Skocz do zawartości

colednik

  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez colednik

  1. Witam. To jak to w końcu jest... Można zmienić relingi z czarnych na chrom w b7 bez zdejmowania podsufitki czy nie można, bo już się pogubilem...?
  2. Byłęm dzisiaj w warsztacie, powiedziano mi, że to na 100% wina ropy. Jedynie co wstawić samochód do ciepłego pomieszczenia... Twierdzili, że jak się cieplej zrobi i problem znika to napewno nie ma czego szukać i przyczyna w ropie... (a tak miałem w 2 poprzednicj sezonach) Dla pewności pojechałem do 2 warsztatu i to samo mi powiedzieli... Co o tym sadzicie?
  3. Poaradźcie, proszę Mam spadek mocy przy wysokich mrozach Dzieje się tak już chyba 3 sezon jak temp siega ponizej -15 stopni. Kiedys tak nie miałem Jak się trochę ociepli wszystko wraca do normy... Dodam, że wczoraj jak jechałem do pracy nie mogłem przekroczyć 3000 obrotów, tak jakby w tryb serwisowy wchodził? Po zgaszeniu silnika i ponowny uruchomiebniu jest dobrze przez chwilę a potem znów tracu moc. Zauważyłem, że jak wrzucę 4 bieg dopiero zaczyna mi się to dziać. CO może być przyczyną???? Tankuję od samego początku tylko vervę. Dzisiaj byłem wymienić olej wraz z filtrem paliwa, Wyjechałem z warsztatu trochę pojezdziłem i to samo... autku spadła moc Dodam, że przy odpalaniu nie mam najmniejszych problemów, pali za pierwszym razem... Znajomi z podobnymi motarkami mają jedynie problemy z odpalanie a nie z mocą, a u mnie na odwrót:( Mój silnik 1,9 tdi AHU. Z góry dziekuje za pomoc.
  4. mam jeszcze jedno pytanko - dzisiaj wyjąłem panel climatronica i po odłczeniu najmniejszej "kostki" na wyswietlaczu zamiast temp zewn pokazaly -- i tak sie zastanawiam czy mozna jezdzic z odlaczonym narazie tym kablem bo przynajmniej klima sie wtedy zalacza??
  5. a możliwe bo bylo jak male b:) to co moze być przyczyną?? jak mowilem czujnik nowy kupiony i to samo, elektryk mówił, że sprawdzał jakimiś dziwnymi sposobami, generalnie nawet nie wiem o co w tym chodziło i wg niego jedyna przyczyna moze być sam panel klimatronic, bo podobno wszsytko inne jest ok?? Zaproponował mi, że może sam zakupić panel zebym nie utopil pieniedzy i jak nie bedzie to przyczyna to nie bede nic mu placil. Z cviekawości zapytalem sie ile panel kosztuje to odpowiedzial ze ok 200zl prawdopodobnie... ---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:01 ---------- na stykach tez ponoc wszsytko łączy...
  6. nie mam wag-a zaraz pójdę na panelu sprawdzić i zobaczę co i jak...., dzieki. ---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:05 ---------- to już po sprawdzeniu: naciskając econ + temp- + nawiew- wyszło mi: poz 4. -3 5. -4 6. 26 7. 30 a po nacisnieciu obieg powietrza i econ wyszło mi: 306 00 hmmm i co z tym fantem zrobić?
  7. hmmm u mnie przy obecnej temp pokazuje -2 do 0 stopni zalezy. czujni kupilem nowy i nic sie nie zmienia, jak sie wyjmie czujnik wskazanie na klimatronicu takie samo??? Dzisiaj bylem u elektryka powiedzial ze z czujnikiem jest wszsytko ok, i wg niego trzeba wymienic panel klimatronica, co o tym sadzicie??
  8. mi teraz w te mrozy wyszlo 6,08l, jak jest cieplo 5,4 a na całym baku do zapalania rezerwy robię ok 1050km. Jazda w miarę spokojna na trasie 60% trasa reszta miasto. Więc wynik niezły. 1300km to chyba tylko by mi wyszło jakbym w trasie cały czas jechal z prędkoscią do 100km/h... Na jesieni jeszcze jak na ryby jezdzilem po dosyć cięzkim terenie to wychodziło mi gdzies ok 12l...
  9. U mnie wcześniej pobór prądu był 0,43A i przyczyną okazał sie regulator napięcia. po wymianie pobór ok 0,02A wiec elegancko:)
  10. Z tego co kojarzę to nie. Jest wzmacniacz ale to nie jego wina, ewentualnie alarm ale zapomniałem gdzie elektryk centralke wsadził i nie wiem jak go odlaczyc, bo bezpiecznik chyba zaden go nie wyłączał bo nie pykał jak wkładałem go ponownie jak ma to miejsce np przy odpieciu klemy i ponownym podlaczeniu. Własnie też myślałem żeby podpiąc amperomierz do aku i wyciągać po kolei bezpieczniki. Jutro tak sprobuję.
  11. sprawdzałem bezpieczniki wszsytko w porządku. te 0,46A musi być od czegoś innego...
  12. ładowanie mam, sprawdzałem, z resztą alternator byl w czerwcu czy w lipcu w naprawie bo padl... A może być winą takiego poboru walnięty aku? Bo dzisiaj od godz 10 do 20 się ladował i kontrolka dalej w nim czarna a nie zielona?? Jutro w dzień bede sprawdzał bezpieczniki tak jak radzisz... i zobaczymy co wyjdzie... pozdr.
  13. właśnie zmierzyłem jeszcze raz na spokojnie jak światełka w środku zgasną pobór prądu spada do 0,46A ale to chyba tez znacznie za duzo z tego co piszecie...
  14. Właśnie wiem, że to przesada. ALe wczoraj rano ledwo co mi odpałił a mam od półtora roku nowy aku Centre Future+ 75Ah. Wskaźnik na aku jest czarny wiec wziałem go wczoraj troche podładować. Dzisiaj po poczytaniu zmierzyłem pobór pradu i wyszło mi właśnie te cholerne 2,6A i aż się za głowę złapałem bo wcześniej nie miałem problemów z akumulatorem...I stąd moje pytanie, ze może trzeba odczekać chwilę po podlączeniu amperomierza aż wszsytko sie ustatkuje po ponownym podłaczeniu zasilania?? Dodam, ze aku wczoraj po 6h ladowanieu nie zaswiecila sie kontrolka na zielono. A po nocy jak mierzyłem napiecie to wyszło mi 12,1V Odpalil bez problemu podjechałem po dom ze 200m i spowrotem go na góre podładowac. W domu mierze a napiecie jjuz 12,57, dziwne troche...
  15. jak to jest z tym sprawdzaniem poboru prądu na postoju?? Odpinamy klemy plusową i między nią a słupek plusa aku podbinamy amperomierz? Zgadza sie?? Ja tak zrobiłem i pobór wyszedł mi 2,6A!!! Mam pytanie czy po takim połączeniu odrazu sprawdza się wynik pomiaru czy trzeba poczekac jakiś czas bo przeciez zasilanie zostałalo odłączone i wpięcie amperomierza ponownie zamyka obwód i może cos tam sie troi w komputerze??? Dziekuje z gory za odpowiedz.
  16. colednik

    aluski!!! :D ktore lepsze???

    jak dla mnie to ani jedne ani drugie, a jak bym juz mial wybierac to wybralbym 2 ale do kombi:)
  17. ja tez mam ahu i ostatnio wlasnie zakladalem beru tyle, ze kupowalem w sklepie po 35zl. Te z allegro na zdjeciach duzo napisow maja na swiecy w porownaniu do moich ale nie wiem czy to ma akurat jakies znaczenie.
  18. wlasnie moze ktos by napisal jaka bedzie cena za calosc czyli halogeny plus kratki i wlacznik?? pozdrawiam, piotrek
  19. apropo to ja nigdzie nie pisalem ze taryfikator wymyslili policjanci. Ja wiem, ze sie nie znam ale ludzie nie bojcie sie nie przyjmowac mandatow jesli macie jakiekolwiek watpliwosci co do popelnienia wykroczenia czy innego tam czynu karalnego. Nie mowie konkretnie o przepisach ruchu drogowego ale ogolnie. Policjant ma prawo sie mylic a my mozemy miec inne zdanie na ten temat i od tego jest wlasnie sad. Sad wcale nie jest taki straszny jak sie o nim mowi, a na 99,9% procent nie naklada wyzszej kary pienieznej niz policjant za mandat plus do tego oczywiscie koszty sadowe w znikomej kwocie. Znam bardzo duzo przypadkow z wczesniejszej pracy i z zycia gdzie akurat bylo to bardziej oplacalne niz przyjmowanie mandatow. Powiem wiecej - niektorym policjantom tez sie nie chce wloczyc po sadach i wypelniac mnostwa papierow wiec czasem poucza z nerwow i tyle:) OK, to tyle na ten temat ode mnie bo przeciez ja sie nie znam:) pozdrawiam, Piotrek
  20. zwal jak zwal, pisalem przeciez jak dobrze pamietam, a po slownikach nie chcialo mi sie szukac czy rozporzadzenie to ustawa albo nie czy akurat ma taka sama moc jak ustawa poniewaz nie pisalem egzaminu z pojec tylko probowalem wyjasnic jak ja to wszsytko widze i dalej tak to widze jak pisalem wczesniej:) Byc moze i sie nie znam bo radca prawnym nie jestem:) pozdrawiam, Piotrek
  21. pomysl logicznie, taryfikatora nie wymyslili policjanci tak sobie tylko reguluje to rozporzadzenie prezesa rady ministrow jak dobrze pamietam czyli ustawa. Czyli co sad tak moze sobie ustawe lamac? Rownie dobrze z tego co piszesz jakby sedzia mial zly humor moglby kolege ktory zalozyl ten watek za przejechanie na czerwonym swietle na dozywocie skazac zamiast dawac mandat karny:) Ja tak to rozumuje ale moge sie oczywiscie mylic.
  22. tutaj sie raczej nie zgodze bo moim zdaniem sad nie moze podniesc kwoty jaka przewiduje kodeks wykroczen drogowych. pozdrawiam, Piotrek
  23. A czy prawda jest jesli ktos nie przyjmie mandatu, wtedy sprawa oczywiscie jest kierowana do sadu grodzkiego, sad przyznaje wine ale nie moze dac wyzszego mandatu niz proponowal wtedy policjant + koszty sadowe i co najwazniejsze sad nie przyznaje punktow karnych. Prawda to czy nie? Bo ja slyszalem ze tak") pozdrawiam, Piotrek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności