Skocz do zawartości
lopee

Pompa wspomagania z Golfa 4 do Passata 3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy pompa z Golfa 4 podejdzie do Passata 3? Wygladaja tak samo, chyba ze roznia sie cisnieniami bo z tego co wyszukalem to sa 72, 90 i 100Bar, lub mocowaniem. Orientuje sie ktos?

 

Dzieki z gory za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wyszukalem to sa 72, 90 i 100Bar

Dawaj linki bo ja jakos w te ciśnienia nie wierzę (musiałby być albo wiekszy cylinder w pompie albo sam nie wiem co.

Twój rocznik auta powinien mieć TAKĄ.

Co najwyżej osadzenie pisty jest niskie jak na fotce ale gdy piaste zdejmiey i założymy odwrotnie to otrzymujemy wysokie osadzenie.

1290263700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałby być albo wiekszy cylinder w pompie albo sam nie wiem co.

Inne parametry zaworu przelewowego.

 

Pompa z mk4 może pasować mechanicznie, ale ma inne parametry, ja bym nie wsadził tej pompy do b3. Jak ma większe ciśnienia to szybko rozszczelni maglownicę.

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znalazalem te cisnienia ktore sa napisane na naklejkach:

 

http://allegro.pl/ibiza-cordoba-polo-golf-aroza-pompa-wspomagania-i1289511009.html

 

Dobierajac pompe z odpowiednim cisnieniem chyba dalo by rade, glownie chodzi mi o to ze ceny pomp sa porownywalne a mlodsza to zawsze ma mniej przejechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w WKŁ to w passkach B3 pompy miały wydajność od 72 do 82 MPa.

Oczywiście pompy z linku są takie same jakie były w B3, więc tylko od Ciebie zależy czy weźmiesz słabszą czy mocniejszą, ja bym łyknął tą najmocniejszą.

No ale skoro

Jak ma większe ciśnienia to szybko rozszczelni maglownicę.

Nie powinno być aż takiej tragedii gdy wydajność większa, ciśnienie przecież nie wali non stop na magiel ,gdy nie kręcimy kierą ciśnienie krąży tylko w pompie.

 

Ale niestety czasem tak jest że głupia naklejka potrafi wpłynąć na ludzką psychiką i daje do myślenia.

Gdyby np. wszystkie te pompy były tak styrane że po naklejkach nie było by śladu to i nie było by dylematu którą brać ,a tak....

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się zapytam czy do auta w profilu podejdzie pompa wspomagania od audi80 b4 2,0 8v silnik wyglądający podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze ja się zapytam czy do auta w profilu podejdzie pompa wspomagania od audi80 b4 2,0 8v silnik wyglądający podobnie

ponawiam, a co jeszcze pod silnik by podchodziło z mlodszych modelów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac wczesniej aukcje spotkalem sie tylko z 90 i 100Bar ale nigdy z 72 dlatego dziwi mnie ze tyle jest do wyboru, na aukcjach pompa z Golfa 4 wydaje sie byc bardzo podobna do tej z "naszych" B3.

Musze jeszcze pogmerac w temacie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w katalogu IC, znalazłem pompy 80,90 i 100 bar czyli 3 rodzaje

2 rodzaje tych pomp było montowane w Golfie 4

także można powiedzieć że pompa z golfa raczej podejdzie, musisz tylko kupić odpowiedni model. Oprócz ciśnień różnica polega na kierunku w którym wychodzi króciec i miejscu w którym umieszczony jest gwint pod śrubę drążoną... najlepiej jak sobie porównasz najpierw na oko, a potem dodatkowo sprawdzsiz numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności