Skocz do zawartości
marcinj060

Niepokojące odgłosy silnika 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kupiłem passata b4 1.9 TDI kombi jedno co mnie niepokoi to "piski" wychodzące z komory silnika ale bliżej osprzętu (altern. pompa klimy).Dzieje sie to na małych obrotach zaraz po wejściu na wyższe znika. Jest to moj pierwszy diesel i nie wiem czy to jest normalne czy taki urok diesla!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pasek klinowy, a pewnie napinacz siedzi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Kupiłem passata b4 1.9 TDI kombi jedno co mnie niepokoi to "piski" wychodzące z komory silnika ale bliżej osprzętu (altern. pompa klimy).Dzieje sie to na małych obrotach zaraz po wejściu na wyższe znika. Jest to moj pierwszy diesel i nie wiem czy to jest normalne czy taki urok diesla!?

bardzo ciężko coś więcej napisać na temat tych dolegliwości.Może to pasek wielorowkowy . Spróbuj odpalić silnik i polewaj wodą na ten pasek.Zobaczysz czy będzie dalej piszczeć czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie kojarze ze przy załanczaniu klimy te piski sie nasilały. Nie znam dokładnie budowy mechanizmu załanczania klimy ale tam czyba jest jakies sprzęgiełko moze to ono? Jeszcze dodam w nawiasie ze te piski pojawią sie bez włączonej klimy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wymień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko pasek jutro będe działał. Napewno napisze co z tego wyszło!!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rozwarstwia się koło pasowe - tak miałem u siebie w TDI. Koszt nowego spory, niestety :( Ale po wymianie cisza. Objawy jak najbardziej pasują.

Tutaj masz sporo na ten temat :)http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=364065#post364065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie paska piski ustały ale napinacz na niskich obrotach skacze i nie wiem czy to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, chyba że zmienisz koło pasowe na alternatorze na wolnobieżne ale to nie powinno przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem bo jak rozgladałem sią za samochodem to w każdym silniku vw 1.9 tdi widziałem cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności