Jump to content

zych

 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About zych

 • Birthday 04/08/1978

Informacje osobiste

 • Imię
  Maciej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Kielce

Samochód

 • Silnik
  B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
 • Rok produkcji
  2002
 1. Chodzi mi o hałas typu "buczenie"
 2. Od jakiegoś czasu mój silnik głośno pracuje. Szczelność układu wydechowego sprawdzona przez dwóch niezależnych tłumikarzy i mówią, że jest ok. Jeden z nich stwierdził, że zbyt duży hałas dobiega z komory silnika i to by się zgadzało. Stamtąd dochodzi to buczenie podczas jazdy. Gdzie mam szukać źródeł hałasu?
 3. Dzisiaj wsiadłem do samochodu, odpalam a tu nierówno pracuje. Wyjechałem z garażu, po krótkiej jeździe zapaliła się lampka ostrzegawcza spalin. Zrezygnowałem z jazdy, bo bałem się, że z powrotem nie wrócę bez holowania. Chciałem nadmienić, że od jakiegoś czasu pojawiał się spadek mocy, głośna praca silnika, mimo, że układ wydechowy jest szczelny i zapach benzyny po odpaleniu i wyjeżdżaniu z garażu. Czy podpięcie pod Vaga jednoznacznie wykaże przyczynę tej awarii. Niepokojąca była ta głośna praca mimo szczelności układu wydechowego. Gość od tłumików twierdził, że nawet słabo dmucha z rury po przyłożeniu ręki. Proszę o poradę co to może być.
 4. Dzisiaj wsiadłem do samochodu, odpalam a tu nierówno pracuje. Wyjechałem z garażu, po krótkiej jeździe zapaliła się lampka ostrzegawcza spalin. Zrezygnowałem z jazdy, bo bałem się, że z powrotem nie wrócę bez holowania. Chciałem nadmienić, że od jakiegoś czasu pojawiał się spadek mocy, głośna praca silnika, mimo, że układ wydechowy jest szczelny i zapach benzyny po odpaleniu i wyjeżdżaniu z garażu. Czy podpięcie pod Vaga jednoznacznie wykaże przyczynę tej awarii. Niepokojąca była ta głośna praca mimo szczelności układu wydechowego. Gość od tłumików twierdził, że nawet słabo dmucha z rury po przyłożeniu ręki. Proszę o poradę co to może być.
 5. Witam, Mam passata z 2002 r. i chcę kupić zamek przedni lewy. Na allegro znalazłem zamek o nr 3B1 837 015A. Wiem, że pasują one do tych z 2002r, tylko nie mam pewności, czy do wszystkich produkowanych w tym roku. Czy ktoś mógłby to potwierdzić. Chciałem zaznaczyć, że zamka o innym nr katalogowym nie znalazłem. Czy zamek marki VIKA, warto kupować?
 6. No tak. Ale gdzie on się znjduje?
 7. Witam, Pytanie moje jak w temacie. Dodam, że chodzi mi o passata B5.
 8. Mam podobnty problem. Zauważyłem stuki wydobywające się z tylnych okolic samochodu. Występuje to na rozgrzanym silniku oraz kiedy auto postoi na słońcu, dobrze się nagrzeje. Występują one na 1.,2.,3. biegu tak do prędkości 40-50km/h. Mechanik oglądał i nic nie stwierdził, poza tym, że przedni, dolny, prosty wahacz miał pękniętą osłonę gumową i pracował na sucho. Wymieniłem go zdając sobie sprawę, że nie jest to źródłem tych stuków o których piszę. Poza tym nie znalazł nic. Co to może być...
 9. Rozmawiałem wczoraj z gościem, który zakłada instalacje gazowe i powiedział, że jak jest podkręcony na 180 KM to może być problem z pracą na gazie przy wysokich obrotach. Trzeba by wtedy wgrywać program fabryczny, czyli miałbym znowu 150 KM, a nie uśmiech mi się to.Czy wkładał ktoś z Was gaz do podkręconego 1.8T?
 10. I jeszcze jedno pytanko. Jak się mają do rzeczywistości po założeniu instalacji gazowej wskazania komputera dotyczące spalania?
 11. Witam, Kupiłem Passata B5 1,8T z 2002 r. Jest podkręcony na 180KM. Jaką instalację gazową polecacie do niego i ewentualnie jaki zakład montujący w okolicach Kielc?
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy