Skocz do zawartości
kardynalski

dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem świeżym użytkownikiem Passata 1,9 TDI z 2000r., 90kM, otóż po zakupie powymieniałem przednie zawieszenie, (wahacze), tylne amortyzatory i nawet zajechałem na przeląd zawieszenie. Wszystko było ok., natomiast gdy przejeżdżam przez tory kolejowe ( nawet powoluśku) to słychać głośne dudnienie w przednim zawieszeniu.

Znajomy, który jeździ wv twierdzi, że passaty tak mają, bo to solidna , aczkolwiek surowa niemiecka robota. Czy tak naprawdę ma być? moę komuś się to też przytrafiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie powinno nic dudnić. Ma być cicho. Napewno dobrej firmy były te wachacze? A o drąźkach i końcówkach drążków kierowniczych nie zapomniałeś. Też ulegają zużyciu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnieć to nie, ale sprawdzał mi to mechanik i też nic nie stwierdził.Na przeglądzie też to samo mówili - wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

możesz sprawdzić również końcówkę łącznika drążka stabilizatora;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę:

 

- łożysko MPS-a

- mocowanie tłumika

- poduszka silnika

 

Sprawdzałbym w wymienionej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ale wymienile kompltetnie zawieszenie z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie to nie bo fachowcy stwierdzili, że nie ma sensu wszystkiego wymieniać bo ich zdaniem są w porządku,ale poproszę swojego mechanika by się całemu zawieszeniu dokładniej przyjrzał.

dzięki wszystkim za naprowadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie są stuknięcia na małych dołkach przy skręconych kołach.... oczywiście po wymianie tego co wymienić trzeba było i po dokładnym sprawdzeniu na szarpakach... :mur:

kolega rzucił hasło że w takiej sytuacji może być "luz na maglownicy" ...

możliwe ??

 

:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

niestety na 90% maglownica. Jest jeszcze możliowść, że to końcówka drążka ale skoro był szarpany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

pewnie fachowcy zle stwierdzili iktyrys wachacz na sworzniu pewnie wybity... badz co badz sprawdz to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podnośniku kolega-mechanik pół godziny udowadniał że w zawieszeniu nie ma czego się przyczepić... później 40minut na szarpakach, gość z diagnostyki mało się nie rozpłakał jak uparcie twierdziłem że coś stuka o on nic nie mógł znaleźć ... a stuka dalej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje , że maglownica.

Ale jedź do ASO. Wizyta 50 zł za wykrycie usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikeee

Czy wymieniales rowniesz amortyzatory?Ja mialem taki przypadek jeszcze w Audi 80 wymienilem cale zawieszenie i dalej bylo slychac male stoki na drobnych nierownosciach okazalo sie ze amorki choc sprawne w 80% mialy juz poprostu luz na tłoczyskach i one tak chalasowały a na szarpakach i na tescie amorkow tego nie pokaze.[/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikeee możesz mieć rację... amortyzatorki nie są już rewelacyjne a na to nie wpadłem że mogą stukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

same amorki chyba sie tluc nie moga.... ale chyba tam sa jakies poduszki.. moze one sa wybite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamsiekiersk

Witam

Ja też mam problem ze zdiagnozowaniem przyczyny stukania. Pojawia się co jakiś czas w różnych momentach np. przy ruszaniu, hamowaniu czy skręcie w którąkolwiek stronę. Byłem w serwisie wskazali że to końcówka drążka - wymieniłem i stuka nadal. Pojechałem na stację diagnostyczną na szarpaki - nic nie znaleźli. Czy jest mozliwe żeby któryś z wachaczy miał luz a na szarpakach tego nie widać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja też mam problem ze zdiagnozowaniem przyczyny stukania. Pojawia się co jakiś czas w różnych momentach np. przy ruszaniu, hamowaniu czy skręcie w którąkolwiek stronę. Byłem w serwisie wskazali że to końcówka drążka - wymieniłem i stuka nadal. Pojechałem na stację diagnostyczną na szarpaki - nic nie znaleźli. Czy jest mozliwe żeby któryś z wachaczy miał luz a na szarpakach tego nie widać?

Pozdrawiam

 

Na szarpakach nie zdiagnozujesz wielowahaczowego zawieszenia.Trzeba autko podnieść i przyjrzeć się osobno każdemu wahaczowi :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś w serwisie i cię naciągnęli na koszty to bym im rachunek kazał samemu zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

ja skolei ma tak ze jak dojezdzam do swiatel gdzie najczesciej sa takie male garby od stawania latem na cieplym asfalcie, to mam wrazenie ze kolo mi dudni jak piłka do kosza odbijana o parkiet, a w trasie ogólnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwedzik

ja mam to samo:

 

1. przy ruszaniu ze świateł dudni (tak jakby sie odrywal od podłoża) - ewidentnie z przodu ale drgania przenoszą się na całe auto

2. na kocich łbach muszę musze jechac bardzo wolno bo drgania są nie do wytrzymania

3. przy wchodzeniu w zakręt na nierównościach tak jakby się trochę odrywał i ściągało go w prawo

4. a w koleinach to już jest masakra.

 

ostatnio wymieniałem wahacze, ustawili też zbieżność. amortyzatory sprawdzałem niedawno 5 tys km i było ok.

 

jakieś sugestie co to moze być? bo już nie wiem co mam robić. i gdzie można w Wawie sprawdzić co to może być? w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności