Skocz do zawartości
jagiellonczyk

nie działające przednie szyby elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki maly problem z szybami z przodu, wyczyscilem samochod plakiem w srodku, po umyci przyjechalem do domu i jeszcze przed opuszczeniem samochodu zamykalem szyby przyciskiem, godzine pozniej poszedlem do samochodu, a szyby juz sie nie otwieraly sie, przelacznik na drzwiach wogole nie reaguje, bezpieczniki sa dobre, a jest raczej niemozliwe zeby silniczki sie spalily i to dwa naraz!! PROSZE O POMOC!

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyściłeś auto w środku to może jakas woda dostała się do modułu komfortu. Zajrzyj pod dywanik kierowcy. Ściągnij plastiki miedzy uszczelką od drzwi a dywanikiem. Włóż ręke tam gdzie trzymasz nogi i zobacz czy nie ma mokro. Jak jest to wyciągnij to czarne pudełko delikatnie by nie porwać kabli i go otwórz jeśli jest zalany to osusz... Może pomoże. Jak na mój Łepek to po czyszczeniu może tylko to być przyczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki maly problem z szybami z przodu, wyczyscilem samochod plakiem w srodku, po umyci przyjechalem do domu i jeszcze przed opuszczeniem samochodu zamykalem szyby przyciskiem, godzine pozniej poszedlem do samochodu, a szyby juz sie nie otwieraly sie, przelacznik na drzwiach wogole nie reaguje, bezpieczniki sa dobre, a jest raczej niemozliwe zeby silniczki sie spalily i to dwa naraz!! PROSZE O POMOC!

Moduł komfortu jest pod tylną kanapą więc raczej nie mogłeś go zalać.

Może zalałeś Głowny przycisk sterowniczy w drzwiach kierowcy.

A sprawdziłeś główny bezpiecznik od elektrycznych szyb? On jest na samej górze tablicy z bezpiecznikami i przekaźnikami.

Wyjmij wszystkie przyciski sterownicze i na grzejnik, jak nie pomoże sprawdzić moduł komfortu.

Jak to nie pomoże to daj znać pomyślimy coś innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moduł komfortu jet pod ta stopka ci kierowca trzyma lewą nogę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moduł komfortu jet pod ta stopka ci kierowca trzyma lewą nogę ??

 

W B5 może i tam, ale w B3 sterownik elektrycznych szyb jest pod tylną kanapą.

 

Miernik w dłoń i sprawdź czy dochodzi napięcie do przycisków

 

Przyciskiem od strony pasażera też nie otworzysz :?:

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pasazera tez nie dziala:(

 

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

 

a i próbnikiem sprawdzalem przyciski, to napiecie nie dochodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdziłeś główny bezpiecznik od elektrycznych szyb?

Powielę....

...dobrze sprawdź moduł na którymś kablu jest stały plus, i psiknij we wtyczki WD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od pasazera tez nie dziala:(

 

---------- Post added at 14:12 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

 

a i próbnikiem sprawdzalem przyciski, to napiecie nie dochodzi :(

jeśli nie dochodzi napięcie do przycisku to w kablach przed nim coś jest nie tak lub bezpiecznik poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Pojechałem do elektryka, wyjął moduł komfortu i coś polutował ... powiedział, że usterką był zimny lut. Już 1,5 roku minęło i odpukać - szyby działają jak powinny.

Edytowane przez zbych303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Po kupnie używanego modułu komfortu który na 100% jest sprawny nie działają wszystkie szyby i podświetlanie kabiny. Kiedy próbuję opuszczać szyby tylko słyszę pikanie w drzwiach w których szyba miała by się opuścić. Bezpieczniki sprawdzone. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się do tematu.

Po kupnie używanego modułu komfortu który na 100% jest sprawny nie działają wszystkie szyby i podświetlanie kabiny. Kiedy próbuję opuszczać szyby tylko słyszę pikanie w drzwiach w których szyba miała by się opuścić. Bezpieczniki sprawdzone. Ma ktoś jakiś pomysł?

temat może dobry do podłączenia ale nie ten dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący:

Passat b4 z elektrycznymi szybami z przodu. Prawa szyba od pasażera nie zamyka się. Sprawdziłem przełączniki w klamkach i są dobre. Od strony kierowcy można przełącznikiem swobodnie otworzyć i zamknąć okno pasażera i kierowcy. Od strony pasażera można tylko otworzyć okno pasażera. Nie można go już tym samym przełącznikiem zamknąć.

Odkręciłem osłonę drzwi aby dostać się do środka i zobaczyć co jest nie tak. W drzwiach znajduje się wielopinowy wtyk. Poruszałem tym wtykiem i przełącznikiem od strony pasażera można zamknąć okno. Niestety, całość działała 30 sekund. Poruszając tym wtykiem w drzwiach można znaleźć moment kiedy całość układu działa i szyba otwiera sie i zamyka lecz tylko przez chwilę.

Zastanawia mnie czy zdarzały się tego typu usterki i czy są spowodowane np. zimnymi lutami. Ponadto jak zabrać się za usunięcie tej usterki wynikającej ewidentnie z braku styku we wtyku wielopinowym. Dojście jest tam bardzo ciasne. Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności