Skocz do zawartości
bambusik

Demontaż intercoolera, sprawdzenie przedmuchu w układzie dolotowym

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodniu mam jakiś przedmuch w układzie dolotowym do intercoolera,czytałem trochę o tym na forum, chodzi mi konkretnie o sprawdzenie gdzie dokładnie ten przedmuch występuje a nie do końca wiem jak sprawdzić układ dolotowy bądź też intercooler. Pewnie nie jeden z Was już wykonywał tę czynność stąd też moje pytania:

 

 

  1. Jak najlepiej posprawdzać układ dolotowy, konkretnie czy trzeba coś rozkręcać jeszcze dodatkowo by się tam swobodnie dostać czy nie jest to konieczne,bo doczytałem się,że będę musiał zdemontować zderzak,inni piszą również,że wystarczy zdjąć koło i odkręcić nadkole??

2. Czy taka nieszczelność jest zauważalna gołym okiem?

 

...byłbym wdzięczny za chociaż krótką instrukcje jak to najlepiej zrobić...

Edytowane przez bambusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na słuch poszukać dziury. Wsadź kogoś za kierownicę aby dodawał i ujmował gazu, podnieś maskę i po prostu nasłuchuj. U mnie było słychać świst powietrza już podczas jazdy z otwartym oknem w trakcie przyśpieszania. Świst był wyraźnie z lewej strony komory silnika. Miałem dziurkę w intercoolerze a do wymontowania go wystarczyło zdjąć przednie lewe koło, odkręcić 2 czy 3 śrubki (torx) mocujące nadkole i je lekko odchylić. Po umyciu icka ropą i sprężarką świeciła się dziurka wielkości łebka od szpilki. Warto również posprawdzać wszystkie gumowe łączniki czy nie są dziurawe. Nieszczelności mogą też być na opaskach zaciskowych na złączeniach tych rur.

A na koniec wymyj wszystko wewnątrz dokładnie bo na pewno będziesz miał tam pełno oleju :D

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na postoju to może sobie gazować do śmierci i nic nie usłyszy ;-) Dopiero pod obciążeniem jest w dolocie odpowiednio duże ciśnienie.

Ale szukanie wycieków oleju to dobry trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przyczynę już znalazłem, ale pojawił się inny problem, przyczyną był pęknięty wąż, zdemontowałem go i byłem na 3 szrotach i co się okazało mój wąż jest o niespełna 2 cm szerszy z jednej strony druga jest idealna. Ściągnąłem z dwóch passatów B4 ale lipa, wszystkie mają jednakową średnicę a mój z jednej strony jest o niecałe 2 cm szerszy, nie mając wyjścia zagotowałem wodę i wrzątkiem polewałem by zmiękł, z ledwością udało mi się go nałożyć, ale po przejechaniu kilku kilometrów zsunęła się z niego opaska...podejrzewam,że wszystko by się trzymało gdyby opaska była lepszej jakości, jakaś bardziej masywniejsza, kupiłem w pierwszym lepszym sklepie, za jakieś 30 centów w Holandii,z racji,że tutaj przebywam...miał ktoś podobny przypadek?? Czy to możliwe by węże z tego samego modelu różniły się wielkością i to w takim stopniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz IC starszego typu, taki jak w B3 1.6 TD i takich klamotów musisz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukalem b4 na szrotach w mojej okolicy odwiedziłem chyba z 12 i nigdzie ich nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podpowiedzieć jaki numerek ma ta guma która znajduję się obok pokrywy zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności