-
Liczba zawartości
143 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez tino2003
-
Mam podartą tapicerkę na fotelu kierowcy a konkretnie oparcie, na allegro znalazłem oryginalną z numerem: OME 3C5885806, sprzedawca nie odpisuje na pytania a ja nie wiem czy można sprawdzić np. po numerze VIN czy będzie mi kolorystycznie pasować. Drugie pytanie czy to ma znaczenie który fotel, pasażera czy kierowcy?
-
Niestety jest odwrotnie, większość nie współpracuje. Kup radio, podłącz i sprawdź pobór prądu, wtedy będziesz wiedział czy trzeba wymieniać czy mnie tego gatewaya.
-
Jest o tym cały temat, więc odszukaj i poczytaj. Z tego co pamiętam to musi być minimum z literą L.
-
Też tak wyczytałem na forum, że Erisin nie potrzebuje zmiany gatewaya, ale to nie prawda i musiałem gateway wymienić i zaprogramować.
-
Często trzeba też wymienić gateway który to właśnie odpowiada za rozładowywanie się radia. Miałem tak u siebie i wymieniałem na taki z literką N (kosztował mnie 300zł)
-
Passat b6, problem z głośnikami w drzwiach
tino2003 odpowiedział Maciek2102 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Znane problemy z głośnikami, ale zaczyna mnie to przerastać więc zapytam co o tym sądzicie. Głośnik w drzwiach kierowcy zaczął pierdzieć więc kupiłem drugi oryginalny i chwilę grał dobrze, ale powróciły problemy pierdzenia. Kupiłem nowy głośnik, ale nie oryginał i po założeniu z rok czasu grał OK a teraz praktycznie go nie słychać i zacząłem się zastanawiać czy nie ma jakiegoś problemu z wiązką przewodów. Może trzeba pociągnąć ją od nowa a jeżeli tak to do słupka czy do radia. Do tego lewy głośnik również zaczyna szwankować i za chwilę będę musiał sobie sam śpiewać w aucie. Był gdzieś opis jak to zrobić lecz nie mogę znaleźć. Czy jednak obastawiacie, że znowu mam głośnik do wymiany? -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
tino2003 odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Wysłane do FUTURUM serwis, czekam na powrót i montaż. O efektach powiadomię. -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
tino2003 odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Na dniach miałem wymieniać ten zabierak a dzisiaj rano podczas jazdy zaświeciła się kontrolka oleju i dwa sygnały dźwiękowe, odpuściłem obroty to kontrolka zgasła i tak praktycznie na luzie zjechałem z wiaduktu jakiś 200m i auto zgasiłem a potem na sznurek i pod warsztat. Ciekawe jakie będą efekty. -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
tino2003 odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dziękuje za wyjaśnienia. Mechanik dostanie foto Twojego opisu. :) -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
tino2003 odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Panowie mam silnik BKP 2.0 140KM 2005r przejechane 246tys, za kilka dni będę zmieniał olej i chciałbym aby mechanik wymienił mi tego imbusa. Napisze mi tak ktoś w skrócie co trzeba tam zrobić oprócz ściągnięcia miski aby sam imbus wymienić. Nie mogę tego znaleźć w tym temacie a chcę mechanikowi ewentualnie podpowiedzieć aby nie było jakiejś wtopy. -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Tu zgoda, tylko kręcenie go na oleju nie dogrzanym nie jest gorsze niż wolniejsze zagrzanie? -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Chyba źle się rozumiemy bo wydaje mi się, że mkpol pisząc 2500 uważa, że takie są za niskie. Więc co do 4000 na zimnym? -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Całe życie człowiek się uczy i byłem przekonany, że z każdym autem szczególnie w ziemie należy ostrożnie z obrotami do momentu podniesienia się wskazówki od temperatury a tu masz. Jeżeli sobie jaj nie robisz i to prawda to będę stosował. -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Co do niszczenia się diesli w mieście to myślę, że więcej zniszczeń powoduje styl jazdy kierowcy a nie samo miasto. Tak samo jak utarło się, że prędkość zabija a ja twierdzę, że brak wyobraźni i umiejętności. Oczywiście 1.0 w benzynie będzie lepsze na krótkie trasy niż 2.0tdi jednak nie można też dyskredytować tych co wybierają drugą opcję. -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Więc ja mam lepiej bo życie jest za krótkie aby się przejmować takimi rzeczami jak silnik w aucie :D -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Co w niej jest bez sensu? Autami ogólnie jeżdżę od 1988r i nigdy nie kupowałem samochodu rozmyślając ile km nim przejadę i jakie odcinki będę robił. Nigdy też nie zastanawiałem się diesel czy benzyna. Były czasy gdy rocznie robiłem 50tys na benzynie a teraz mam 9 tys na dieslu. Utarło się, że długie przeloty to diesel bo mniej spali itd itp. a swego czasu na gazie też jeździłem i wychodziło mniej niż na ropniak. Można by na ten temat pisać doktoraty, ale po co? Jeden woli blondynki a drugi brunetki :D -
Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?
tino2003 odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Cztery lata temu kupiłem 2.0 tdi 140KM bkp z autentycznym przebiegiem 201tys teraz mam na liczniku 243 więc ok 10tys rocznie trasy jak u Ciebie i co i nic się nie popsuło. Auto kupiłem przez przypadek, nie szukałem akurat benzyniaka czy ropniaka a zdecydowała o tym chwila i atrakcyjna cena. Siostra jeździ 3 lata jeszcze mniej km niż ja 1.9 tdi żadnych usterek poza eksploatacyjne. To tyle... -
Dostęp wydaje się być łatwy, więc rozbierz i sprawdź symbol na silniczku lub kup w ciemno najtańszy i wtedy jak się dostaniesz do niego to może się okazać, że trafiłeś. Ja tak zrobiłem i niestety nie trafiłem z modelem, ale kosztował 15zł. więc to żaden wydatek.
-
Zasilanie można wziąć ze świateł cofania lecz trzeba je przekazać za pomocą zwykłego przekaźnika za kilka złotych. Zasilanie na przekaźnik i dopiero z niego na kamerkę, miałem ten sam problem i po zastosowaniu przekaźnika jest OK. Było o tym pisane na forum, poszukaj jeżeli moje info nie jest wystarczające.
-
Tak gdzieś z rok czasu było charakterystyczne stukanie a teraz po zimie przy pierwszych upałach okazało się, że zamiast chłodzić to lewa strona grzeje Silniczek kompletnie był zatarty gdyż nawet na ostro bez obciążenia nie ruszał.
-
Kupiłem używany kompletny silniczek V158, ale przełożyłem sam potencjometr i nic z tego, następnie przełożyłem sam silniczek i bingo - działa Uszkodzony w moim przypadku był sam silniczek a nie potencjometr. Ściągałem tylko zatyczkę, bez demontażu całości bo uznałem to ze zbędne. Czas operacyjny 1,5 godziny łącznie z kasowaniem błędu 71 VCDS'em
-
No pewnie, że tak Trzeba wszystko ustawić step by step jak było w poprzednim. Jest temat w którym ładnie to opisane więc poczytaj.
-
Miałem C a wymieniłem na Q bo akurat taki był oferowany na allegro.
-
Mam chińczyka i musiałem zmienić gateway bo rozwalał mi akumulator. Zamiast na allegro sam kupisz taniej bezpośrednio od producenta, zerknij tu: https://www.erisin.com/Supply-for-volkswagen_c38
-
Nowe stawki akcyzy na 2017 rok.
tino2003 odpowiedział KONRAD_2085 → na temat → Dyskusje o motoryzacji
Spokojnie możesz sprzedawać, akcyza opłacona i to najważniejsze a kto już za to zapłacił to urzędasów nie interesuje.
