurat taki sam problem to polecam goraco to rozwiazanie.Pozdrawiam wszystkich.
  7. Niestety nie mam mozliwosci pozyczenia przetwornicy na podmianke tak ze pewnie czeka mnie zakup przetwornic i w tym momencie prosba taka:moze znacie jakis dobry dobry wdres na zakup dobrych, pewnych i oczewiscie nie drogich przetwornic.Moze jest tez mozliwosc naprawy przetwornic we wlasnym zakresie.Dzieki i pozdrawiam.
  8. Przeciez zaznaczylem ze podmieniilem juz w to miejsce cytuje "starej i jeszcze sie swiecocej lampki" wiec to juz odpada.Co do bezpiecznikow to fakt sprawdze ale jakos nie wydaje mi sie ze by to bylo to.Dzieki za podpowiedz i bezpieczniki sprawdze zaraz po wyjsciu.Pozdrawiam.
  9. Czesc wszystkim.Oto moj problem !!!.Otoz nie dawno zaczely siadac mi palniki ksenonowe a wlasciwie jeden, wiec zdecydowalem sie zakupic na allegro przez sklep internetowy nowe palniki dedykowane do passata w orgyginalnych opakowaniach VW no i po wymianie wspomnianych palnikow na trzeci dzien zauwazylem ze jeden nie swieci.Rozczarowanie wielkie no ale coz sprawdzam czy to palnik i okazuje sie ze po zamowntoawniu starej i jeszcze sie swiecocej lampki tez nie swieci.Podejzenie pada wiec na przetwornicebo jak wyczytalem zywotnosc przetwornic jest ograniczona podobnie jak palnikow.Moje pytanie jest nastepujace : czy za pomoca vag-a lub innego urzedzenia typu VAG-com mozna zdiagnozowac usterke przetwornicy lub tez samego palnika.Na wyswietlaczu pokazuje mi info. o uszkodzeniu swiatla lampy lewej.Dziekuje i pozdrawiam.
  10. Czesc.Chcialbym zapytac czy moze mozna u ciebie zaopatrzyc sie w zarniki do ksenonow Passata B6 2007, oczewiscie sa to lampy oryginalne z doswietlaniem zakretow.Dzieki z gory i pozdrawiam.
  11. Mam teraz 166 tys.km a auto ma dwa i pol roku z tym ze przez dluzszy okres jezdzilo na wlaczanych swiatlach przez caly czas.Dzieki za podpowiedz.
  12. Witam. Tez sie podlacze do tematu , otoz od kilku dni zauwazylem ze lewe swialto zaczyna swiecic na fioletowo i z tego co sie do myslam to juz jest koncowka dzailania zarnika.Moje pytanie jest takie: czy jak zakupie zarniki philipsa na alegro to beda swiecily w tak samo wydajny sposob jak te zakupione w servisie tyle ze vw. sobie zyczynie bagatelna sumke 869 zl za sztuke a na allegro mozna kupic prawdopodobnie te sam zarnik tyle ze w innym opakowaniu za 150 zl.Dzieki za porady i pozdrawiam
  13. Serie wgrali mi nie mal za darmo w serwisie ale troszke tak po znajomosci, mialem do wymiany czujnik G 450 lecz po wymianie dalej mocy raczej nie ma.Pisze raczej gdyz nie robilem pomiaru na hamowni a jest to tylko moje subiektywne odczucie.Dzieki za podpowiedz.
  14. moze mozecie podac dokladna nazwe lub specyfikacje tego srodka liqui moly.Dzieki
  15. Witam.Sorry ze odbiegne troche od tematu ale mam taki (maly) a wlasciwie duzy problem i moze ktos z kolegow bedzie mogl mi poradzic co z tym moge zrobic.Otoz mam paska B6 z silnikiem 2,0 tdi 170 KM, oznaczenie silnika BMR z 2007 roku.Postawilem auto na hamowni w celu sprawdzenia mocy i momentu no i okazalo sie ze moje autko ma 144 KM i 350 Nm.Co ciekawe autko kupilem w niemczech jakies trzy miesiace i zaraz po miesiacu postawilem do tunera we francji ZIPTUNING ktory nieposiadal hamowni i po calej modyfikacji mialem posiadac 198 KM i 441 Nm.Pytanie moje jest takie bo cos jest z chrzanione czy mam mozliwosc w wolkswgenie wgrac program do mojego paska azeby uzyskac oryginalne 170 KM.Dziekuje za odpowiedz.Odnosnie turbiny w moim pasku turbina nie swiszczy tak wyraznie jak w mojej poprzedniej skodzie 1,9 tdi 110 KM.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności