-
Liczba zawartości
91 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez wydra
-
tak zrobie. Nie chcę spamować ale dowiedzieć się co z tym wałkiem jest nie tak że wg Ciebie jest gorszy od ori TDI ?? i czy różni się czymś od wałka 38E ? bo wydaje mi się że 28H i 38E to jest to samo i było montowane w tych samych/bliźniaczych silnikach tylko w różnych latach produkcji
-
złe strojenie skoro wszystkim wychodzi lepiej więcej mocniej, i turbo wcześniej wstaje to dlaczego u Ciebie było gorzej ?
-
wałek był OK tylko program pewnie do korekty ... a jakie turbo wtedy miałeś ?
-
wpadł mi w ręce wałek z polo 2000 ASX głowica z której wyjąłem wałek miała nr 028103374k, a wg etki głowica w ASX ma nr 028103265m wałek wg etki to 028109101e a na moim wałku jest wybine 028H nr wałka 028H ani też nr głowicy nie wchodzi w etke być może numery się pozmieniały ale tego nie jestem pewny i nie wiem jak to sprawdzić czy ten wałek da coś w moim afn/brd/230/11 ?
-
gdzie to można nabić ? sprzęglo w aucie mi ślizga a mam luźną tarczę z AVFa, chętnie bym zaryzykował
-
jak chcesz to mogę sprzedać ECU bez immo z programem w cenie dobrego hota.. jak coś to PW
-
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
hej, flanasza 01X103551 jest przy AFV, przy awx i 5biegowej skrzyni nie powinieneś jej tam mieć chyba źle w etce sprawdziłeś ja rozrusznik założyłem taki od 2.0 tdi -
http://www.dieseltracz.pl - 40/szt http://www.autopukalak.pl/ - 50/szt
-
moze bosch esi tronic ? przynajmniej "rozbije" pompę na czesci
-
witam czy skrzynia biegów manual od 3b będzie pasowała do 3bg ? dokładnie chodzi mi o skrzynie z AFNa do AVB wydaje mi się ze jedyna różnica może być w poduszkach i przełozeniach
-
odgrzewam, czy nikt naprawdę nie wie czy ta tylna kanapa od 3B podejdzie od kombi do sedana?
-
Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P
wydra odpowiedział GRZECHHH → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
raczej nie, przy naszych passatach na VP zczytać/wgrać mapy kablem się nie da trzeba lutować ---------- Dodano o 11:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:34 ---------- jest grono ludzi nawet i na forum którzy wiedzą dokładnie co tym można a czego nie ale w tej materii ciężko uzyskać pomoc -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
dokładnie, i etka przy nr tej przekładki pokazuje że jest to wersja właśnie po 2004r, kupiłem ten z aukcji może na poniedziałek dojdzie -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
tak ten na 100% będzie ok 01X103551 ma grubość 5,7mm jest np z AVF-a po 2004r spróbuje najpierw wymienić ten który kupiłem, szkoda że dopiero przy montażu zwróciłem uwagę że jest jakiś za gruby ten dystans, wszystko już porozbierane i taki zonk -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
kupiłem dystans na allegro, wydawał mi się jakiś gruby zmierzyłem 11mm :doh a miał mieć 5,5 po nr na nim wyszło że jest on z silnika benzynowego 2,7tubo jak myślicie mogę go założyć ?? otwory - poza jednym który mogę wywiercić pasują -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
dzieki nie trzeba, bardziej by się tu przydało zdjęcie jak to wygląda na samochodzie np w AVFie -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
mocowanie takie same tylko z innej strony automat co nie powinno przeszkadzać zdjęcie skrzyni DQS https://www.google.pl/search?q=skrzynia+bieg%C3%B3w+dqs&hl=pl&client=firefox-a&hs=w6&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=C0xVUa6vC5HA7Abpq4GYCQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=629 ---------- Dodano o 09:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:09 ---------- sory za zamieszanie, te zdjęcia z google grafika do dupy rozrusznik z 1,9 http://allegro.pl/nowy-gwar-rozrusznik-passat-syncro-4motion-tdi-i3080322758.html i rozrusznik z 2,0 http://www.konceptis.com.pl/pl/s12/Katalog/starter/hcp_CBS1392,Audi -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
Panowie jeszcze jedno pytanie rozrusznik od 1,9 i 6bieg skrzyni np z AVF ma nr 0 001 124 020 tak to wygląda https://www.google.pl/search?q=0+001+124+020&hl=pl&client=firefox-a&hs=Yoa&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XmFUUfKANMi1tAaFx4B4&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=604 natomiast rozrusznik od 2,0tdi oczywiście wzdłuznego np a4 a6 nr 0 001 125 053 jest trochę krótszy, być może nie będzie problemu z łapą do turbiny oraz kompresorem klimatyzacji https://www.google.pl/search?q=0+001+124+020&hl=pl&client=firefox-a&hs=Yoa&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XmFUUfKANMi1tAaFx4B4&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1280&bih=604#hl=pl&client=firefox-a&hs=aoa&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&tbm=isch&sa=1&q=0+001+125+053&oq=0+001+125+053&gs_l=img.3...103079.103079.0.103780.1.1.0.0.0.0.55.55.1.1.0...0.0...1c.1.7.img.62x5SGYNKVU&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44342787,d.Yms&fp=6614dd499d3f36b9&biw=1280&bih=604 czy orientuje się ktoś czy będzie mi pasował taki rozrusznik ? -
stan popychaczy ciężko ocenić w silnikach na pompie, przy PD widać czasem że są powycierane a przy silniku na pompie nie widać wizualnie zużycia a klepią - tak jest u mnie
-
narazie tak tylko gdybam i tak przy okazji wymiany popychaczy patrząc na cene tych wałków nasuwają się różne glupie myśli myśli te wzmaga świadomość że mając już FMIC, dwumas 240mm, a w garażowym magazynie gtb17 jest się coraz bliżej planu osiągnięcia np 200/400
-
w nowych VW są tylko te PTFE czyli z teflonem różnica jest taka że nie mają sprężynki, po zamontowaniu powinien siedzieć na wałku kilka godzin przed odpaleniem - nie pamiętam ile kolejną różnicą jest to że są wytrzymalsze i nie ciekną nawet po 300tys sagon ma rację z tego się nie szczela kupuj zwykły i "pal laka" :manga ---------- Dodano o 21:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:31 ---------- wracając do tematu jest sens wkładać ten wałek do AFNa po programie bez żadnych innych modów ?
-
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
jeszcze jedno, czy do takiego sprzęgła 240mm będzie pasowało koło z GOLFA V, lub PASSATA B6 2,0TDI 16v np BPK ? -
[B5][Instrukcja] Wymiana skrzyni z 5 na 6 biegową sprzęgło 240mm
wydra odpowiedział rafal102 → na temat → Tuning mechaniczny, chiptuning
a co powiecie na sprzęgło od 2.5tdi a dwumas avf/brd ? taki off: kupię alu dystans między skrzynię 6gang a silnik -
Większe wtryski bez korekty programu powodują gwałtowny przyrost momentu w dolnej partii obrotów, po korekcie powinno dawać radę, na forach mozna wyczytać ze taki 1-mas wytrzymuje ok 360-380 NM więc to raczej wartość nierealna po samej wymianie wtrysków. Sam mam u siebie taki zestaw juz ok 20tys ok 140/300 program dosyć mocny z dołu i sprzęgło daje rade. Założyłem używane sprzęgło sachs w komplecie z kołem z bardzo małym przebiegiem z audi 80 1z, pierwsze kilkaset km się ślizgało, starałem się wtedy delikatnie je dotrzeć i teraz jest OK
