Skocz do zawartości

kkynekk

  • Liczba zawartości

    90
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kkynekk

  1. Witaj na forum i do zobaczenia na sanockich drogach
  2. Taka mała sugestia odnośnie nazewnictwa garaż w urzędach zawsze będzie wymagał pozwolenia, ja bym używał nazw takich jak budynek gospodarczy lub wiata. Jeżeli to ma być konstrukcyjnie połączone z budynkiem mieszkalnym to śmiem twierdzić, że to coś będzie wymagać pozwolenia na budowę. Proponuje pomyśleć nad wiatą wolnostojącą przynajmniej mniej papierów . No chyba że zgoda w okolicy bo inaczej legalizacja czegoś takiego to 50 tyś.
  3. W mojej ocenie (12 lat pracy z prawem budowlanym) da zawiadomienia o zakończeniu budowy wystarczą rysunki zamienne z wraz z info projektanta o wyrażeniu zgody na zmiany i że zmiany są nieistotne. Co do banku to tylko oni wiedzą co im trzeba . To by na pewno przeszło w moim regionie ale.... jeśli mogę doradzić to zapytałbym u źródła tj. w nadzorze budowlanym i w banku i upewnił się jak u Ciebie bo czasem to różnie bywa. Udowodnienie zmiany sposobu użytkowania nie jest proste i z mojego doświadczenia raczej wszyscy unikają tego tematu. Samowolą budowlaną jest natomiast wymiana ścian i dachu. Nie wiem czy masz jakieś problemy z nadzorem budowlanym lub spodziewasz się mieć np poprzez super sąsiada. Konsekwencją zmiany sposobu użytkowania jest "legalizacja" polegająca na przygotowaniu dokumentów potrzebnych do zmiany sposobu użytkowania (wymienione w art. 71 ust.2 Prawa budowlanego), potem jest opłata legalizacyjną (500x10x 1) zapłacisz i jest ok, nie zapłacisz jest przywrócenie użytkowania do stanu poprzedniego. Ponadto podlega to karze grzywny art. 93 pkt. 9b (mandat). Jeśli chodzi o roboty przy szklarni czyli usunięcie szkła i zastąpienie go blachą trapezową to wymagało to przynajmniej zgłoszenia w starostwie. Brak takiego zgłoszenia skutkuje wszczęciem postępowania w nadzorze budowlanym przy czym z prawa budowlanego zbytnio nie ma czym Cie ukarać (postępowanie kończy się którąś z decyzji wym w art. 51 ust. 1). Tylko dodatkowo sprawa powinna być oddana w ręce organów ścigania i zgodnie z art. 90 PB a tu już gorzej bo podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 a z sądami rożnie bywa. To co napisałem to moje przemyślenia na podstawie tego co napisałeś. Nadzór budowlany i sąd może mieć inne zdanie i inaczej interpretować tą sytuację. Ciężko odnosić się do czegoś czego się nie widzi. Co do prostowania to wszytko zależy od sytuacji. Jeśli na razie się nikt tego nie czepia to ja spróbowałbym zrobić sobie zgłoszenie na remont do starostwa. W razie sprzeciwu co do zgłoszenia może być potrzeba zrobienia pozwolenia na przebudowę. Jak widzisz nic nie jest jednoznaczne. W razie wizyty nadzoru i zmiany sposobu użytkowania to można wynieść wszystko i powiedzieć że obiekt nie jest użytkowany a w międzyczasie robić sobie papiery. Jak gmina nie ma MPZP to chwilkę potrwa. W razie problemów z nadzorem to blachę przed wszczęciem postępowania można rozmontować. Wszytko w zależności od sytuacji.
  4. Obecny samochód jest ze mną niecałe 5 lat. Kupowałem go bezterminowo więc będzie ze mną dopóki będzie mi dobrze służył lub będę posiadał wolne środki na zakup nowszego samochodu (ale i tak prawdopodobnie będzie to zakup drugiego samochodu a obecny pozostanie w rodzinie).
  5. Witam, jak co roku potrzebuję oleju z kupletem filtrów do B5FL WVWZZZ3BZ5E012519 poproszę o aktualne ceny.
  6. LG Optimus L9 lub Samsung Galaxy S III mini co wybrać. Żona ma do wyboru te dwa modele telefonu w pracy i nie wie co wybrać. Wrzuciłem na losowo wybranej stronie do porównania http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6525/6689/0/0/ ale za bardzo zostałem z tyłu technicznie by wyciągnąć z tego wnioski. Poproszę o Waszą opinie bo prawdopodobnie sobie go zawłaszczę
  7. Witam Przymierzam się do budowy domku prawdopodobnie takiego http://www.domplan.com.pl/Magnolia/Magnolia.html. Staram się troszkę do przodu wybiegać i pomijając strony papierowo prawne mam parę pytań. Jakie materiały brać pod uwagę przy budowie domu? W tym projekcie projektant założył "Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva " co daje następujące wartości obliczeniowe, W/m2K, : Ściana zewn. U= 0,160, Strop nad poddaszem U= 0,230, Połać dachowa U= 0,250, Podłoga na gruncie*U= 0,250, Okna*U= 1,450, Drzwi U= 2,000. Już wiem że projekt mimo że energooszczędny to nie spełnia kryteriów dofinansowania, ale czy to dobre parametry? Ogólnie to chodzi mi z czego rozsądnie jest budować gdzie dokładać kasy a z czego można zrezygnować. (jakość do ceny).
  8. kkynekk

    Film,serial plus opinia

    Do seriali dopisze serial na dobrym poziomie "Person of Interest". Obecnie kończy się 2 sezon. Pierwszy można zobaczyć w polskiej tv pod tytułem "Wybrani" na tvn tylko dość późno. http://www.filmweb.pl/serial/Impersonalni-2011-618075
  9. Fotki będą? Nie wiem kiedy my się wybierzemy na spocik. Tym razem wypadło nam cało rodzinne chorowanie . Byle do wiosny
  10. no i idąc na łatwiznę wlepę można znaleźć na http://forum.vw-passat.pl/forums/39-Gadzety-forumowe
  11. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Życzę wszystkim Zdrowia, Szczęścia oraz wszystkiego Najlepszego i tego co sami chcielibyście sobie życzyć.
  12. Już tłumaczę Wymieniłem dokumenty potrzebna do złożenia zawiadomienia o zakończeniu budowy w organach nadzoru budowlanego. Więc do nadzoru budowlanego trzeba złożyć kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku art. 57 ust.1 pkt 7 ustawy Prawo budowlane (Dz. U z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zmianami). Inwestor jak najbardziej może i powinien posiadać oryginał a do oddania budynku do użytkowania wystarcza zgodnie z ustawą PB kopia. U nas kopia zostaje w nadzorze. ustawy Prawo budowlane (Dz. U z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zmianami) No i tu by się dowiedzieć u siebie w Nadzorze u mnie data protokołu nie ma znaczenia. Data protokołu ma znaczenie dopiero jeśli chodzi o utrzymanie obiektu budowlanego czyli po zakończeniu budowy i kontrole okresowe.
  13. Kwota potrzebna to kwota zrobienia papierów a potrzebujesz: 1. oryginał dziennika budowy, - jak masz dogadane z kierownikiem to tyle kosztuje 2. oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę, przepisami oraz o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, - jw 3. protokoły badań i sprawdzeń takie jak: protokół kontroli przewodów kominowych, podłączeń dymowych, spalinowych i wentylacyjnych u nas może wykonać kierownik budowy więc może być wliczone koszt jak pkt 1,2 zadzwoń do nadzoru i się zapytaj czy u was też, protokół kontroli instalacji elektrycznej, protokół kontroli wewn. instalacji gazowej - te protokoły proś przy montażu instalacji jeśli goście mają uprawnienia instalacyjne to można mieć w cenie montażu, 4.inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, - to jest najdroższe u mnie w okolicy w granicach 700 5.potwierdzenie, zgodne z odrębnymi przepisami odbioru wykonanych przyłączy: protokoły odbioru przyłączy (gazowego, elektroenergetycznego, kanalizacyjnego, wodociągowego) lub umowy kompleksowe z dostawcą mediów, - u mnie wystarczą umowy kompleksowe z dostawcami mediów czasem dostawca daje protokół odbioru koszty minimalne 6.kopię świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 7.- na sztukę na alledrogo za 50
  14. Tak z ciekawostek to druga część lokalu w Humniskach jest obecnie na etapie odbiorów więc we wrześniu cały teren będzie dostępny. Patrząc w projekt to i parking się powiększy więc miejsca nie zabraknie. Będę chciał być ale wszytko zależy od zdrówka i pogody i czy zdążę kupić drugi fotelik
  15. Właśnie urodził mi się kolejny synuś Zdróweczko panowie .
  16. Z Torque korzystałem kilkukrotnie do doczytania i skasowania błędów w moim autku. Używam z interfejsem bluetooth i jak dla mnie to taki gadżet w telefonie dzięki któremu nie muszę szukać kogoś do pierwszej diagnostyki i który zawsze mam przy sobie w autku.
  17. kkynekk

    Jakie imię dla syna :)

    Ja sobie bardzo chwale Krzysztof .
  18. Przyłączam się do gratulacji Muszę kiedyś przy piwku spytać o przepis na dziewczynkę. U mnie kolejny chłop w drodze.
  19. Zbliża się długi weekend może kogoś nie mającego planów zainteresuje impreza "Balony nad Krosnem" szczegóły na http://www.balonynadkrosnem.pl .
  20. Jak to Ci w czymś pomorze to jest wątek o gościu na motosanok http://www.motosanok.pl/viewtopic.php?t=204&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=ca0df74d34a34853e4420006630d306f I podpytaj DJ.Tuninga niedawno mnie do tego gościa wysyłał ale dopiero się wybieram.
  21. Co do stodoły to by się zgadzało powinno wystarczyć zgłoszenie remontu w starostwie powiatowym. Skoro nie ma to niech się nie chwali bo na pewno to wymagało przynajmniej zgłoszenia a prawdopodobnie pozwolenia. Albo ściemnia albo jeszcze odpowiednie instytucje się o tym nie dowiedziały. Nie ma przedawnień w tego typu sprawach jeśli chodzi o prawo budowlane i dodatkowo dochodzą przepisy karne. Tak że cały czas nie jest w prawie. Co do Twojego zasadniczego pytania to polecam zrobić projekt na przebudowę budynku mieszkalnego i uzyskać pozwolenie. Projekt i pozwolenie nie będą kosztować majątku a masz święty spokój. Mam styczność z tego typu sprawami i powiem tak jeśli nie jesteś pewny sąsiadów to nie próbowałbym wybudować na miejscu drewnianego domu murowanego i już wyjaśniam dlaczego. Co prawda spotkałem się z przypadkami że to przeszło na zgłoszenie (sąsiadom nie przeszkadzało i starostwo nie wniosło sprzeciwu) ale zdecydowanie większość urzędów (nadzorów budowlanych) i sądów uzna to za budowę np: - wyrok WSA w Olsztynie z dnia 10 grudnia 2009 r., II SA/Ol 959/09, w którym sąd stwierdził m.in., że "rozbiórka części drewnianego budynku i wykonanie w tym miejscu części murowanej nie stanowi remontu istniejącego obiektu budowlanego, lecz jest budową, nie można bowiem tego uznać za odtworzenie stanu pierwotnego"; i cytat jeszcze z innego wyroku sądu :"Należy przy tym zaznaczyć, iż w świetle orzecznictwa sądowoadministracyjnego np. wymiana elementów drewnianych ogrodzenia na metalowe lub betonowe czy też zastąpienie ścian budynku z drewna ścianami murowanymi nie jest odtworzeniem stanu pierwotnego w rozumieniu art. 3 pkt 8 ustawy Prawo budowlane. Tego rodzaju roboty budowlane nie są więc remontem, lecz przebudową lub odbudową obiektu budowlanego (wyrok NSA z dnia 14 marca 2006 r., sygn. akt II OSK 636/05, niepublik.). Podobnie rozbiórka części drewnianego budynku i wykonanie w tym miejscu części murowanej nie stanowi remontu istniejącego obiektu budowlanego, lecz jest budową, nie można bowiem tego uznać za odtworzenie stanu pierwotnego (wyrok NSA z dnia 13 lutego 1998 r., sygn. akt II SA/Łd 73/96, niepublik.)"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności