Skocz do zawartości
Gość mirasm

podłączenie tylnych głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirasm

witam !!

chciałem zapytać czy:

w passaku 99r sedan są doprowadzone przewody do tylnych glośników w drzwiach?? są te grille-siatki i pod nimi taka gąbka przyklejona ale ręką szukałem jakiś kabelów no i nie znalazłem... czy są gdzieś te kable ?? czy trzeba je prowadzić skąś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Na 99% nie ma , w moim nie było i musiałem doprowadzić

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mirasm

 

Były jeszcze ciekwasze wersje. Jeżeli ktoś zamówił Paska bez radia i głośników to kratki nie miały przelotowych otworków. Znam koleśa, który postanowił wiercić te otworki :mur: . Jak powiedział tak zrobił: 4 drzwi, 2 wiertła 2mm, 5 x ładowanie aku do wkrętarki, 10 godzin roboty, ale zarobić nikomu nie dał i nowych kratek nie kupił :rotfl: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirasm

ha ha ha ha... dobry koleś, czy dużo roboty jest aby poprowadzić przewody do tych drzwi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylne też miałem atrapy bez dziurek ale w ASO kupiłem za 25 zł komplet 2szt

 

Fajny kolega hahhahahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

JA kupilem swojego passata z glosnikami we wszystkich 4 drzwiach .Na kazdych jest jeden wyssokotonowy i basowy? .Prawdopodobnie mozliwe ,ze jest dwudrozny .Nie wiem nie mialem okazji sprawdzac.

 

Ostatnio podlaczylem pod radio JVC mp3 Creativa ladnie to musze przyznac wydobywa dzwieki z tych glosnikow.

 

ps. maskownice jak sie demontuje bo nie chce mi sie isc do garazu no chyba ,ze to jest banalnie proste to z ciekawosci zaraz przejde sie zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu sie zapytam . Koledzy u mnei w tyłu w passacie nie ma głośnikow, a chciałbym je podlączyć tylko czy da sie do radia VW BETA (nie mam opcji fader). Z tyu nie mam ani głośników ani przewodów do nich wiec bede montował od początku. Gdzie ciągnąc przewody od razu pod radio?? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tu sie zapytam . Koledzy u mnei w tyłu w passacie nie ma głośnikow, a chciałbym je podlączyć tylko czy da sie do radia VW BETA (nie mam opcji fader). Z tyu nie mam ani głośników ani przewodów do nich wiec bede montował od początku. Gdzie ciągnąc przewody od razu pod radio?? z góry dzieki

 

Od drzwi,poprzez "słoniki",dalej możesz poprowadzić pod wykładziną,ale lepiej bedzie pod plastikową osłoną progu.Później pod boczne plastiki przy nogach i do góry-gotowe.Zresztą możesz prowadzić jak Ci wygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prowadzenie kabla i montowaniem głosników sobie poradzę , tylko nie wiem jak podłaczyć do radia Mam radio Volskwagen beta (właśnie takie jak na tej aukcji) http://www.allegro.pl/item1114254875_orginalne_radio_do_volkswagena_99r_beta_igla.html i chodiz mi o to jak do niego podłaczyć tylne głośniki żeby nie spalić końcówki mocy bo ono ma wyjście tylko na 2 przednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beta obsługuje tylko 2 głośniki przednie - tylnych niestety nie podłączysz.

Rozwijając troszkę temat - gdybyś miał we wszystkich drzwiach głośniki szerokopasmowe o impendancji 4Ohm, to mógłbyś je połączyć szeregowo.

Jeśli w tej chwili podłączysz 8 Ohm przód + 8 Ohm tył to w najlepszym wypadku będziesz miał "pierdziawkę", bo końcówka Bety tego nie pociągnie.

 

I jeszcze subiektywnie ode mnie - miałem Betę (Philips), którą przedwczoraj zmieniłem na Gammę (Blaupunkt)- różnica w brzmieniu jest porażająca na samych przednich głośnikach (tylne dopiero dzisiaj podłączam). Zdecydowanie warto dopłacić do Gammy za samą jakość brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jakiej impedancji są głosniki w drzwiach?? Czyli nei kombinować?? A gdy kupię gamme to ona mma wyjscia na 4 głosniki?? Jeśli bym kupił używaną, to czy ona po podpieciu zasilania będzei grac normalnie czy jakieś kody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...gdy kupię gamme to ona mma wyjscia na 4 głosniki?

Jeśli bym kupił używaną, to czy ona po podpiecie zasilania będzei grac normalnie

czy jakieś kody?

 

 

Tak, Gamma ma wyjścia na 4 głośniki i podepniesz ją bez żadnego problemu.

Zawsze, gdy kupujesz radio musisz dostać od sprzedającego kod do radia.

Wprowadzenie tego kodu nie powinno Ci sprawić kłopotu.

 

...i na koniec także potwierdzam to co napisał Randall!

Słyszałem jedno i drugie radio i powiem Ci, że różnica jest duża

między Betą a Gammą... Moim zdaniem warto zmienić.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawiązując jeszcze do samej instalacji, to powiem wam jako ciekawostkę, że u mojego znajomego, u którego też mieliśmy "ciągnąć druta" :D od radia do tylnych drzwi, okazało się, że wiązek nie ma w drzwiach a miejsca na głośniki sązaślepione, ale za to wiązka sama w sobie była wyprowadzona do kostek w słupkach. Podobnie za radiem - wiązka nie była wpięta w kostkę ISO, ale same przewody były - zaizolowane i przypięte do ramki za radiem. I teraz sami nie wiemy - rzeźba, czy tak to opuściło fabrykę. Wiadomo - autko używka, nie wiadomo co ktoś tam kombinował, ale innych patentów nie stwierdziliśmy i stąd zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fabrycznie była Beta + głośniki z przodu.

Instalacji na tylne głośniki szukałem dość intensywnie, ale nie udało mi się znaleźć - nie było ani podpiętych kabli w kostce przy radiu, ani między słupkami A i B, ani oczywiście w drzwiach.

Co ciekawe - zadzwoniłem do ASO z pytaniem o dostępność takiej wiązki i gość zapierał się, że muszę mieć te kable przynajmniej w drzwiach, bo nie było w ogóle produkowanych wiązek bez głośników. Ponoć były tylko 2 wersje wiązek do drzwi tylnych - z szybami elektrycznymi i bez, ale te na głośniki były zawsze.

 

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie:

Głośniki montowane fabrycznie mają 4 ohm Midbass i 4 ohm Tweeter. Połączone są szeregowo, co daje nam 8 ohm na drzwi.

Edytowane przez randall
Odpowiedź na pytanie we wcześniejszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. Przekonaliście mnie chyba ostudze swoje zapały do montowania głosników do bety. Zmieniam na gammę no i zobaczymyy co dalej. A jakie głosniki byściepolecali. Nie chcę Bóg wie jakiego sprzętu. chce tylko jakieś w miare tanie i takiej (coś podobnego do tych z przodu). Nie chce mieć tam nie wiadomo jakiej sceny muzyycznej chcę tylko żeby coś grało z tylu, bo tam słabo słychać muzyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadając na wcześniejsze pytanie:

Głośniki montowane fabrycznie mają 4 ohm Midbass i 4 ohm Tweeter. Połączone są szeregowo, co daje nam 8 ohm na drzwi.

 

od kiedy ktokolwiek laczy glosniki niskotonowe i wysoko tonowe szeregowo??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kiedy ktokolwiek laczy glosniki niskotonowe i wysoko tonowe szeregowo??????

 

Od dzisiaj od 10.31 :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja kupiłem dziś głośniki na tył, bo ich tam brakowało

wyjąłem MCD i w kostce do głośników podpięte są kable na przód i tył

ale do tylnych drzwi już nie dochodzą, sprawdziłem kostkę w słupku i brak kabli

może ktoś wie którędy są poprowadzone fabrycznie kable do tylnych głośników i gdzie kończą się te kable wychodzące z kostki za radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

ja kupiłem dziś głośniki na tył, bo ich tam brakowało

wyjąłem MCD i w kostce do głośników podpięte są kable na przód i tył

ale do tylnych drzwi już nie dochodzą, sprawdziłem kostkę w słupku i brak kabli

może ktoś wie którędy są poprowadzone fabrycznie kable do tylnych głośników i gdzie kończą się te kable wychodzące z kostki za radiem?

Wygląda to mniej więcej tak: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=248685&postcount=2 Instalacja jest prowadzona dwoma stronami,kable są pod plastikowymi osłonami progów.Jak je zdemontujesz to tam powinny być kable.Jeżeli niema-robisz nową instalację ;)

Zerknij jeszcze tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24691

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalacja jest prowadzona dwoma stronami,kable są pod plastikowymi osłonami progów.Jak je zdemontujesz to tam powinny być kable.Jeżeli niema-robisz nową instalację

kable z radia wychodzą ale do słupka już nie dochodzą

z kolei sterowanie do szyb ze słupka środkowego idzie do tyłu i wchodzi pod kanape

a te kabelki z radia gdzieś się muszą kończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności