-
Liczba zawartości
586 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez Obywatel
-
No właśnie w dzisiejszych czasach najważniejsze to znaleźć ogarniętego gazownika. I wtedy zdać się już na niego, żeby zamontował taką instalację, w której się specjalizuje. Niestety silniki z bezpośrednim wtryskiem powoli dobijają branżę LPG. Ja się cieszę że gość, który gazował moje auto nadal prowadzi biznes i mi je serwisuje.
-
Regeneracja czy wymiana zacisków hamulcowych
Obywatel odpowiedział Regannn → na temat → Hamulce, felgi, opony
Jeżeli warsztat, do którego jeździsz współpracuje z firmą regenerującą zaciski, to jak najbardziej jest to gra warta świeczki. Wtedy mechanik sam ogarnia temat i gwarantuje jakość regeneracji. -
Aktywacja tylnych postojówek przy światłach dziennych
Obywatel odpowiedział Perelka → na temat → Tematy techniczne
Tak tylko napomknę - być może nie ma to znaczenia - ale wg polskich przepisów światła pozycyjne nie mogą świecić razem z dziennymi. -
"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?
Obywatel odpowiedział mcgiwer → na temat → Elektryka, oświetlenie
Może wystarczy wpięcie tego białego, a zielonego nie trzeba ruszać? Odpowiedź najprawdopodobniej jest gdzieś w tym wątku. Być może jeszcze wypowie się ktoś, kto był aktywny w tym temacie. -
"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?
Obywatel odpowiedział mcgiwer → na temat → Elektryka, oświetlenie
W Passacie jest genialnie prosty patent na światła dzienne - robi się tylko jedną zworę. Jest w tym temacie opis tej modyfikacji. Nawet jak bym poszperał w garażu, to mam jeszcze gdzieś oryginalny przewód VW do zrobienia tej zworki. -
Z dwojga złego lepiej jak odcina nogi niż głowę - przynajmniej człowiek nie ma możliwości biegać w charakterze żwawego idioty.
-
Może trzeba przeczyścić styki i samą żarówkę. A może pechowo spaliła się bo np. wcześniej była wstrząśnięta. Trzeba jeszcze raz spróbować.
-
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
Obywatel odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Bez przesady. W pojedynkę wytargałem z Passata Banner 80 Ah i wpakowałem 74 Ah 4Max, a ani Pudzianem ani MacGyverem nie jestem -
Do niefabrycznego radia w Passacie separator jest wręcz konieczny.
-
Gratuluję zakupu! Co właściwie znaczy stały napęd 4x4 - czy to oznacza stały rozdział momentu 50/50 na przód i tył? Mi ostatecznie trafiła się Rav4 III - niestety benzyna ale z LPG - oczywiście 4x4.
-
Auto sprzedane
-
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
Obywatel odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Też dobry wybór. Sam do drugiego auta ostatnio kupiłem ZAP. Poprzedni aku BOSCH wytrzymał z bólem cztery lata. W ogóle nie ma sensu przepłacać za te wszystkie "przednie" marki. -
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
Obywatel odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Mam aktualnie 4Max 74 Ah z InterCars - działa jak należy i jest w dobrej cenie. -
Prawda, a z drugiej strony jak się szuka auta - moja uwaga skupia się aktualnie na Tiguanie II - to ceny to jakiś kosmos - masakrycznie wysokie. Ogłoszenie nie wisi długo, ale statystyki są nieubłagane. Przez kilka dni nie ma nawet stu wyświetleń, a odsłony telefonu 2...
-
Nie było, nie było ? I ostatni odcinek przed zgaszeniem też zawsze było spokojniutko. Masz rację, że trzeba jeszcze rozbudować ogłoszenie. Dzięki za wskazówki!
-
Witam. Ile dzisiaj można dostać za zdrowego Passata B5fl AVB? Mam obecnie wystawione auto za 6.900 PLN i zainteresowanie jest dość marne. Gdyby ktoś był ciekawy, tu jest link do oferty: Czy te auta aż tak się zdewaluowały, że cena 6900 do negocjacji nie wzbudza zainteresowania? W auto poszła na przestrzeni lat taczka pieniędzy i jest naprawdę zdrowe więc szkoda by mi go było oddawać za jakieś marne grosze. A więc za ile tak realnie można taki samochód wystawić, żeby nie bujać się ze sprzedażą w nieskończoność? Byłbym wdzięczny za komentarze.
-
Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?
Obywatel odpowiedział Charakterek → na temat → Kupujemy Passata B5
Wygląda OK. Widać że jest dość dobrze wyposażony. Zamontować mu LPG i będzie tanie i komfortowe wożonko. -
Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie
Obywatel odpowiedział temat → Ogólno-techniczny
Mam w drugim aucie i bardzo dobrze się sprawują. Ogólnie budżetowe polskie zimówki - Kormorany i Frigo mają rewelacyjny współczynnik jakość / cena. -
Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie
Obywatel odpowiedział temat → Ogólno-techniczny
No to kup chinole i napisz jak się sprawowały Ostatecznie przecież normy spełniają - to nie jest to samo co jeszcze nawet 5 lat temu. -
Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie
Obywatel odpowiedział temat → Ogólno-techniczny
No właśnie 18 to hardcore. -
Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie
Obywatel odpowiedział temat → Ogólno-techniczny
A musisz taki hardcorowy rozmiar kupować? -
Jakie macie opony ZIMOWE w swoich Passatach plus opinie
Obywatel odpowiedział temat → Ogólno-techniczny
No i dokładnie - mam tak samo. Wielosezony spokojnie dają radę. Nie jest to oczywiście to samo co zimówka i z tym się trzeba liczyć, ale spokojnie jeździć można. Ja przerobiłem Goodyear Vector 4 Seasons. Pod koniec eksploatacji jak miały już te parę lat i nie za wiele bieżnika, były strasznie chujowe na chłodnej i wilgotnej nawierzchni. A sporo się ostatnio mówi o trzymaniu parametrów przez opony do końca eksploatacji. Dlatego tego modelu drugi raz bym nie kupił. Gwoli sprawiedliwości, kupowałem je jako używki wiec nie wiem, czy nie były to jakieś chujowe egzemplarze, których Niemiec się pozbył. Obecnie jeżdżę już drugi sezon na Kleber Quadraxer (nowych z Oponeo) i jest spoko. Nie powiedziałbym, że "petarda", ale da się normalnie i bezproblemowo jeździć. -
[B5] Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)?
Obywatel odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
Właśnie dzisiaj - po prawie 6 latach - poddał się mój Banner 80Ah. Na jego miejsce powędrował 4Max 75 Ah 700A kupiony w InterCars w promocyjnej cenie 250 zł. Tak się właśnie zastanawiam, czy go podładować, czy nie ma takiej potrzeby. Rozrusznik kręci jak oszalały A Bannerowi jestem wdzięczny, że postanowił klęknąć w ciepły i słoneczny dzień i nie musiałem się kopać z wymianą w mróz i piździawe bo troche niestety zabawy jest w B5, żeby wymienić aku. Zresztą zimą to pewnie pojechałbym na wymianę do warsztatu, a w tedy już tak po taniości by nie było. -
Odświeżę temat. Po B5FL chciałbym się przesiąść na jakiegoś kompaktowego SUVa. Po pierwsze chcę czegoś mniejszego, po drugie z dużym prześwitem i 4x4. Trójka aut, które biorę pod uwagę to Tiguan, RAV4 i Qashqai. Ostatnio też zauważyłem takie auto jak Mitsubishi ASX, ale tam brak dobrego diesla. A propos silnika, to chciałbym celować w mocnego diesla, ewentualnie diesla podatnego na chiptuning. Mocna benzyna też by mogła być, ale tylko dobrze współpracująca z LPG. Rocznikowo celuję w 2012 i okolice. Napęd najbardziej by mi pasował z automatycznie dołączanym tyłem - w razie uślizgu kół przednich, ale fajnie by było również mieć przycisk off-road dający stały napęd na wszystkie koła. Które z tych 3 aut (albo jakieś inne) najlepiej spełnia opisane kryteria? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.
-
No i gitara Dzięki za głos rozsądku!
