Skocz do zawartości

Mateusz1990

  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

Samochód

  • Generacja
    B5
  • Silnik
    B5(3B) 2.8 V6 193KM (ACK) 4x4
  • Rok produkcji
    1997

Ostatnie wizyty

893 wyświetleń profilu
  1. Czyli mniej więcej jakimi drobiazgami ?? Ciężko mi tu szukać bo nie rozgryzlem do końca tego forum jeszcze,wizualnie to wszystko jest identyczne wszystko na tym samym miejscu,tylko że pokrywy zaworów i odma jest troszkę inaczej a tak to wszystko identyczne,dla pewności poproszę o sterownik do tego silnika który mam zamiar kupić żeby nie było kłopotów,tak mi się wydaje że wszystko powinno być,tylko martwię się o to czy podejdzie normalnie manual do tego silnika mój manual bo tam jest tiptronic ale myślę że wszystko jest to samo tylko trzeba zamach zmienić i sprzęgło założyć i chyba powinno być,wiem że to nie jest takie proste ale teoretycznie zapalić powinien bo zmieniałem no pompę paliwa i też do różnych modeli silnikowych pasuje do różnych kodów i pojemności i jest wszystko ok więc to i tu nie powinno być kłopotu,kostki złącza podciśnienia wszystko to samo co w moim bo obydwa postawiliśmy i porównywaliśmy u mnie jest sekwencja to tych kabelków więcej a tam czysta benzyna to wszystko ładnie widac
  2. Rozumiem a jeżeli mniej więcej symbole są Ack,aha,alg,anx,apr,aqd,czym one się różnią jeśli z tej listy symbolów mój silnik jest Ack a tamten będzie np alg to się nie zgodzi?? A gdybym zamienił silnik i sterownik z tego samego samichodu,zaznaczam że kupić mogę cały kompletny silnik z osprzętem wyłącznie tylko bez obudowy filtra powietrza i rozrusznika,gdy przełożenie silnik wraz ze sterownikiem to jakie mogą wystąpić ewentualne usterki??
  3. Hehe noo na pewno będzie ściągał hehe,a to jest ważne i istotne jakie są te kody silników?? Ja w zasadzie sam nie wiem jaki mam,prawdopodobnie ack ale pewności nie mam ,jakie problemy mogą powstać jeśli kody silnika się nie zgodzą??
  4. Witam,mam zapytanie a mianowicie,obecnie w moim passacie B5 2.8 V6 synchro z 97 roku silnik strasznie bierze olej,chciałbym go zmienić na inny kompletny,znalazłem taki sam silnik wizualnie identyczny z audi A6 guattro z 99 roku tylko że to audi jest w automacie i jest to Anglik,silnik różni się jedynie pokrywami zaworów na pierwszy rzut oka,pytanie brzmi czy z tej audi w automacie silnik 2.8 V6 podejdzie do mojego passata w manuału proszę o pomoc mam silnik w super stanie z niewielkim przebiegiem tylko nie wiem czy mi podejdzie od strony skrzyni biegów,robił ktoś taka przekładkę już jak to wygląda proszę o pomoc
  5. Jakie miałeś objawy uszkodzenia?? Szarpało drgalo jak to wyglądało u Ciebie bo nie wiem czy się u mnie nie kończy sprzęgło i dwumas
  6. Też może być to jest nie wykluczone,trzeba rozebrać i się dowiem ale póki co śmiga jak się rozleci to będę wymieniał
  7. Witam,a mianowicie problem polega na tym że rano ciężko odpalić na benzynie po długim długim kręceniu wreszcie odpala ale na benzynie to tylko odpala bo jeżdżę na lpg,z moich obserwacji pierwsze pod lupę poszła pompa paliwowa bo nie miałem innego pomysłu,zamowilem pompę no i ja oczywiście wymieniłem,to nie było bardzo skaplikowane i palił bardzo ładnie aż byłem zaskoczony,po tygodniu problem pojawił się ten sam niestety,wiec pytanie brzmi co moze być nie tak,czy poprostu pompa wadliwa czy coś innego,dodam jeszcze że dziwnie jest to że przy wlewie paliwa przez kotek strasznie zasysa powietrze dla mnie to jest bardzo dziwne,nie znam historii tego auta bo mam go od niedawna ale to jest dziwne,zrobiona jest dziura w korku wlewu paliwa myślę że odpowietrznik jest ok no ale to jest dziwne bo z tego co wiem to układ paliwowy jest układem zamkniętym więc czemu tak to powietrze zasysa,moze przyczyną awarii pompy paliwowej nie jest sama awaria pompy może coś innego to powoduje,moze ktoś miał lub ma podobny problem i wie jak ta usterkę usunać
  8. A co do przypadku kolegi D1984 to u mnie wygląda to nastepujaco,na luzie gdy silnik jest uruchomiony słychać szum ciężko go opisać to by trzeba było posluchac po wciśnieciu sprzęgła cichnie,biegi wchodzą nie ma żadnych problemów ale ten szum jest denerwujący,dodajac że na każdym biegu podczas jazdy gdy sprzęgło jest nie wciśnięte to to słychać,znajomy mi mówił że to łożyska na wałku atakującym czy głównym i tak będzie szumiało aż się rozleci w któryś piękny dzien,s sprzęgło mi bierze w górnym punkcie ale nie ślizga wiec jeżdżą aż się rozleci wtedy będzie wiadome co się rozlecialo,z 4x4 to dość kosztowne sprawy czy to syncro czy 4motion no ale jazda tym to czysta przyjemność trzeba takie samochody mieć i je utrzymywać bo takich aut już nie robia
  9. Witam,troche późno pisze ale usterka została usunięta,dosc drobna usterka a mianowicie,w 2.8 v6 jest tak samo jak w tdi jak kolega wyżej napisał wysprzeglik się nie różni,w moim przypadku awaria była dość prosta bo rurka plastikowa odprowadzająca płyn do wysprzeglika po wciśnieciu pedału sprzęgła została wypchnieta z wysprzeglika a to było spowodowane luźnym zabezpieczeniem na wysprzeglika,luzny drucik,drucik wyjołem trochę zagiołem wcisnołem rurkę zabezpieczenie na ciasno odpowietrzylem wysprzeglik i awaria usunieta,tak było w moim przypadku.
  10. Noo właśnie jeszcze na kanale nie byłem bo to tylko z kanału najlepiej,ale konstrukcyjnie to skrzynia biegów nie powinna się różnić na tyle by inne części były,przy v6 2.8 a tdi,tylko pytanie jeszcze czy tam nie napchali jeszcze czegoś więcej bo coś tam czytałem że może być jakiś wysprzeglik centralny przy łożysku wyciskowym ale nie wiem jak to interpretować,bo jeśli wyciągnę skrzynie a sprzęgło trochę podchodzimy to odrazu by trzeba było sprzęgło wymienić bo po co dwa razy wyciągać skrzynie,a jak by się dało to naprawić bez wyjęcia skrzyni to zawsze to sprzęgła może jeszcze chwilę pochodzi,a koszt takiego wysprzeglik orientacyjnie ??
  11. Witam problem pojawił się wczoraj a mianowicie jadąc spokojnie na 2biegu wcisnołem sprzęgło by dać 3bieg ale już się nie dało pedal został w podłodze,po dojechaniu jakoś tam do domu powoli bez sprzęgła na drugim biegu ogarnołem sytuację i dolałem płynu hamulcowego podpompowałem trochę pedałem i płyn zaczoł wyciekać w okolicach łączenia skrzyni że silnikiem,moje pytanie brzmi co się mogło rozszczelnić urwać czy pęknąć i jak to wygląda z naprawą,czy trzeba wyjmować skrzynie biegów czy da się to naprawić bez jej wyjmowania proszę o poradę może ktoś miał podobny problem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności