Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się chyba rok temu-podświetlenie przycisków w drzwiach raz działało a raz nie.Ostatnio padło sterowanie szyb i lusterek i nie gaśnie oświetlenie wnętrza zaraz po przekręceniu kluczyka.Wyjąłem dzisiaj moduł komfortu i na wiązce bezpośrednio przed nim skorodowane zaciski na trzech przewodach(to chyba były zaciski stalowe).Wilgoci pod dywanikiem nie widać ale stal+Cu to już ogniwo(no i przeżarło).Jeszcze nie połączyłem bo nie ma kiedy ale uważam że będzie dobrze.Gdyby komuś z Was coś się takiego przytrafiło to polecam szukać tam.

Potwierdzę oczywiście po naprawie.:hurra:

Edytowane przez jerzalke
zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwało to ok 1,5 h z montażem listwy progowej, boczku i podnóżka ale warto było. Najgorsze były kabelki biało-niebieskie(po odcięciu i zdjęciu koszulki całe czarne). Po "skrętce" i zaizolowaniu wszystko niedziałające działa. Pełen sukces!!!. :hurra::hurra:

Później załączę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre info bo też mi się tam coś dzieje. Centralny nie zawsze się załącza i lusterka różnie chcą działąć. A po zaryglowaniu od wewnątrz drzwi zawsze tylne lewe się ordyglują. Mam nadzieje ze coś z przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek543

zbyszek jakbys mogl to zamiesc zdjecia gdzie dokladnie jest umiejscowiony ten modol komfortu bo mam chyba to samo co ty miales a nie chcem rozbierac auta w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod twoim fotelem. Dokladnie. Jak podniesiesz wykladzine to zobaczysz czarne pudelko. Niepotrzebne jest zdjecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wITAM MAM PROBLEM Z MODUŁEM KOMFORTU NIE DZIAŁAJ SZYBY I CENTRALNY WLEW PALIWA , po wyjęciu modułu okazało sie ze był zalany i sie spalił teraz szukam nowego czy jego trzeba programowac czy poprostu wsadzic bo sa ruzna nr moj ma nr 1 CO 959 799B ZM MAX 5DK 008 214-00 II34901:HO1/S0003 , co to oznacza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeba było szukać o tym samym numerze- inny może mieć inne funkcje odnośnie wyposażenia (np ty masz szyby na korbę a w tym drugim elektryczne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(np ty masz szyby na korbę a w tym drugim elektryczne )

A w czym to kolego przeszkadza? gdyby było odwrotnie to byłby problem.

Raczej trzeba było szukać o tym samym numerze- inny może mieć inne funkcje odnośnie wyposażenia
i to jest trafniejsza odpowiedź bo, np częstotliwość pilotów dla tych z końcówką C, nieobsługiwany CAN 1J0 itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz obczaiłem całe allegro i niema takiego samego to co dalej z tym fanem zrobic !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jedz na jakis duzy szrot ,poszukaj sprawdz jak sie bedzie zachowywac inny . Ja ostatnio z kuzynem skladamy A4 w ktorym akurat tez padl komfort i w ten sposob dobralismy odpowiedni (numer na nim byl troche inny) Na razie nic nie szwankuje (wczesniej szyby same sie otwieraly , zaniki "pradu" , brak centralnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ami88

Witajcie

u mojego paska jest podobny problem...tylko nieco gorzej

 

 

otóż zalewało mi moduł ponieważ u mnie była dziura pod komputerem..

tatko teraz zakleił dziurę ale do wymiany jest chyba moduł komfortu..a na 100% wtyczka..z której w połowie powylatywały kabelki i teraz nie wiemy co robić...

szukaliśmy modułu który by pasował do mojego paska z tym samym nr i na jedną wtyczkę..ale nigdzie nie ma..

 

na jednym szrocie powiedzieli nam że możemy podpiąć inny moduł który jest na 2 wtyczki i raczej powinno działać tylko kabelki musimy podzielić...

 

 

 

także powiedzcie mi czy ten facio przypadkiem nie robi mnie w balona..

po czym poznać na module z jedną wtyczką że np autko miało wszystkie gabaryty komfortu

 

i czy ktoś ma jakiś chłopski opis swojej wtyczki po kolorach kablach który w którym rzędzie??

 

 

dzięki

Edytowane przez ami88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja z lutowania kabelków oświetlenia wnętrza (passat b5 kombi 1999r).

61_1277157676_thumb.jpg 83_1277157676_thumb.jpg 41_1277157676_thumb.jpg 33_1277157676_thumb.jpg 15_1277157676_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czytałem wasze wypowiedzi na temat modułu komfort i dzięki temu dzisiaj opanowałem el. szyby,które mi padły w moim Passacie wilgoc pod wykładziną i zrobiła sie wiosna w kablach. Jestem nowy na forum i chciałem Wam podziękowac :dobrze jeszcze nie zadałem pytania a tu już była odpowiedz.wszystko działa jak z fabryki VW

Edytowane przez pit2910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko coś mi się schrzaniło i jak otwieram auto z pilota to tylko otwiera mi drzwi kierowcy , wcześniej otwierały się wszystkie jak wciskałem guzik otwierania auta dwa razy ....Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotorelacja z lutowania kabelków oświetlenia wnętrza (passat b5 kombi 1999r).

 

Kolego T_O_M_A_L_A, ja też poprawiałem te mostki tylko zamiest izolacji dałem termokurczki i izolacje . Myśle że to lepszy patent niż Vw wymyślił ze szmacianą taśmą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond 29 masz rację ta szmaciana taśma to koszmar robiłem dzisiaj wiązkę komfortu i jak podniosłem przewody to sama odpadła wielki przypał VW:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie cos bo jusz niedaje rady mam problem z szyba pszednia pasazera działa jak chce ale gdy dziala w module kom. slychac pykanie i dopuki pyka szyba działa jak pszestanie pykac to po szybie dodam ze moduł niejest mokry kable tesz ok. a jak odepne silnik od szyby to npszestaje pykac gdy pyka to mruga tesz swiatełko nad głowa i w dżwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak wykasować błendy z modułu kom. prubowałem wagiem niedało rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno jak wykasować błendy z modułu kom. prubowałem wagiem niedało rady
Proponuje najpierw od poprawienia Swoich BŁĘDÓW.Napisałeś dwa posty,jeden po drugim a w nich pełno "byków" o braku znaków interpunkcyjnych(wiesz-kropki,przecinki) nie wspomnę.Chcesz być traktowany poważnie-traktuj też tak innych.Sorry Chłopie -kaplica.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności