-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez christopherek
-
Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?
christopherek odpowiedział Carrey → na temat → Tuning optyczny
zobacze jak założę,jakos nie jestm przekonany do dystnsów.niby jeździłem w 2 autcah ale jak ktos lata ponad 200km/h i przypomni sobie że jednak sa jakies dystnse to noga z gazu sama schodzi -
Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?
christopherek odpowiedział Carrey → na temat → Tuning optyczny
sprzedałem swoje championy i własnie jada do mnie 18" z Phateona challenge i takie mam pytanie bo będą szersze niż poprzednie.rozmiar 18"8,5j et 45 opona na to nowa rainsport 3 w rozmiarze 225/40/18 zawias 1be.wszystko będzie ok? -
nie powinno uciekać bez tych zaketek - - - - - aktualizacja - - - - - 1.klima była nabijana w tamtym roku jak jeszcze passat był w rękach teścia,ja wiosną chciałem właczyć i była kicha.spręzarka przez chwile właczała się,pozniej zrobiłem test na klimatroniku i wyskoczył komentarz 318 jak dobrze pamietam i wyświetlacz zaczał migac.pojechałem do kumpla napełnic klimę i było tylko 100gram gazu.po napełnieniu chłodziła przez miesiac i znow to samo. 2.przy rozłaczeniu czegokolwiek dobrze jest zmienić oringi na nowe ori żeby mieć pewnośc ze w tym miejscu nie ma nieszczelności.napełniać klimę z kontrastem i sprawdzać w uv nieszczelności.u mnie świecił osuszacz,jeden przewód pod gumą śmierdział gazem 3.osuszacz świecił prz przewodach,po wyjęciu okazała się że jest ori czyli w moim przypadku miał 10lat i węgiel w nim latał na boki czego w nowym nie było 4.bez problemu wszystko się odkręcało tylko nowe oringi poszły z aso 5.osuszacz firmy nissens 6.raczej nie była zatkany ale wolałem zmienić na nowy 7.są firmy ktore wymienija cała gumę w przewodzie na nową i zarabiają na starych końcówkach i przewód jest jak nowy czyli wymieniona cala guma a aluminium zostaje.cena za zrobienie przewodu 150zł a nowy raczej z aso za wieksze pieniadze,poza tym niedostepny od reki a ja wyjezdzalem i na szybko musialem wymieniac.chłodnica puściła na rurce i miałem nabite 25atm azotu i sprawdzalismy nieszczelnosc pianką do tego typu nieszczelności i dopiero po psiuknieciu pianki zaczelo syczec gdzie azot uciekal,w innuym wypadku byla cisza.teraz własnie wrocilem z centrum gdanska i przy 22stopniach na klimie ręcę marzna
-
moja klima ruszyła nieszczelny był osuszacz i miał juz 10 lat więc czas na niego,zarobiony na nowo jeden przewód od kompresora bo też świecił i chłodnica ale nie na żeberkach tylko rurka która mechanicznie nie mogła być uszkodzona.po prosru auto dlugo stało w garazu bo teśc nim rzadko jezdzil i dlatego kwiatki wychodzily.na szczescie auto juz jest ogarniete łacznie z łożyskiem w skrzyni i teraz żona może rozkoszowac się jazdą avf(czeka jeszcze go program)
-
płyta do nawigacji do passat 19 TDI 2003
christopherek odpowiedział temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
nikt nie pomoże w tej sprawie? -
test szczelnosci zrobiony byl azotem i nic nie wyszlo ze gdzies jest nieszczelnosc
-
zrobiłem test i wyskakuje błąd 318,wentylator juz sie nie włacza,kompresora nie slychac,chwilowe spalanie nie zwieksza sie.sprawdzilem bezpiecznik 40a i wyglada ze jest ok.gdzie szukac przyczyny?
-
Witam i mnie dopadl.problem nie dzialajacej klimy.w audi nic nie robilem przez 4 lata i nadal mrozi rece a w vw jednak problem jest.miesiac temu byla nabijana,test szczelnosci robiony i nie wyszlo ze gdsies nieszczelna a bylo tylko 100g czynnika.ponabiciu przy wylocie temp ok 5stopni i bylo ok.wczoraj wlaczam i pupa znow cieple powietrze leci,wiatrak zalacza sie,kompresor tez,na spalaniu widac ze chwilowe sie zwieksza a powietrze cieple.wiem ze mam problem z klapa od powietrza bo w zime na 18stopniach jest goraco a na low lodowka ale czy to moze miec zwiazek z zle dzialajaca klima?po nabiciu przez jakis czas bylo ok.rece mi opadaja na vw i szczerze potwierdza sie ze jakos vw a audi nie ma co porownywac.mial ktos taki przypadek?
-
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
christopherek odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
no i mój oryginał po 10latach zaczyna pokazywać rogi i dziś z kabli paska musiałem odpalić,trza coś nowego zakupic tylko co? -
Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?
christopherek odpowiedział Carrey → na temat → Tuning optyczny
Moze mi ktos podpowiedziec?kupilem opony o rozmiarze 225/40/18 i do tego mam zamiar dobrac felgi 18jx8,5j.nie zrobi sie tam jakis naciag,chcialbym tego uniknac.patrzylem na tyrestrech ale jakos zdjecia mi nic nie mowia.chce uniknac naciagu bk mialem juz 185/35/17 na feldze 8j i męczarnia żeby uwazac na ranty ale to bylo w weekendowym aucie.teraz18chce zalozyc zonie do jej passata i nie chce zeby za bardzo musiala uwazac na felgi.druga sprawa zawias 1be jak to sie bedzie mialo do tego kola czyli tej 18ktore chce zalozyc?mam taki sam zawias w audi a4b5 i tam kolo 215/45/17i jakas koza z tego nie jest.moze ktos ma passata b5na takiej 18jak chce wrzucic i sie wypowie? -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
zobacz czy nie ma luzu na wybieraku -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
kolega rozebrał skrzynię,okazało się że głowne łożysko ma wżery,więc zostało zamowione nowe ori za prawie tysiac pln,przy okazji przejrzeliśmy wszystkie koła zębate czy nie ma jakiś ubytków,mycie wszystkiego po kolei,magnesów itp i złożenie na nowych uszczelkach plus nowy olej.nie ma sensu jeździc jak skrzynia wyje bo gdy łośysko sie rozpadnie nie będziesz miał co ze skrzyni zbierac.jak nie masz kogos kto Ci naprawi kup taka po regeneracji a ta oddasz i masz gwarancje na skrzynie,koszt jakies 2,5tys -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ja mam taka getrag hhq i ori przebieg 230tys a skrzynia dala znac o sobie przy przebiegu ok 210tys delikatnie bylo ja slychac -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ja na swojej skrzyni po naprawie zrobilem 1200km i jest super cicho -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Mi kolega zamowil ori u Gajewskiej cena 980zl,fag mogl byc za 300ale jesli by nie pasowal do ic nie mozna bylo go zwrocic. -
Ja silnik mylem dimerem tylko rozcienczonym i pieknie wszystko myje,nalezy tylko uwazac zeby na lakier nie poszlo bo wtedy od razu trzeba woda splukac,efekt super zmywa wszystko co by tamnie bylo
-
płyta do nawigacji do passat 19 TDI 2003
christopherek odpowiedział temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Gdyby i mi ktoś mógł pomóc w tej sprawie,mam co prawda ori płytę do mfd ale to stara mapai przydałoby sie cos bardziej aktualnego bo za tydziej wyjeżdżam na Słowację i nie chcialbym jechac z inna navi tylko z ori z auta.dzis podam jaki dokladnie model mfd bo bede podlaczam tuner dvbt to zerkne ktora to z kolei navi -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
juz zamowiony oryginal,czekam tylko na jedna uszczelkę i składamy -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Po rozebraniu skrzyni okazało się to co na zdjęciu w pierwszym poscie czyli wżery na tym dużym łozysku,reszta gratów w porządku,sporo opiłków metalowych zebrały magnesy.koszt oryginalnego łozyska po nowym roku to 1050zl,zamiennik faga jest ale gdyby nie pasował nie ma możliwości zwrotu,olej ori ok 90zl za litr a wchodzi ok 2,5litra,castrol z normami vw 25zl za 0,5litra.jak widac ceny spore ale mam nadzieje ze jak kolega mi wszystko posklada w koncu wyjade autem i sie nim naciesze. -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
czemu twierdzisz że olej z aso jest lepszy od motula?do 2 moich aut używam motula do silników więc do skrzyni też powinien być ok -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
christopherek odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
a więc w moim nowym nabytku stało sie to samo,dzis zdiagnozowałem na podnośniku auto rozpędzone do 150km/h i zgaszone na sprzęgle,w garażu aż wyło,skrzynia getrag o oznaczeniu hhq,auto passat avf z 2005 roku przebieg ori 232tys.na szczęscie auto jest prezentem od rodziców na gwiazdkę:-) więc nie będę jakoś płakał że trzeba skrzynię wyjąć i zrobić.auto przez 3,5 roku więcej stało niż jeździło(20tys:P).na pierwszy ogień dziś poszedł rozrząd kompletny,olejek motul,wszystkie filtry,wyszła też chłodnica kilka uszczelek,osłona przegubu i jakieś tam pierdoły.jak to ogarniemy bierzemy się za wyjęcie skrzyni i wymianę łozysk,do tego pójdzie nowy olej motul i skrzynia mam nadzieję odżyje.jak ogarniemy ją i wszystko będzie ok polecę wtedy kolegę w Wawie z Marysina który głownie grzebie w autach grupy VAG
