Skocz do zawartości
filip141

Sprężyny... jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam sprężyn obniżających do swojego passka i jest dużo aukcji gdzie sprężyny pasuja zarówno i do golfa i do passata i do corrado i nie wazne czy variant czy nie! i trochę mnie to zastanawia czy np sprężyny z passata sedana podejda do varianta lub czy z vr6 do zwykłego 1.8 bo duzo tez takich aukcji jest? juz sam nie wiem... próbowałem szukać jakiś info ale nic:( w sklepie mi nie powiedzą bo oni po katalogach patrza:( moze jest ktoś mądry i powie coś na ten temat? a sprawa jest dość pilna bo 20tego wymieniam amorki i chce wsadzić spręzynki przy okazji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jest ktoś mądry i powie coś na ten temat?

szukajka jest mądra i odpowie na wiele Twoich pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie szukałem na ten temat informacji i niektórzy piszą ze wszystko bedzie pasowało ale to w dziale "sprzedam" :) a wole sie zapytać bo nie mam zamiaru wydać 400zł w bloto:( bo aż nie chce mi sie wieżyć ze z VR`a podejda sprezynki do 1.8.... dlatego prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo aż nie chce mi sie wieżyć ze z VR`a podejda sprezynki do 1.8.... dlatego prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie.

Fizycznie podejdą, nie ma też rozgraniczenia sedan/kombi, jeśli chodzi o przód. Tył jest już inny w podziale sedan kombi. ale trzeba wziąć pod uwagę że sprężyny różnią się twardością/wytrzymałością czy czymś podobnym, jeśli idzie o wersje silnikowe. i nieodpowiednio dobrane sprężyny będą skutkowały obniżeniem/podwyższeniem autka, bądź też auto zrobi się bardziej miękkie albo twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mnie interesuje cały komplet sprężyn i przynajmniej mi sie tak wydaje że sprężyny od VR są twardsze i nie obniży mi tak autka jak spręzynki do 1.8 to są moje domysły może sie myle dlatego chciałbym zeby wypowiedział sie ktoś kto wiec coś na ten temat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mnie interesuje cały komplet sprężyn i przynajmniej mi sie tak wydaje że sprężyny od VR są twardsze i nie obniży mi tak autka jak spręzynki do 1.8

To właśnie o tym napisałem, tylko bardziej ogólnie. ;)

ale trzeba wziąć pod uwagę że sprężyny różnią się twardością/wytrzymałością czy czymś podobnym, jeśli idzie o wersje silnikowe. i nieodpowiednio dobrane sprężyny będą skutkowały obniżeniem/podwyższeniem autka, bądź też auto zrobi się bardziej miękkie albo twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z spręzynami od sedana do kombiaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z spręzynami od sedana do kombiaka?

 

Przód jak najbardziej podejdzie, gorzej z tyłem, mają inne numery, ale nie wiem jaka jest między nimi różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jeszcze zeby zdementować wszystkie możliwości to jak z spręzynami od golfa przód i tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra to jeszcze zeby zdementować wszystkie możliwości to jak z spręzynami od golfa przód i tył?

 

Ja nie wiem bo już nie pamiętam, ale na forum było że są niby takie same.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54353&highlight=spr%EA%BFyny+passat+golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład miałem styczność z ori zawiechą od jetty II. Chciałem założyć do paska zawiechę od jettki i okazało się, że przód pasuje idealnie(jest taki sam) natomiast tył jest inny- inaczej mocowany u góry, amortyzator jest mniejszy(czyt. delikatniejszy) a sprzężyny cieniutkie w porównaniu do ori z paska.. skoro jetta to siostra gofra II to podejrzewam, że od golfa podejdzie tylko przód..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad sprężynami obniżającymi ale chciałbym u kogoś pierw zobaczyc jak to wygląda i dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przod pasuje bez problemu z Golfa 3/Vento, Corrado zarowno amor i sprezyna co do tylu to nie wiem jak ze sprezyna, ale w amorze np.z golfa trzeba wymienic tylko tulejke bo jest na mniejsza srube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przod z corrado i pasuje ale tyl juz nie tzn amor a dokladniej to co napisal Mateusz post wyzej. sprezyny na tyl pasuja od corrado ktore wlasnie w tygodniu bede wymienial. jezeli w aukcji jest napisane ze sprezyny pasuja do golfa II/III lub corrado to bierz smialo :) pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pssata b4 z sportowym zawieszeniem. Zakręty połyka, ale komfort pozostawia wiele do życzenia. Ale mimo wszystko polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia to co piszecie.. pasek waży około 1400 kg (mżoe mój TDI) a golf coś koło 1000

to jednak trochę różnicy więc sprężyny też powinne byc inne moim zdaniem

ja wsadziłęm nowe spręzyny na tył lejsjoforce....auto sie podniosło i komfort wzrósł .. stare były już zjeżdzone (kiepskie amorki dobijają sprężyny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PRZEMO84 a masz wsadzone same sprężyny czy też i amortyzatory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakręty połyka, ale komfort pozostawia wiele do życzenia. Ale mimo wszystko polecam

Chyba do łamania kręgosłupa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności