Skocz do zawartości
german21

Ciężko odpala po dłuższym postoju 1.8 ADR + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

ztymi zamkami to troche lipa , niebardzo maja co wspulnego chyba z pompka paliwa , umnie chodzi bo ja slychac jak pompuje po przekreceniu kluczyka , a zreszta jak odpale po paru godzinach od zgaszenia to ladnie pali , chyba ze postoi z 8 godzin to juz jak w temacie ciezka sprawa z obrotami przez pierwsza minute strasznie nierowna praca i chce zgasnac sinik , koledzy a moze to silniczek krokowy od wolnych obrotow przy przepustnicy , jak myslicie . Pozdrawiam :papa

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Edytowane przez arturw77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem w swoim aucie no nie w passacie lecz w Audi A4 z silnikiem 1,8 ARG . Kiedy wsiadam rano do auta po nocnym postoju i normalnie zaczynam jechać , dodaję gazu a auto takie moje odczucie jakby podszarpywało , przerywało delikatnie, najbardziej czuć to w zakresie miedzy 2- 3 tys obrotów

. Dzieje sie tak gdzieś przez kilka kilometrów , szczególnie czuć te zjawiska przy przyspieszaniu dopóki auto nie złapie około 60 - 70 stopni temperatury. Bardzo proszę o sugestie i ewentulanie co sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest gaz w aucie , isnatalacja stag 4 eco i wtryski valtek czerwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest gaz w aucie , isnatalacja stag 4 eco i wtryski valtek czerwone
Na benzynie tez szarpie?

Pojezdzij pare dni na beznynie nie wlaczajac gazu i zobacz jaki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie.

 

Mam podobny problem - po nocy odpala dobrze, po czym potrafi zgasnąć i trzeba dłużej pokręcić, jak się trochę rozgrzeje to już jest OK.

Uporałem się już z brakiem iskry na pierwszym cylindrze (przerwany przewód sterujący cewki) i jest lepiej, ale problem nadal występuje. Jedyny błąd jaki się pojawia to czujnik/włącznik świateł stopu (już zamówiony).

 

Niestety zdjęć nie udało mi się obejrzeć - czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia jeszcze raz lub wskazać na które przewody podciśnieniowe zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , problem nieusuniety vag bledow niepokazuje , silnik dalej nierowno pracuje i gasnie jak zimny przez pierwsze 2-3 minuty , zauwazylem ze jak puszcza ssanie to przez chwile faluja obrotu od 500 do 1500 na pb i lpg i zaraz jest ok jakies 900 . Cos moze doradzicie co ztym fantem robic , mechanikom koncza sie pomysly . Raz mowia ze to przepustnica , puzniej sonda ,a jeszcze puzniej przeplywomierz albo jakies odmy . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , problem nieusuniety vag bledow niepokazuje , silnik dalej nierowno pracuje i gasnie jak zimny przez pierwsze 2-3 minuty , zauwazylem ze jak puszcza ssanie to przez chwile faluja obrotu od 500 do 1500 na pb i lpg i zaraz jest ok jakies 900 . Cos moze doradzicie co ztym fantem robic , mechanikom koncza sie pomysly . Raz mowia ze to przepustnica , puzniej sonda ,a jeszcze puzniej przeplywomierz albo jakies odmy . Pozdrawiam
Znalezc kogos w okolicy z tym samym motorem i na chwile podmienic przeplywke.

Ewentualnie odepnij przeplywke i wtedy obserwuj zachowanie sie motoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalezc kogos w okolicy z tym samym motorem i na chwile podmienic przeplywke.

Ewentualnie odepnij przeplywke i wtedy obserwuj zachowanie sie motoru.

 

Mam znajomych ale wszyscy maja diesla a ieden inny motor pb+lpg , jak odepne i niebedzie ruznicy to pewnie przeplywka padla a jak bedzie ruznica to szukac dalej masie rozumiec . A czy nowy czujnik temperatury ( niebieski 4 piny ) moze dobrze podawac temperature na wskaznik a zle na komputer , bo jak pochodzi nierowno 2 minutki noge trzymam na gazie i puzniej puszcze to sie obroty normuja powoli tak jakby lapal temperature . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" A czy nowy czujnik temperatury ( niebieski 4 piny ) moze dobrze podawac temperature na wskaznik a zle na komputer ". Moze.

"jak odepne i niebedzie ruznicy to pewnie przeplywka padla a jak bedzie ruznica to szukac dalej ". Niekoniecznie. Jak odpinasz przeplywke to komp bierze domyslne wartosci. Jesli bez niej bedzie dzialal OK, albo stare objawy znikna a pojawia sie inne to bym sie blizej wlasnie jej przygladnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" A czy nowy czujnik temperatury ( niebieski 4 piny ) moze dobrze podawac temperature na wskaznik a zle na komputer ". Moze.

"jak odepne i niebedzie ruznicy to pewnie przeplywka padla a jak bedzie ruznica to szukac dalej ". Niekoniecznie. Jak odpinasz przeplywke to komp bierze domyslne wartosci. Jesli bez niej bedzie dzialal OK, albo stare objawy znikna a pojawia sie inne to bym sie blizej wlasnie jej przygladnal.

 

Witam , mechanik po czyszczeniu moze zle adaptacje przeprowadzil , albo faktycznie nowy czujnik walniety i psuje robote , bo po jego wymianie zero poprawy bylo , ostatnio zauwazylem ze zaraz po odpaleniu jak zdejme noge z gazu to cos jakdy strzelalo w kolektorze chyba , tak jak w starych fiatach walilo w gaznik , tylko przez jakas minute a obroty spadaja do okolo 400 moze albo i nizej asz zgasnie i tak jakby ssania niebylo odrazu tylko po jakiejs minucie dopiero podnosi obroty do okolo 1200 i tak trzyma asz pusci chyba termostat ( tez nowy ) . Nastepne odpalenia niedluzej niz 7-8 godzin puki dobrze niewystygnie juz ok za pierwszym razem ruwno pracuje silnik Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam ten sam temat...

U mnie było:

 

1. Przepływomierz (ewidentnie uszkodzony, zwarcie przy okazji przestrzegam... ręce precz od HANS-PRAIS vel. TOPRAN rozleciał sie juz po m-cu)

Po wymianie zdecydowana poprawa ale nie do końca.

Pozostało lekkie falowanie obrotów zanim sie silnik nagrzeje, i czasem odpala na 2-2.5 tysiaca obrotów.

 

Po dalszych poszukiwaniach

2. Uszkodzony przewód odpowietrzania skrzyni korbowej (a w zasadzie jego brak i dosztukowany z VW Transporter 96r... SiC!)

3. Uszkodzone kolanko zintegrowane z zaworem podciśnienia, rozsypał sie zaworek... (eżektor?!?)

4. Podciśnieniowy serwomotor klap kolektora ssącego... pękła plastikowa dźwigienka - tymczasem jadę do wiosny na patencie (oczko z drutu)

 

 

I coś czego szukam ale nie mogę znaleźć... znów albo dosztukowane z innego auta albo tak stare że brak numeru OEM...

5. Sparciały przewód gumowy za trójnikiem z podłączonym do niego zaworkiem?

 

2d6lh1v.jpg

 

Czy ktoś kto przerabiał temat przewodów podciśnienia jest mi w stanie podać jego numer OEM?

Lub poprawna nazwę czego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego 8472Ragnarok ja niedawno to przerabialem znajomy w sklepie sprawdzal mi te przewody w etce , niedostepne oprucz serwisu ito na zamuwienie , ja dorobilem z przewodow olejowych ze sklepu motoryzacyjnego nawet przekroje dalo sie dobrac , ze szrotow sprawdzalem kilka tez poparciale i zaraz sie pokleja w srodku , umnie tez rozsypany zaworek w kolanku ( zaco odpowiada ten zaworek ) noi umnie delikatnie faluje i gasnie jak zimny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja strzała uzdrowiona...

 

Wymienione:

  • Przepływomierz (dwukrotnie, Topran się rozleciał po dwu tygodniach... teraz Magneti Marelli)
  • Odma ( 058103213 )
  • Oring Odmy ( 037121142A )
  • Oring Odmy ( N90467301 )
  • Kolanko z zaworem podciśnieniowym ( 058133356D )
  • Łączniki kolektora dolotowego 4szt ( 06B133299A )
  • Dwa przewody podciśnienia sparciałe od oleju, nie kupowałem oryginalnych... dobrane w sklepie moto pod odpowiedni przekrój.

 

 

Polecam w pierwszej kolejności sprawdzić łączniki kolektora, czy nie są rozerwane i puszczają lewe powietrze...

Wredne elementy bo po przy-gazowaniu zostają na chwilę ściśnięte gdy silnik się poruszy od momentu obrotowego

i uszczelniają się, a gdy obroty spadną a silnik "sie ułoży" znów się rozszczelnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie nadal zero poprawy , dzis znowu na kompa moze wkoncu jakies bledy wywali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też ostatnio u siebie posprawdzałęm wszystkie wężyki podciśnienia i auto zaczęło jakby mniej przerywać na zimnym silniku więc może problem leży w podciśnieniowych wężykach a wiecie może jak sprawdzić ten ezektor czy jest sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ezektor jak dmuchniesz to w przy wszystkich kombinacjach oprócz jednej ma przechodzić powietrze. jedno ma być zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ezektor jak dmuchniesz to w przy wszystkich kombinacjach oprócz jednej ma przechodzić powietrze. jedno ma być zablokowane.

 

a w które otwory jak będę dmuchał to będzie przelatywać powietrze a w których nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dalej zero poprawy adaptacja zrobiona , z bledow to tylko przepustnice pokazuje , co dalej z tym robic , moze wymienic na uzywke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności