Skocz do zawartości

dziobass

  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez dziobass

  1. Panowie, napiszcie jak się Wam sprawuje ten zamiennik: http://allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-passat-1-8t-1-6-2-0-kat-i1736846945.html Sam nosze się z zamiarem wymiany, ale wpierw chciałbym poznać opinie po kilku miesiącach użytkowania. Po wymianie na tą rurę robiliście juz przegląd?
  2. Próbowałem tego wcześniej, ale nie pomogło. Poza tym ta linka służy do otwierania drzwi od zewnątrz a u mnie największy problem stanowi otwieranie od środka.
  3. Witam koledzy. Mam problem z zamkiem drzwi kierowcy. Zerwała się linka mechanizmu podnośnika szyby. Kupiłem zestaw naprawczy, wymienilem linkę i ślizgi, złożyłem wszystko i ... przestała działać klamka wewnętrzna. Wszystko działa pięknie do momentu zaryglowania drzwi. Po zaryglowaniu pociągam raz i blokada się zwalnia, pociągam drugi raz oczekując ze drzwi się otworzą i nie dzieje się nic. Musze opuszczać szybe i otwierać od zewnątrz. I tutaj też nie wszystko działa jak powinno, bo zewnętrzną klamkę musze pociągnąc 2 razy zeby drzwi sie otworzyły. Dopóki drzwi się nie zaryglują wszystko działa tak jak powinno - lekkie pociągniecie klami zewnętrznej otwiera drzwi, lekkie pociągnięcie klamki wewnętrzej otwiera drzwi. Po zaryglowaniu (i odryglowaniu, czy to klamką czy przełącznikiem na panelu) od środka nie da sie otworzyć, od zewnątrz trzeba 2x pociągnąc. Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?
  4. Siłownik pokrywy silnika zakończył swój zywot. Jaki polecacie jako następcę?
  5. Gdy u mnie padł bezpiecznik modułu komfortu, mogłem otworzyć drzwi scyzorykiem. Odryglowywały się tylko drzwi kierowcy i pasażera. Tylne sie nie otwierały, szyb nie dało się opuścić, bagażnika też nie dało sie otworzyć ani z pilota ani guzikiem wewnątrz. W każdym razie przednie drzwi mogłem otworzyć kluczykiem. Jak już uda Ci się dostać do środka, posprawdzaj wpierw bezpieczniki.
  6. Sprawdź na VAGu czy nie masz błędów ubogiej mieszanki na którymś cylindrze. Poszarpywanie może być objawem usterek ukladu paliwowego. Srawdź ciśnienie wytwarzane przez pompe paliwa i regulator ciśnienia.
  7. dziobass

    VAG tylko stacjonarny?

    Dobra rada - nie jedź więcej do tego speca Może nie działać jeśli ktoś pozamieniał przewody we wtyczce - gdzieś na forum było opisane jak w ten sposób zabezpieczyć gniazdo ODBII. Gniazdo diagnostyczne może być również uszkodzone. Na Twoim miejscu jednak najpierw postrawdzałbym bezpieczniki - czy nie są poprzepalane, oraz czy masz wszystkie wymagane. Oczywista oczywistość, a jednak pare razy uratowała mi skóre
  8. Witam, poszukuje numeru katalogowego (oraz ceny) węża podciśnieniowego do N75 w silniku AWT, Passat 3BG. Proszę jeszcze o numer (również z ceną poduszki nad chłodnicą (między chłodnicą a plastikami pasa przedniego) w tym że aucie.
  9. A ja mam takie pytanie: na kilku aukcjach allegro znalazłem komplety zawierające napinacz hydrauliczny paska z rolką prowadzącą, na innych samą rolkę prowadzącą. Różnica w cenie jest dość znacząca - jakies 25-30% ceny kompletu. Stąd moje pytanie. Kiedy należy wymieniać napinacz, a kiedy można zostawić stary?
  10. Też się zastanawiałem nad katalizatorem. Ale... u mnie na wyższych obrotach idzie całkiem przyzwoicie, muł jest tylko na niskich obrotach. A teoretycznie im wyższe obroty tym więcej spalin i przy zatkanym katalizatorze powinien być proporcjonalnie słabszy na wyższych obrotach... Inna kwestia, że u mnie są 2 sondy lambda, więc trzeba by się nagimnastykować żeby oszukać sterownik... A parlamentarnej pracy we własnym aucie robić nie chce... Po prawdzie nie bardzo wiem jak mogę to sprawdzić. Czy w sterowniku zostanie zapisany jakiś błąd? Jeśli tak, to żadnego takiego nie było. Już trzeci raz dziada wklejam. Mam nadzieje, że tym razem pozostanie na miejscu
  11. To może i ja podepnę się pod temat. Walcze z podobnym problemem - ogólny brak mocy, chwilowy przypływ mocy przy puszczaniu gazu. Autko również mam z instalcją gazową. Wymieniłem przepływomierz na nowy bosch'owski, co pokazuje zamieszczony wykres - kres starego zbliżał się wielkimi krokami. Po wymianie przepływki odczuwalny (ale nie powalający) przypływ mocy na wyższych obrotach. Na niskich obrotach auto mułowate, z maksymalnym mułem podczas ruszania. W najbliższym czasie będę szukał nieszczelności w dolocie. I teraz moje pytanie, a właściwie prośba o komentarz odnośnie moich przemyśleń Otóż, zakładając że gdzieś w dolocie byłaby nieszczelność, czy możliwe jest zachowanie auta wg następującego scenariusza: wciskam gaz autko zbiera się powoli - po drodze cały czas traci powietrze w dolocie, w kolektorze dolotowym nie ma wystarczającego ciąnienia, przepustnica jest otwarta i przez nią część powietrza ucieka. Teraz puszczam gaz, przepustnica się zamyka, pozostałe w kolektorze powietrze utrzymuje przez chwile zadane ciśnienie, auto na moment ma moc. Z okazji faktu, że w dolocie nie ma wystarczającego ciśnienia czyli niedomiar powietrza w stosunku do paliwa, miesznka jest zbyt uboga. Sporadycznie, w ciągu ostatnich 2K km 2-krotnie kasowałem błąd: 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean P1136 - 35-00 - - i jeden raz: 17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean P1128 - 35-10 - - - Intermittent Czy moje przemyślenia trzymają się przysłowiowej "kupy"?
  12. A próbował ktoś z was takiego specyfiku co się zwie smar teflonowy? Zastanawiałem się nad użyciem tego w walcze z moją piszczałką...
  13. Przeprowadzić adaptacje przepustnicy, jeśli będziesz miał falujące obroty na biegu jałowym.
  14. Porusze jeszcze raz temat. Czy ktoś z was miał doczynienia z tym sklepem? http://motomaximus.pl/przeplywomierze Znalazłem tam przepływomierz pasujący do mojego auta (tak mi się wydaje) w niezwykle atrakcyjnej cenie - 179zł. Rozkręciłem obudowę filtra powietrza u siebie, wyjąłem i obfociłem przepływomierz. I okazało się że widniejące na nim numery katalogowe to: VW 06A 906 461 L i Bosch 0 280 218 063. Inne niż te podane we wcześniejszych postach... Mam nadzieje, że poprzedni właściciel poza rozwaleniem obecnego przepływomierza (same plastiki bez platyny i termistora) nie wpakował "zamiennika" z innego modelu...
  15. Jeśli o wahacze chodzi, to komplet górnych udało mi się kupić po 112zł za sztuke, oczywiście Lemfordery. Poszukaj na allegro. Ale nie wymieniaj wszystkich hurtowo, bo to spory koszt. Zobacz które proszą się o wymiane i wymień te.
  16. Wielkie dzięki Błażej. Czyli nie ma się co przejmować tym syczeniem. Nawiążę jednak do tego drugiego tematu. Teraz już w celach czysto edukacyjnych Jeśli ktoś ma więdzę nt. funkcjonowania poszczególnych elementów (zaworków) oraz całego układu, i miałby sie ochotę podzielić, byłoby strasznie miło Z pewnością nie tylko ja jestem zainteresowany tym tematem.
  17. Dzięki marecek. Troche rozjaśniłeś mi do czego to moze służyć... Zastanawia mnie jednak odgałęzienie do węża powietrza (tego wychodzącego z obudowy filtra). Czyżby opary paliwa były mieszane z powietrzem i dostarczane do kolektora? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie wyliczana jest ilość pobranego powietrza i ilość uzyskanego paliwa z oparów (czyżby za to był odpowiedzialny zaworek nr na rysunku)? I skąd w takim razie u mnie efekt syczenia po zgaszeniu silnika?
  18. Dzięki wielkie. A możesz mi jeszcze opisać, do czego służy ten układ? Jeśli to nie jest nadmuch na kabine, to pewnie działa w drugą stronę. Tzn. Pobiera przefiltrowane powietrze (przez filtr kabinowy), które następnie służy do zasilenia kolektora dolotowego... Chodzi mi o opis w ten deseń, do czego wyprowadzone są poszczególne końcówki i jaka jest funkcja calego układu i jego poszczególnych części
  19. Do czego służy układ widoczny na rysunku (silnik AWT)? Domyślam się, że jest to nadmuch na kabine (przynajmniej ten obwód idący do rury wychodzącej z obudowy filtra powietrza). Ale co z resztą? Co z pozostałymi odgałęzieniami? Czy mógłby ktoś opisać występujące tutaj zaworki? A pytam dlatego, gdyż zauwazylem, że po zgaszeniu silnika przy działającej klimie z układu tego wydobywa się syczenie przez kilkanaście sekund. Zauważyłem to po nieuważnym odpaleniu auta z rozłączonym zaworkiem nr 9 i przewodem nr 10.
  20. dziobass

    Pytanie EGR

    N75 steruje charakterystyką przepływu spalin przez turbo (geometrią łopatek turbiny w turbinie o zmiennej geometrii, lub mechanicznym zaworem waste gate w turbinie o stałej geometrii łopatek). W każdym razie N75 jest ściśle związany z turbiną a nie zaworem EGR.
  21. Tak drążę ten tamat... Co mnie zastanawia. Np to, że na wielu aukcjach allegro sprzedający podają numery VW i Bosch. I tak wielokrotnie numer VW jest różny, podczas gdy numer Bosch jest identyczny. Czy oznacza to, że przepływomierz o takim samym numerze Bosch i różnych numerach VW będzie pasował do danego autka? To taki wybieg serwisów VW żeby podbić cenę? Znalazłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/item592792471_przeplywomierz_audi_vw_skoda_seat_0280217117_bosc.html. Jest tam napisane że przepływomierz pasuje do silnika AWT w Audi A6, ale już nie wymienili Passata z AWT. Czyż to nie jest ten sam silnik? Za dużo niekompatybilnych informacji na aukcjach allegro Nie bardzo umiem się w tym połapać...
  22. Hmm... na allegro nie mogłem znaleźć żadnej części o numerze który podałeś. Znalazłem natomiast coś takiego: Przepływomierz Bosch 0 280 218 100 06A 906 461 N Zastosowanie : Skoda SuperB VW Passat Typ: Silnik : 1.8T 110/125KW ( AWT , AWM , AWL ) 2000->2005r Czy to są numery przepływomierzy do silników AWT?
  23. Moze i ja się podepnę pod ten temat... Dziś, pomimo drugiego dnia świąt, zabrałem się ochoczo z ojcem do czyszczenia przepływomierza w moim pasku. W cały niezbędny sprzęt wyposażyłem się za wczasu. Pierwsza niespodzianka, gdy okazało się, że przepływomierz dokręcony jest torxami 6-cio ramiennymi z otworem, a nie 5-cio ramiennymi w które się zaopatrzyłem. Udało się rozebrać ustrojstwo i zobaczyliśmy coś, czego się nie spodziewaliśmy. Mianowicie, nie było czego czyścić. Fajka owszem była, ale brak jakiegokolwiek drucika platynowego czy termistora. Ktoś przy tym wcześniej majstrował i odstawił niezłą sztukę... Zastanawia mnie tylko, dlaczego na VAGu otrzymywałem na kanale drugim wartości przepływu powietrza... W każdym razie najwyraźniej czeka mnie kupno przepływki. Tutaj prośba do Was, drodzy forumowicze. Gdzie mogę dostać przepływomierz do silnika AWT (benzyna) w przystępnej cenie (najlepiej do 300zl). Chodzi mi oczywiście o oryginalnego Boscha, ew. Pierburga, jeśli były produkowane do silnikow benzynowych.
  24. A czy w moim autku też był montowany ten czujnik otwarcia klapy - 1.8T AWT, rocznik 2000, po lifcie? Przy otwartej klapie nie pali się żadna kontrolka. Która powinna się palić? Ta sama, która świeci przy otwartych drzwiach i klapie bagażnika?
  25. Zdjąłem logi z mojego paska, kanał 002 (przeplyw) i 118 (wysterowanie turbiny). Za wartości referencyjne przepływu powietrza wziąłem te sporządzone przez marecka: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29757. Zauważyłem, że w zdrowym AWT (wg. wykresu z powyższego posta) wartości przepływomierza dochodzą do 120 g/s na 3cim biegu. U siebie logi zdejmowałem również na 3cim biegu, przy czym u mnie maksymalne wartości rejestrowane przez przepływomierz to okolice 95 g/s. Druga kwestia to wartości boost duty cycle. Zakładam, że wartości te powinny rozpinać się w zakresie 0 - 100%, przy wzrastających obrotach i obciążeniu silnika powinny rosnąć (poprawcie mnie jeśli się mylę). U mnie wartości te oscylują w okolicach 17% przy rosnących obrotach (od 3000rpm w górę). Pierwsze założenie, zabrudzony bądź uszkodzony przepływomierz. W święta przeczyszczę go, zobaczę czy będzie jakaś poprawa. Co do wysterowania turbiny - tutaj prośba do Was, drodzy forumowicze. Czy wartości na wykresie są niepoprawne, jeśli tak, to gdzie szukać przyczyny. I jeszcze przy okazji... Otóż zdjąłem też loga z kanału 005. Pokazane są tam wartości aktualnego stanu przepustnicy. M. in. wartość Overrun (podczas gwałtownego schodzenia z obrotów). Co oznacza ten stan? A co pozostałe: Part Throttle, Enrich (wzbogacona mieszanka), Idle (bieg jałowy). Kiedy przepustnica wchodzi w dany stan?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności