Skocz do zawartości
Charakterek

Przygasające diody w bagazniku - rozwiązanie problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo po wymianie podświetlenia w bagażniku na led diody po pewnym czasie przygasają i trzeba mieć otwarte drzwi, by wszystko świeciło dobrze. Głowiłem się jakby to ominąć i problem się rozwiązał.

 

Kupujemy lampkę taką jak pod drzwi (albo nawet dwie).

Kupujemy przewód i dokładamy do lampki.

Przewód ciągniemy do lampki bagażnikowej od schowków bocznych, w słupkach (jak ori instalacja).

Lutujemy instalację osobny kabelek z plusa i osobny z minusa, czyli łączymy równolegle lampki!

Podpinamy i mamy:

1. Nieprzygasające oświetlenie

2. podświetlone schowki co się bardzo przydaje, jak przyjdzie nam wyciągnąć i wymienić żarówkę w lampie, tudzież wyjąć jakieś szpargały ze schowka. Lampek i tak nie widać, więc ich światło nie przeszkadza. Poza tym zapalają się tylko po otwarciu bagażnika.

Takie podświetlenie schowków ma same zalety... Wygląda ładnie, jest praktyczne i... Diody u góry, które widać cały czas świecą ładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem gotowe żarówki led i mam ciekawą sytuacje po zamknięciu auta. Gasną wszystkie oprócz bocznych w lampce w podsufitce, a po wyłączeniu tej lampki w podsufitce żażą się lampki nad drzwiami tylnymi. I co wy na to? Czekam na pomysły.

 

 

Ten problem też rozwiązałem wykorzystując pomysł z dodatkową żarówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jacek!O tym problemie pisałem między innymi tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread...684#post911684

 

Moje ledy mają tylko w bagażniku problem. Tak jak każde inne. W środku jak się żarzą to znak, że któraś krańcówka jest walnięta. O dziwo po naprawie wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek wniosek z tego, że diody w bagażniku przygasają z racji małego poboru prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Charakterek wniosek z tego, że diody w bagażniku przygasają z racji małego poboru prądu?

 

Raczej komfort kontroluje rezystancję żarówki. Nawet wstawienie żarówki 0,5W poprawia wsio. Ale tu dzięki temu zabiegowi zyskujesz oświetlenie schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej komfort kontroluje rezystancję żarówki. Nawet wstawienie żarówki 0,5W poprawia wsio. Ale tu dzięki temu zabiegowi zyskujesz oświetlenie schowka.

 

tylko, że nawet jak miałem standardową żarówkę rurkową to także po jakimś czasie przy otwartej klapie bagażnika przygasała, a jak otworzyło się drzwi to znów świeciła normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że nawet jak miałem standardową żarówkę rurkową to także po jakimś czasie przy otwartej klapie bagażnika przygasała, a jak otworzyło się drzwi to znów świeciła normalnie
brak masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak masy

 

jak by było brak masy to non stop by świeciło słabo a po otwarci świeci jakiś czas ok po czym przygasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z żarówką świeci dłużej niż z diodami. Ledy potrafią zgasnąć po około 10 - 15 sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka przygasa bo moduł komfortu po określonym czasie zmniejszy napięcie zasilające oświetlenie. Zapobiega w ten sposób rozładowaniu akumulatora przy pozostawieniu niedomkniętych drzwi. Dodatkowo w przypadku lampki bagażnika zapobiega w ten sposób jej przegrzaniu (oryginalnie jest tam 10W i przy pełnym napięciu nieźle grzeje). Ja rozwiązałem ten problem w "prosty" sposób - bagażnik oświetla jedna 3W dioda mocy zasilania poprzez przetwornicę step down. Nawet po zmniejszeniu napięcia prze moduł przetwornica jest w stanie to skompensować i lampka świeci cały czas pełną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności