-
Liczba zawartości
56 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O gryson
- Urodziny 06/18/1977
Informacje osobiste
-
Imię
Marek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Suwałki
Samochód
-
Silnik
B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)
-
Rok produkcji
2001
-
gryson obserwuje zawartość → Terkot podczas skrętu, Tryb Awaryjny 1.9 TDI AVF, Kasowanie Inspekcji Serwisowej i oraz 4 innych
-
No niestety jest jak EGR źle podłączyć, mój do niedawna był źle podłączony, i choć mechanik zaglądał nie raz pod maskę to nawet nie zwrócił wcześniej na to uwagi. Upewnij się, że EGR jest właściwie podłączony. To tak przy okazji. Nie pomogę zapewne, ale u mnie pasek wpadał w tryb awaryjny, gdy miałem w baku mniej paliwa niż połowa zbiornika. Gdy paliwa było mniej niż połowa, to z baku dobywało się jakby bulgotanie (zasysanie) przy przekręcaniu kluczyka. Jeśli wtedy uruchomiłem silnik i pojechałem, to potrafił wpadać w tryb awaryjny (zapowietrzony układ paliwa?). Znalazłem na to sposób: mieć paliwa więcej niż pół zbiornika lub jak "zabulgocze", to nie zapalać silnika tylko kilka razy włączać kluczykiem "stand by", wtedy układ się napełnia, przestaje bulgotać i w tryb awaryjny nie wpada. U Ciebie pewnie jest coś innego, ale to tak a propos wpadania w tryb awaryjny, może ktoś ma podobne zmartwienie i doczyta o moim problemie. Sorki za lekki OT.
-
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: - chłodnica oleju sprawna (wymontowana, sprawdzona, szczelna), kupiona używka okazała się nie potrzebna, powędruje na allegro; - masło w silniku (płyn w oleju) - masło nie ma zapachu ropy, więc to chyba nie lejące pompowtryski - po zdjęciu pokrywy zaworów nie czuć zapachu ropy, - ciśnienie w układzie chłodzenia (szybko się robi, nawet po kilku kilometrach jest duże ciśnienie w zbiorniczku). Po odkręceniu korka w zbiorniczku nie czuć spalin (dziwne), czuć tylko płyn G12; - brak ogrzewania - nagrzewnica na pewno zakamieniona, narazie nie wymieniałem (w domu leży nowa i czeka na wymianę, ale silnik ważniejszy narazie); - zakamieniona chłodnica (ta główna) - przy spuszczaniu płynu po leciutkim przechyleniu chłodnicy płyn leciał górą zamiast tylko dołem. Teoretycznie zakamieniona chłodnica może wpływać na wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia, ale problemem jest płyn w silniku. Diagnoza mechanika: pęknięta głowica lub blok (płukanka dolana swego czasu do płynu chłodzącego mogła zrobić swoje również w silniku). Szukam silnika. Gdyby ktoś miał do sprzedania silnik AFV lub AWX w rozsądnej cenie z pompowtryskami (nie grzebany) to niech się zgłasza. Chyba, że macie inne pomysły na usunięcie usterki niż wymiana silnika. Będę wdzięczny -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Teraz już w miarę. Ale jak tego płynu ubywało to generalnie nie grzało (choć były chwile, że nagle wiało ciepłym, ale tylko chwilę i znów zimnym), kupiłem nową nagrzewnicę, ale nie zdążyłem wymienić, bo zaczęły się problemy z tym olejem. Uznaliśmy z mechanikiem, że przez ten kamień jest zapchana, dlatego płukaliśmy 2 razy układ z płukanką i płynem. Spuszczany płyn był czarny, pełno rdzy i kamienia. Oleju z nim nie było. Teraz zalany nowy płyn, bez płukanki, widać w nim jeszcze kawałeczki rdzy i kamienia (w zbiorniczku), ale przy takim brudnym układzie to chyba normalne. I dmucha już ciepłym powietrzem. -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Najpierw zaczęło ubywać płynu. Dolewałem czasem i jeździłem, bo nic złego się nie działo. Potem zaczął znikać olej z silnika. 2 razy musiałem dolać. Aż za 3 razem, gdy zapaliła się kontrolka oleju (żółta) to okazało się, że oleju jest duuużo za dużo (z centymetr lub więcej ponad maximum na bagnecie). Kolor oleju był szary. Wymieniona uszczelka pod głowicą (i przy okazji rozrząd, bo czas na niego był bliski a przód i tak był zdjęty cały), wymieniony 2 razy płyn chłodzący (z płukanką, żeby odkamienić układ - zwłaszcza nagrzewnicę, bo zapchana na amen). I po tym wszystkim zrobiło się to masło. -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Jeździłem cały czas na koncentracie, ale jak go kupowałem (prawie 3 lata temu) był już kamień (osad) na korku zbiorniczka płynu. Uszczelka wymieniona porządnie, głowica dokręcana właściwie, zgodnie z instrukcją (chyba, że uszczelka była badziewna i od razu puściła). Kumpel vw nanaprawiał się już mnóstwo, ma doświadczenie. Niepokoi mnie tylko fakt, że jak przed wymianą uszczelki płyn dostał się do silnika to olej był "grafitowy" lub szary, ale to był wciąż olej. A teraz po 200 km zrobiło się kakaowe masło. Jeśli chłodniczka oleju była już wtedy zepsuta to powinno się było masło wcześniej robić, a nie było go. -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Wielkie dzięki Rafale. Teraz mogę szukać na pewniaka a nie "na oko" -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Płyn wymieniałem, bo miałem strasznie zakamieniony układ chłodzenie, więc dolałem trochę płynu, ale tylko dlatego, że ubyło jak otworzył się termostat. Zrobiłem ponad 200 km po wymianie uszczelki, oleju i płynu, więc na pewno silnik był dogrzany. Ostatnio odinstalowałem swoją ETKĘ, a czy ktoś pomocny mógłby w swojej sprawdzić oznaczenie chłodnicy oleju w silniku AVF (podam VIN przez PM-kę), żebym mógł takiej poszukać na allegro? Bo chcę kupić ją zanim mechanik wykręci starą, żeby auto nie stało kilka dni w warsztacie i nie czekało aż kupię nową (używaną) chłodnicę oleju. -
Jakie są obiawy uszkodzonej chłodnicy oleju?
gryson odpowiedział Marius → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja ostatnio wymieniłem uszczelkę pod głowicą, bo w oleju w silniku pojawił się płyn. Odebrałem samochód i też myślałem, że wszystko będzie ok, ale w silniku (na korku wlewu oleju) pojawiło się "masło" koloru kakao. W płynie chłodniczym oleju nie widać. Diagnoza mechanika - chłodnica oleju. Szukam właśnie używki, bo oryginał 900 zł. Masakra. -
Przecież tu jest wszystko http://igorweb.org/equidec/Default.aspx E0A = No special edition 8X0 = Without headlight washer system 6Y0 = Without cruise control warning system B01 = Type approval Germany
-
6Y0 = Without cruise control warning system 8X0 = Without headlight washer system B01 = Type approval Germany 9AK = Climatronic with impact pressure control free of cfc 1D0 = Without trailer hitch
-
Rozumiem, że odkręcam prawy błotnik (skoro koła skręcam w lewo)? Jutro się temu przyjrzę. Dzięki za informację. Może trzeba poprostu jakoś oilzolować ten przewód.
-
U mnie w trasie maksymalnie z pół litra więcej przy włączonej klimie, na wolnych obrotach na postoju skacze z 0,7 do 1,1 gdy włączę klimę, nie wiem jak w mieście w czasie jazdy, bo różne mam spalanie i bez klimy, zależy jak jeżdżę.
-
Kostka zarowki H7 przedniego leflektora duzy problem
gryson odpowiedział CINKERS29 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Nie wiem jak się przyznaje punkty, bo nie o nie przecież chodzi. Ważne, że działa, od tego tu jesteśmy, by sobie pomagać. Pozdrawiam. -
Kostka zarowki H7 przedniego leflektora duzy problem
gryson odpowiedział CINKERS29 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Kostkę kup, "uchwyt" metalowy "odzyskaj" ze starej kostki, wsadź w niego żarówkę, wkręć czyli zamocuj (łatwo może nie być, ale się da jak widać), potem wtykasz nową kostkę i działa Odpukać -
Kostka zarowki H7 przedniego leflektora duzy problem
gryson odpowiedział CINKERS29 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ech, czego się nie robi Zdobyłem kabelek, tylko zdjęcie słabej jakości. Jeśli chodzi o mocowanie to mocujesz tą metalową "klamrą" w którą wkładasz żarówkę (tak mi się zdaje, brat mi to wstawiał), wkładasz w "klamrę" żarówkę, mocujesz przekręcając (jak normalnie), potem wtykasz nową kostkę. Ta "klamra" - uchwyt żarówki (nie wiem jak to zazwać) - masz przy starej kostce chyba. W sklepie kupujesz tylko widoczną na zdjęciu czarną kostkę z kabelkami i to podłączasz do wiązki idącej do żarówki (zastępujesz starą kostkę). Mam nadzieję załapiesz o co chodzi. Sorki za słabą jakość zdjęć.
