Skocz do zawartości
CINKERS29

Kostka zarowki H7 przedniego leflektora duzy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje pilnie kostke ktora wchodzi w oprawke na zasadzie zatrzasku zarowki reflektora przedniego do b5 fl

Przeszukalem wszystkie szroty,allegro

BYlem w serwisie ale za bardzo mi nie pomogli po numerze vin gosciu stwierdzil ze musze kupic cala wiazke kabli z kostka lekka przesada jak dla mnie!bo i cena duza

jesli ktos z forumowiczow posiada takie cos badz wie gdzie moge sie zglosci po to prosze o kontakt gg 8255998 badz mail : [email protected]

P8074920m.jpg

Edytowane przez CINKERS29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że rozpadła Ci się ta kostka??zwróć uwagę ze na końcu każdego kabelka jest taki metalowy nie wiem jak to nazwać...styk...który idealnie pasuje do nóżki żarówki a plastik pełni tam wyłącznie funkcję oddzielającą od siebie te styki więc podłączaj śmiało bez plastiku też gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka z jednej strony sie stopila a kostka ta pelni funkcje jak by uchwytu do zarowki kostka ma zatrzaski one wpinaja sie w oprawke zarowki i calosc sie przekreca w lampie i trzyma bez tej kostki zarowka lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żarówki nie trzyma przypadkiem taki metalowy drucik??chyba ze mamy inną konstrukcję lamp to juz nie pomogę

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wiem co pisze i widze zyczylbym sobie zeby to bylo takie proste jak mowisz :)ale dzieki za zainteresowanie licze na dalsza pomoc ze strony innych Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ze mamy inną konstrukcję lamp to juz nie pomogę

No dokładnie w 3BG ta kostka trzyma żarówkę.

CINKERS29, musisz poszukać kogoś z rozwalona lampa, i z takiej wyciągnąć ta kostkę, bo to jest jakby całość z reflektorem. Przeszukałem ETKE i nie znalazłem tej kostki osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 3BG ta kostka trzyma żarówkę
nie do konca z ta kostka tak jest gdyz jesli ktos wstawia sobie HID Xenon w mocowanie H7 to palnik mocuje sama blaszka w ktora wpina sie ta kostka, obstawiam ze moze nie jest to latwe gdyz sama blaszka jest troche gibka ale da sie nia przymocowac zarowke bez tej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w etce że jest to klamra mocująca do świateł mijania o nr 3b0941160b wg gajosa kosztuje 20.69zł

Chyba o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wlasnie stopily i kable na samych konektorach wetkniete i ta kostka plastikowa niwiele daje ... żarówkę trzyma sama blaszka sprężynująca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolfik jutro zobacze ale jesli mam ta kostke stopiona i nie trzymana jeden zatrzask to wszytsko lata i zarowka nie zawsze kontakuje ja jutro zobacze ale na 100% juz bym tak zrobil bo kombinowalme na wszystkie moziwe sposoby

 

darekj61 no zobacze chyba sie pofatyguje do kulikowskiego w gdyni i podam nr czesc ale wydaje mi sie ze klamra to to metalowe i raczej w etce byloby ze kostka plastikowa

 

 

GURAL tak jak piszesz gosciu u kulikowskiego tez nie znalazl tej kostki osobno a tez uzywaja etki zawolal elektryka z serwisu i ten odrazu poiwedzial ze to sie kupuje w zestawie z wiazka kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem (topiła mi się kostka ciągle)

Poszedłem do sklepu motoryzacyjnego, kupiłem kostkę (nieoryginalną, nie od passata, ale pasująca wtykami do żarówki - koszt może 10 zł), ona jest z kabelkami. Uciąłem stopioną kostkę, podłączyłem nową, włożyłem (siedzi na sztywno) i odpukać już pół roku jeżdżę po dziurawych drogach i działa. Kup kostkę pasującą do żarówki i wymień poprostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem (topiła mi się kostka ciągle)

Poszedłem do sklepu motoryzacyjnego, kupiłem kostkę (nieoryginalną, nie od passata, ale pasująca wtykami do żarówki - koszt może 10 zł), ona jest z kabelkami. Uciąłem stopioną kostkę, podłączyłem nową, włożyłem (siedzi na sztywno) i odpukać już pół roku jeżdżę po dziurawych drogach i działa. Kup kostkę pasującą do żarówki i wymień poprostu.

kupiłem taka kostkę w sklepie motoryzacyjnym ... potwierdzam ze coś koło 10 zł.. w ASO Gajos chcieli mi wcisnąć za coś koło 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj a moglbys ewentualnie przeslac mi fotke tej kostki jak bys mial czas i ochote bo w sklepach oferowali mi zwykle kostki ale nic z tego bym nie zrobil

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie najzwyklejsza kostka. Poproś o kostkę do żarówki H7, jak będzie inteligentny sprzedawca znający się na rzeczy to załapie jaką dać jak powiesz, że do passata B5 do żarówki H7 (ja podjechałem pod sklep, sprzedawca dla pewności wyszedł, spojrzał, powiedział, że właśnie taką chciał mi dać i taką mi sprzedał). Zwykła mała kosteczka, ma tylko dziurki na wsuwki od żarówki i kabelki. Odcinasz starą, skręcasz (jeśli chcesz lutujesz), izolujesz, wkładasz żarówkę i działa. Nie mam jak wrzucić fotki na forum, bo nie mam kabla by podłączyć komórki do kompa bo jestem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryson

 

dzieki za odpowiedz dzis po pracy podzialam w tym temacie

:)

 

---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:07 ----------

 

bylem przed chwila przy aucie patrzylem i tak kostka musi jakims sposobem polączyc sie z metalowa oprawka zarowki gdyz ona ma wąsy a wasy te powoduje ze caly zestaw czyli zarowka , oprawka, kostka po przekrecniu w lampie trzyma sie i nie rusza!

Wybaczcie ale nie bardzo rozumiem na jakiej zasadzie kupujac zwykla kostke do H7 bede mogl to podlaczyc ale zebym byl do konca spokojny dzis po pracy podjade do sklepu kupie takowa kosteczke i bede bawil sie w malego elektryka co mi pozostalo;)Dam znac o swoich wyczynach wieczorem

 

Milego dnia i Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, czego się nie robi :) Zdobyłem kabelek, tylko zdjęcie słabej jakości.

Jeśli chodzi o mocowanie to mocujesz tą metalową "klamrą" w którą wkładasz żarówkę (tak mi się zdaje, brat mi to wstawiał), wkładasz w "klamrę" żarówkę, mocujesz przekręcając (jak normalnie), potem wtykasz nową kostkę.

Ta "klamra" - uchwyt żarówki (nie wiem jak to zazwać) - masz przy starej kostce chyba.

W sklepie kupujesz tylko widoczną na zdjęciu czarną kostkę z kabelkami i to podłączasz do wiązki idącej do żarówki (zastępujesz starą kostkę).

 

20090831small.jpg

 

20090831001small.jpg

 

Mam nadzieję załapiesz o co chodzi.

Sorki za słabą jakość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łapie o co chodzi ale ja po powrocie do domu zrobie wyrazne fotki swojej kostki i jak to wyglada i wkleje i wtedy zobaczymy a tak czy siak kupie taka kostke i postaram sie podzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę kup, "uchwyt" metalowy "odzyskaj" ze starej kostki, wsadź w niego żarówkę, wkręć czyli zamocuj (łatwo może nie być, ale się da jak widać), potem wtykasz nową kostkę i działa :) Odpukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówcę:)

wszystko da się zrobić tylko trzeba trafić na odpowiedniego sprzedawce i hasło musi pas żarówka H7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gryson zrobilem identycznie tak jak ty masz kupilem kostke ta uniwersalna za 11zł i działa skrocilem troche kabelki ale minimalnie tam gdzie byly takie nadpalone wydaje mi sie ze one poprostu juz sie wysluzyly zalozylem nowe konektroki i gra muzyka ale w miedzy czasie znalazlem goscia na allegro ktory ma mi wyslac orginalna taka kostke za 15zł wiec jak juz ja dostane to bede ja trzymal w razie czego jak by drugiej storny cos sie dzialo bo z dostac ta kostke ta kostke to jakis koszmar;) strasznie dziekuje Ci za pomoc i całej reszcie froumowiczow ktorzy zainteresowali sie moim postem i chcieli pomoc:)

 

Jak sie przynaje punkty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności