Skocz do zawartości
obsti88

brak wspomagania... wyciek plynu...

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, nie dziala mi forum audi a mam audi a4 2.8, konstrukcje sa bardzo zblizone wiec zglaszam sie do was z prosba o pomoc.

 

kupilem audi a4 2.8 , dzis jadac do pracy nagle przestalo dzialac wspomaganie kierownicy, jak sie jedzie w miare szybko to jeszcze dziala ale np na postoju lub przy wolnym toczeniu ledwo mozna kierownica ruszyc... co wiecej na postoju zobaczylem wyciek najprawdopodobniej oleju wspomagani... przy skrecaniu kol jest odglos jakby guma tarla o gume, takie skrzypienie gumy... co to moze byc????

 

pomozcie prosze to moj pierwszy samochod...

BARDZO DZIEKUJE Z GORY ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie maly bo wyciekla wiekszosc... Bez powowdu chyba by nie wyciekl??? Czy mozliwe zeby z malej zawartosci plynu plyn wyciekl??

 

---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

 

czy to moze byc pompa?? a moze nie daj Bog maglownica???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odgłos to może być przycierająca się pompa z powodu małej ilości płynu. Po pierwsze musisz znaleźć miejsce wycieku. Potem możemy zastanawiać się czy to pompa, czy magiel, a może ciśnienie ucieka jakąś nieszczelnością na przewodzie. To ostatnie jest najmniej prawdopodobne bo być miał fontannę, a płynu nie byłoby po kilku sekundach. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie/ zużycie pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzy węże łączenia ipod objemkami czasem też kolumna ale to widac z kanału od małej ilości nie uciekł generalnie prawie w każdym delikatnie sączy moze wystrczy dolac raz na rok ze 100 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego to oczywiste ze skoro plyn ci cieknie to wina lezy w tym ! pilnuj stanu plynu i staraj sie zlokalizowac gdzie cieknie jesli to przewody to robisz to sam jesli przekladnia to niestety warsztat uklad wspomagania jest wrazliwy na wycieki maly ubytek i pompa robi sie glosna a przy wiekszym gubi sie wspomaganie wiec uzupelnij plyn na poczatek by nie zajechac pompy a potem zlokalizuj wyciek nikt nie jest jasnowidz przez neta zlokalizowac ci skad cieknie jesli wszystko masz bardzo zalane to umyj i na bierzaco sprawdzaj skad zaczyna cieknac pozdrawiam powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ten plyn sie nie saczy tylko normalnie wycieka pod samochod... dzis niedziela i nie mam gdzie kupic plynu... czy moge przejechac kilka kilometrow na braku plybu??? czy moze dolac wody??? chcialbym jutro pojechac do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnej wody oszalales jedz na stacje kup butelke i dolewaj

 

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

 

najlepiej zadzwon po kumpla niech wpadnie do ciebie i podrodze kupi plyn pompa kosztuje wiec zrob jak uwazasz to jakbys silnik bez oleju odpalal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody nie !!! plyn to to samo prawie co olej do skrzyni biegow jechac raczej mozesz po prostu mega ciezko sie kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanko... jaki ten olej kupic??? nie mam pojecia jaki byl lany... na stacji pewnie duzego wyboru nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do vw jest tylko jeden kolor nie pamietam jaki ale wiem ze grupa vw ma swoj nie wiem jaki na stacji peweni wiekszego wyboru miec nie bedziesz sprawdz wizulanie czy gdziesz waz nie pekl albo jakas objemkaspadla i zaklej chociaz tasma dzis jak byy bylo costakeigo szkoda pompy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzelem dokladnie pod samochod, plyn wylal sie caly, na samym dole wisi taka rurka, odstaje jakby byla od czegos odloczona, rurka wyglada jak szlauf... idzie chyba pod zbiorniczek... nie mam dojscia pod samochod i nie mam pojecia do czego ona moze byc podlaczona... mam nadzieje ze to tylko ta rurka... tylko jak ja do serwisu dojade??? mam nadzieje ze jak doleje oleju to starczy na kilka kilometrow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie byl wyciek spod zbiorniczka plynu wspomagania, opaska byla luzna wiec cieklo po troszku az sie zaczelo drzec. Kupilem plyn zielony 1l w aso za 40zl, wlany mialem zolty - a w serwisie takiego nie maja, no to postanowilem wymienic caly. Zadzwonilem do mechaniora zeby mi wymienil i sprawdzil gdzie jest wyciek. Musialem czekac na termin 4 dni bo zarobiony byl, po 20h przed wizyta jak jechalem do pracy to tak sie darlo, ze sie zlitowalem i wlalem troche zielonego plynu, po 2 min jak reka odjal. Wieczorem mu zawiozlem i znalazl w/w wyciek. Teraz cichutenko i troszke lzej chodzi kierownica. A juz watpilem w paska...;] Na szczescie nie dzialo sie nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz dobrze zbiorniczek z plynu wspomagania, moze stamtad sie wypial waz

 

najlepiej porob zdjecia to pewnie ktos Ci pomoze

 

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

 

a co do plynow to sa plyny dostepne np na stacji benzynowej i sa mieszalne ze wszystkimi np prestone - tylko nie wiem co to za jakosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wlac tylko plyn zeby dojechac do serwisu... poszukam na stacji jakiegos uniwersalnego, albo w ostatecznosci wezme jakis do vw/audi... lepszy jakis niz wcale

 

---------- Post added at 15:39 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

 

jeszcze jedna dosc istotna rzecz, skojarzylem fakty i brak wspomagania i skrzypienie zaczelo sie po wjechaniu w bardzo duza nierownosc. po czym stanalem i plyn sie wylal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wody nie !!! plyn to to samo prawie co olej do skrzyni biegow jechac raczej mozesz po prostu mega ciezko sie kreci
a pompe kto kupi potem ? pewnie silnik bez oleju tez moze jechac ? przecierz to tylko kawalek na stacje

 

 

skoro widzisz ze rurka wisi to wloz tam reke i zobacz gdzie mogla byc tz siega i kombinuj no chyba ze jest urwana ewidentnie to widac to nie kombinuj i w trosce o pompe scholuj auto do warsztatu bo zapalajac silnik wlaczasz pompe wspomagania a jej praca bez plynu nie sluzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz objemke przy dolnym wezu od zbiorniczka, ja tak mialem u siebie, oryginalny zacisk puscil, zalozona objemka ta skrecana i jest ok, jak widac wyciek to latwoejsze do zlokalizowania niz gdyby gdzies go wciagalo, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn zawsze taki jaki jest kolor korka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko przez pomyłke wlałem zamiast płynu do wspomagania to nalałem dot-4 nie dużo ze 100ml może mi przez to pompa padnąc , nie wiem co mam teraz robic.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast płynu do wspomagania to nalałem dot-4

Cały płyn wspomagania masz teraz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności