Skocz do zawartości
Mateusz1990

Zamiana silnika z automatu do manuala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam zapytanie a mianowicie,obecnie w moim passacie B5 2.8 V6 synchro z 97 roku silnik strasznie bierze olej,chciałbym go zmienić na inny kompletny,znalazłem taki sam silnik wizualnie identyczny z audi A6 guattro z 99 roku tylko że to audi jest w automacie i jest to Anglik,silnik różni się jedynie pokrywami zaworów na pierwszy rzut oka,pytanie brzmi czy z tej audi w automacie silnik 2.8 V6 podejdzie do mojego passata w manuału proszę o pomoc mam silnik w super stanie z niewielkim przebiegiem tylko nie wiem czy mi podejdzie od strony skrzyni biegów,robił ktoś taka przekładkę już jak to wygląda proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, skoro to anglik, to po przekładce może ściągać w lewo :-)

Jakie są kody silników? Bo wizualnie, to możesz przez przypadek bzyknąć siostrę żony (lub jej matkę!) i będzie klops.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe noo na pewno będzie ściągał hehe,a to jest ważne i istotne jakie są te kody silników?? Ja w zasadzie sam nie wiem jaki mam,prawdopodobnie ack ale pewności nie mam ,jakie problemy mogą powstać jeśli kody silnika się nie zgodzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Mateusz1990 napisał:

,jakie problemy mogą powstać jeśli kody silnika się nie zgodzą??

Np. takie, że będzie to inny silnik, a tylko o tej samej pojemności, co może powodować problemy z osprzętem, wiązką, sterownikiem.

Jeśli chcesz wyjąć słupek i włożyć inny to najlepiej, aby miały ten sam kod, albo w przypadku różnych symboli trzeba sprawdzić czy różnice są znaczące, bo czasem nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a jeżeli mniej więcej symbole są Ack,aha,alg,anx,apr,aqd,czym one się różnią jeśli z tej listy symbolów mój silnik jest Ack a tamten będzie np alg to się nie zgodzi?? A gdybym zamienił silnik i sterownik z tego samego samichodu,zaznaczam że kupić mogę cały kompletny silnik z osprzętem wyłącznie tylko bez obudowy filtra powietrza i rozrusznika,gdy przełożenie silnik wraz ze sterownikiem to jakie mogą wystąpić ewentualne usterki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem teraz na dane i wygląda, że te silniki różnią się raczej drobiazgami. Tu poszukaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej jakimi drobiazgami ?? Ciężko mi tu szukać bo nie rozgryzlem do końca tego forum jeszcze,wizualnie to wszystko jest identyczne wszystko na tym samym miejscu,tylko że pokrywy zaworów i odma jest troszkę inaczej a tak to wszystko identyczne,dla pewności poproszę o sterownik do tego silnika który mam zamiar kupić żeby nie było kłopotów,tak mi się wydaje że wszystko powinno być,tylko martwię się o to czy podejdzie normalnie manual do tego silnika mój manual bo tam jest tiptronic ale myślę że wszystko jest to samo tylko trzeba zamach zmienić i sprzęgło założyć i chyba powinno być,wiem że to nie jest takie proste ale teoretycznie zapalić powinien bo zmieniałem no pompę paliwa i też do różnych modeli silnikowych pasuje do różnych kodów i pojemności i jest wszystko ok więc to i tu nie powinno być kłopotu,kostki złącza podciśnienia wszystko to samo co w moim bo obydwa postawiliśmy i porównywaliśmy u mnie jest sekwencja to tych kabelków więcej a tam czysta benzyna to wszystko ładnie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności