Skocz do zawartości
Wojtek-Ka

Tylna tuleja wahacza prawego - odwotnie zamontowona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wymiany tulei wahaczy (tylna tuleja wahacza przedniego) z prawej strony pojawiły mi się jakieś stuki np. przy zjeżdżaniu z krawężnika skręcając w prawo, czasami na drodze również metaliczny odgłos. Jakie były by skutki gdybym wprasował ta tuleje odwrotnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A śruba na tej tulei czasem się nie popuściła...? Łączniki stabilizatora też mogą uderzać metalicznie gdy gumki się zużyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest źle zamontowana przez obrócenie jej o 180st patrząc na wahacz z góry względem tego jak powinna być to raczej nic szybko się z nią nie stanie. Natomiast jeśli założy się ją odwróconą o 90st to dość szybko się rozerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem na najazdy jeżdżąc od tylu do przodu, tata patrzył co się dzieje, wewnętrzna strona tulei była dobijana do końca. Śruba dokręcana na długim ramieniu tak wiec co do tego jestem pewny. Wchodzi tez w gre ze tuleja jest źle zamontowana albo wadliwa no ale takich bubli to chyba z fabryki by nie wypuścili ?

Co do instalacji to wchodzi w grę jedynie obrócenie o 180 o natomiast nie jestem co do tego przekonany czy moglismy to zle zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była wymieniana i wytrzymała może ze 2 tyg. nie robiłem tego sam tylko oddałem znajomemu ojca co w garażu ludziom po cichu auta składa... i niestety jaki mechanik taka robota... Czeka mnie ponowna wymiana :( Tym razem zrobię to sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie wolno skręcać tych tulei na podniesionym samochodzie. Najpierw dokręcamy wstępnie i dopiero po opuszczeniu na koła, dokręcamy pełną siłą, bo inaczej może je szlag trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno nie wolno skręcać tych tulei na podniesionym samochodzie. Najpierw dokręcamy wstępnie i dopiero po opuszczeniu na koła, dokręcamy pełną siłą, bo inaczej może je szlag trafić.

To raczej tyczy sie tyłu a nie przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej tyczy sie tyłu a nie przodu

Tylnej tulei przedniego wahacza :) o której tu mowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja - nawet nowa, po zamontowaniu będzie miała luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet nowa, po zamontowaniu będzie miała luz

A i owszem, tylko nie taki aż wahacz rombie o sanki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie taki aż wahacz rombie o sanki...

Ma się rozumieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał druidionin Zobacz post

tylko nie taki aż wahacz rombie o sanki...

Ma się rozumieć

Oczywiste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał brox

Podobno nie wolno skręcać tych tulei na podniesionym samochodzie. Najpierw dokręcamy wstępnie i dopiero po opuszczeniu na koła, dokręcamy pełną siłą, bo inaczej może je szlag trafić.

 

To raczej tyczy sie tyłu a nie przodu

Chodziło mi o tylne zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie takie stuki niedawno- metaliczny odgłos przy każdym ruszaniu i hamowaniu. Stało się to po tym kiedy dokręciłem śrubę od tylnej tulei na opuszczonym samochodzie. Podniosłem auto odkręciłem śrubę, przykręciłem na podniesionym przodzie i stukanie ustało. Nie mam pojęcia dlaczego zaczęło stukać po dokręceniu na opuszczonym, najważniejsze że przestało stukać po ponownym dokręceniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności