Skocz do zawartości
deratus

Jaki adapter do gniazda H7 na żarnik D2S ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jaki adapter jest potrzebny,aby założyć żarnik D2S (w swoim standardowym wykonaniu) do gniazda H7?

Zamieszczam zdjęcie tejże wtyczki pożyczone od kolegi z forum c722b23cfc9eec31.html

c722b23cfc9eec31.html

c722b23cfc9eec31.html

 

c722b23cfc9eec31.html

wtyczka.jpg

Edytowane przez deratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego reflektora?Jak do zwykłego to najlepiej żaden...A tak na poważnie-są przecież gotowe zestawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,soczewka.

A interesuje mnie do zestawu przetwornice Denso + żarniki D2S oryg. VW ( GE podobno idą na 1 montaż)

Edytowane przez deratus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale interesuje mnie tylko adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,ale ten adapter nie pasuje pasuje do do tego gniazda H7 (foto w załączniku z 1 postu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deratus, palnik D2S mimo użycia adaptera w to gniazdo nie wejdzie-nie będziesz w stanie zogniskować palnika z odbłyśnikiem-D2S będzie siedział zbyt płytko i światło będzie rozproszone.

Kup sobie palniki xenonowe pod zestaw HID w oprawie H7-wówczas zamontujesz i zogniskujesz je bez problemu.

Na wszelki wypadek przeczytaj sobie ten temat:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70746

Tutaj mocowanie żarówki jest identyczne, jak u Ciebie-D2S nie pasuje! Ja też wsadziłem przetwornice Denso, podłączyłem pod palniki HID w oprawie H7 i wszystko gra.

Jak nie chcesz się bawić lutownicą, to możesz zakupić takie palniki: http://www.allegro.pl/item849788289_xenon_zarowki_nowe_h1_h7_h3_hb4_hb3_d2s_d2r.html Popatrz na zdjęcie nr 3 w aukcji.

Ten adapter nie pasuje do naszych reflektorów-sam się wpakowałem w jego zakup i leży u mnie w garażu teraz. Podobnie jak palniki D2S, które czekają na lepsze czasy.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje gotowy zestaw-i to najlepsze rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba Ci takie coś

na allegro teraz tego nie ma poszukaj w sklepach co handlują xenonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może wie jaki adapter jest potrzebny,aby założyć żarnik D2S (w swoim standardowym wykonaniu) do gniazda H7?

 

Nie wiem jakie masz lampy (soczewki czy refleksyjne - "zwykłe" jak w 3B). Jak soczewkę to rzeczywiście szukaj palników na wzór D2S, ale jeżeli nie masz soczewek to ja proponuję szukać na wzór D2R, one nie oślepiają tak jadących z przeciwka. Nie jednego takiego na drodze już spotkałem, że wsadził palniki od soczewek do "zwykłych" lamp. No i cieszy się że ma latarnię z przodu.

 

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

 

Potrzeba Ci takie coś

na allegro teraz tego nie ma poszukaj w sklepach co handlują xenonem

 

Są też na alledrogo i znacznie taniej :

 

http://www.allegro.pl/item863283853_adapter_vw_passat_mb_c_opel_vectra_ksenon_xenon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciechpop -Lampy soczewki,ale faktycznie chyba nie zamocuje się palnika D2S w gnieździe H7 (chyba,że palniki z mocowaniem H7).Tylko,że takich żarników nie ma w ofercie żaden z renomowanych producentów (Philips,Osram,General Electric).Obawiam się trochę jakości tych made in china

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie masz lampy (soczewki czy refleksyjne - "zwykłe" jak w 3B)
Kolejny, który nie czyta wątku tylko pytanie na początku... Post nr 3:
Sorry,soczewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny, który nie czyta wątku tylko pytanie na początku... Post nr 3:

Otóż to...

Poza tym-gotowy zestaw i po temacie jak przejściówka nie pasuje...I błagam-nie do zwykłych lamp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie i jest ok.

palnik D2S mimo użycia adaptera w to gniazdo nie wejdzie-nie będziesz w stanie zogniskować palnika z odbłyśnikiem-D2S będzie siedział zbyt płytko i światło będzie rozproszone.

Kolega Krawcol zakładał d2s+adapter czy tylko przeczytał?

Palnik wchodzi na taką samą głębokość co h7

Bez tytu?u.jpg

A zestawy HID miałem dwa

jeden zakłucał radio a drógi powodował że radio gubiło zasięg , o CB nie napiszę, bo wtedy CB nie miałem.

Przetwornice Denso są OK.

D2C.jpg

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregg przeczytaj jeszcze o jakie auto chodzi i jakie lampy <---- patrz foto w pierwszym poście

 

Samochód:

B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

Rok: 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie spojrzałem na foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh 13stego postu też nie przeczytałeś - ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie do tych gniazd są adaptery. Wystarczy przesłać użytkownikowi z allegro zdjęcie gniazda i on wam odpowiedni adapter przyśle.

Żarnik D2S i żarówka H7 mają punkt świetlny w dokładnie tym samym miejscu (jak pokazał gregg), ponieważ są one zamienne. W ten sposób obniżyli koszt produkcji, produkując jedną soczewkę, a zmieniając wyłącznie jej gniazdo, a czasem przesłonę.

 

Nie rozumiem nakłaniania do kupna chińskiego badziewia, ktoś chce oryginalne żarniki + przetwornice i to jest bardzo słuszne podejście, mogę do tego was zapewnić, że punkty świetlne w waszych chińskich ksenonach, są w 90% w złym miejscu i mimo tego, że macie soczewki to świecą one nierówno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności