Skocz do zawartości
Gość Krajny

Odkodowywanie radia fabrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niestety akumulator się skończył w Passacie i nie posiadam wkładki w książeczce z ratunkowym pinem.

 

Jeśli ktoś byłby w stanie poratować pinem dla radia o nr VWZ1Z7G7210099 to będę bardzo, bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:!: W nowych odbiornikach radiowych aktywacja elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego nastąpi dopiero po wprowadzeniu prawidłowego numeru kodu. Ponowne przywrócenie działania zablokowanego radia możliwe jest tylko poprzez wprowadzenie prawidłowego numeru kodu elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.

 

:!: Numer kodu elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego naklejony jest wraz z numerem radia na karcie radia, (instrukcja obsługi radia) - (książka serwisowa VW). Ze względów bezpieczeństwa karta radia niepowinna być przechowywana w samochodzie. Numer kodu musi zostać odczytany wobecności klienta.

 

:!: Wprzypadku wymiany odbiornika radiowego, musi zostaćw prowadzony numer kodu zamontowanego radia. Klienci muszą zostać powiadomieni o zmianie numeru kodu.

 

:arrow: Odkodowanie radia:

Aktywacja elektronicznego zabezpieczenia (pojazdy proukowane do 04.1998)

 

:!: uzyskać numer kodu radia

:!: włączyć odbiornik radiowy

:!: nacisnąć równocześnie i przytrzymać przyciski TP i TA tak długo, aż na wyświetlaczu radia pojawi się wskazanie 1000. Zwolnić przyciski

:!: korzystając z przycisków numerycznych wyboru programowanych stacji radiowych od 1 do 4, wprowadzić uprzednio odczytując z karty radia numer kodu. Zapomocą przycisku 1 wprowadzić pierwszą pozycję numeru kodu, zapomocą przycisku 2 drugą pozycję itd...

:!: na zakończenie ponownie równocześnie nacisnąć przyciski TP i TA tak długo, aż pojawi się na wskaźniku częstotliwości stacjiradiowych napis SAFE. Zwolnić przyciski. Zaraz po tym zostanie automatycznie wskazana częstotliwość odbieranej stacji radiowej.

 

Jeżeli numer kodu został podany prawidłowo, przy wyjętym kluczyku zapłonu musi migać dioda świecąca znajdująca się obok nazwy odbiornika radiowego. Jeżeli dioda świecąca miga, radio jest gotowe do pracy, a elektroniczne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe jest aktywne.

 

:arrow: Odkodowanie radia:

Aktywacja elektronicznego zabezpieczenia (pojazdy proukowane od 04.1998)

 

Wszystkie odbiorniki radiowe wyposażone w elektroniczne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,

współdziałają z zestawem wskaźników. Zestawy wskaźników bez funkcji Komfort zabezpieczenia przeciwkradzieżowego mają numer części zamiennej kończący się na 0 (seria do około 07.98.).

 

Zestawy wskaźników z funkcją Komfort zabezpieczenia przeciwkradzieżowego mają numer części zamiennej kończący się na 1 (seria od około 08.98.). Po odłączeniu napięcia zasilającego, odbiornik radiowy po ponownym podłączeniu napięcia zasilającego jest gotowy do pracy bez ponownego wprowadzania kodu zakładając, że pierwsza aktywacja elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego została już wykonana i radio będzie ponownie zamontowane w tym samym samochodzie.

 

Wskazówki dotyczące działania

 

Po pierwszej aktywacji elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego zostanie zniesiony wewnętrzny kod liczbowy odbiornika radiowego i zestawu wskaźników tablicy przyrządów. Jeżeli teraz zostaną wykonane przy odbiorniku radiowym bezprądowe prace montażowe (np. wymontowanie odbiornika radiowego lub akumulatora), nastąpi wówczas wymiana danych po ponownym podłączeniu napięcia zasilającegomiędzy odbiornikiem radiowym a zestawem wskaźników.

 

Zostanie wtedy porównany wewnętrzny kod liczbowy odbiornika radiowego z zestawem wskaźników tablicy przyrządów. Jeżeli liczba kodu jest identyczna, zestaw wskaźników rozpoznaje, że podłączony odbiornik radiowy należy do tego samochodu i gotowy jest natychmiast do pracy bez ponownego wprowadzania kodu przeciwkradzieżowego. Jeżeli odbiornik radiowy zostanie wymieniony, musi zostać wprowadzony kod zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, (aktywacja w odbiorniku radiowym elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego) od 05.98.

 

Na zakończenie, po włączeniu styku S poprzez zamek zapłonu zostanie automatycznie uruchomione porównanie między wkładem tablicy przyrządów a odbiornikiem radiowym.

Porównanie trwa około 5 sekund. W tym czasie nie może być podłączony tester usterek i nie wolno podłączać testera usterek (VAG).

 

Następnie ten odbiornik radiowy w tym samochodzie po odłączeniu napięcia zasilającego oraz po ponownym uruchomieniu jest gotowy do pracy bez konieczności ponownego wprowadzania kodu. Elektroniczne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe skutecznie blokuje odbiornik radiowy skoro tylko:

 

:!: Odbiornik radiowy zostanie zamontowany w innym samochodzie.

:!: Zostanie wymieniony zestaw wskaźników tablicy przyrządów.

 

Po włączeniu odbiornika radiowego, o stanie zablokowania urządzenia przez elektroniczne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe informuje napis SAFE i liczba 1000 na wyświetlaczu.

 

Jeżeli przy pierwszej aktywacji zostanie nieumyślnie dwukrotnie wprowadzony nieprawidłowy kod, radio zostanie zablokowane na jedną godzinę. Czas zablokowania można znieść wprowadzając za pośrednictwem testera VAG, w procedurze - Login prawidłowy kod. Po niżej opisano sposób postępowania. Należy go wykorzystać przy pierwszym uaktywnieniu elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego radia BETA i GAMMA.

 

[...] podłączyć tester VAG

:arrow: wybrać funkcję - [Radio, telefon] - [systemu nawigacji satelitarnej] - (Radio, Telefon, Navigation Eigendiagnose), - VAG grupa nastaw 01.

 

Wskazanie na wyświetlaczu:

:arrow: nacisnąć dwukrotnie przycisk 1. Liczbą 11 zostaje wybrana -Procedura Login -.

 

Procedura Login:

:arrow: Wprowadzic numer kodu WSC XXXXX

 

Wskazanie na wyświetlaczu:

:arrow: Wprowadzić prawidłowy kod. W tym celu jako pierwszą podać cyfrę 0, a następnie 4-pozycyjny kod. [0XXXX]

 

Zakończenie wykonywania polecenia:

:arrow: nacisnąć przycisk 06. - zostaje wybrana funkcja [Zakończenie wykonywania polecenia]

:arrow: uaktywnienie prawidłowym kodem elektronicznego zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.

 

Witam.

Poruszone tu zostały tematy VW Passat z roczników '98 a czy ktoś by mógł udzielić info z tego samego tematu czyli odblokowywania radia fabrycznego ale z rocznika '97? Z góry dziękuję za info.

DSC_0127.jpg

DSC_0126.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś jest w stanie pomóc mi z kodem do radia RCD300

vwz2z2f1722896.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I mnie dopadł akumulatorowy problem.

Wyjąłem radio licząc że może kod jest gdzieś na nim zapisany ale nic z tego, w posiadanych dokumentach też go nie mam.

Czy ktoś może podać mi kod na priv?

 

Radio Gamma V Blaupunkt 1J0 035 186 E

VWZ1Z3C7189782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. prosze o rozkodowanie gammaV vwz3z3a7678152 1j0 035 186d. dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odświeżyć wątek . Po wymianie aku radio nie odbiera . Wyświetla się safe 1000 . Nie posiadam kodu , czy jest możliwość odkodowania radia (radio philips beta 5 ).seryjnie montowane w passacie b 5 98r. Czy są jakieś kalkulatory ? Proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś potrafi rozkodować radio Philips beta 5 nr.seryjny VWZ62A1727153 . Radio oryginalne zamontowane w passat b5 98 r. Proszę o pomoc .Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też chciałbym prosić o pomoc w rozkodowaniu radia RNS300 (akumulator wyzionął ducha przy pierwszych mrozach ;/ )

Nr seryjny: VWZ1Z2G7016501.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś jest wstanie pomóc w sprawie kodu do radia RCD 310 vwz1z2h1389018 to chyba blaupunkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o rozkodowanie RNS 300 /1K0 035 191 D / nr VWZ1Z2J9024542

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Poruszone tu zostały tematy VW Passat z roczników '98 a czy ktoś by mógł udzielić info z tego samego tematu czyli odblokowywania radia fabrycznego ale z rocznika '97? Z góry dziękuję za info.

 

do radia GAMA V jest pin uniwersalny i działa w każdym radiu.Mi kolega z forum przesłał pin za 20zł i zadziałał u mnie i u kolegi co ma B5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje uniwersalny kod do radia beta passat b5 1.8t rocznik1998??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać mi kod na priv?

 

Radio Gamma V VW 1J0 035 186 D

VWZ3Z3X7536726

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dwa passaty B5 fl i chciałem podmienić radia gamma lecz po zmianie kody są nie prawidłowe.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie przy zmianie menu w fabrycznym radio B7 będę potrzebował kodu do radia. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Może być odpłatnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje kod do radia

nr vin WVWZZZ3CZ6P149403

RCD500 MP31.jpg

3C0 035 195 A

*014VWZ5Z7E1001664A*

Model CQ-EV1571GC

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje kod do radia BETA V 1J0 035 152 E, VWZ6Z2A1702188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje kod do radia

nr vin WVWZZZ3CZ6P149403

RCD500 MP3[ATTACH=CONFIG]151439[/ATTACH]

3C0 035 195 A

*014VWZ5Z7E1001664A*

Model CQ-EV1571GC

 

A próbowałeś u Gładysza, nie wiem czy coś Cię skasują ale zapytać możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze do was tutaj od razu do rzeczy ponieważ mąż mnie tutaj chce naciągnąć 2 din nawigacja i takie tam , a może da się ściągnąć kod przy pomocy forum. O co chodzi, zgubiliśmy książeczkę z kodem, wpisywaliśmy już raz ten kod i książeczka miała być specjalnie odłożona w takie miejsce by nie zawieruszyła się! . Z pamięci nie ryzykowaliśmy, radio udało się wyciągnąć za pomocą 2 cienkich blaszek aluminiowych wyciętych nożyczkami.

 

Prośba o kod do radia:

Starszy Passat B5 FL 2003 1.8t awt ( nie wiem czy takie dane są potrzebne )

Radio Gamma VW 1J0 035 186 E

VWZ1Z3B6978853

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno Passata B5 z nieoryginalnym radiem. W bagażniku jest oryginał ale po włożeniu okazało się, że jest zablokowane. Nie wiem czy było w tym Passacie od nowości.

 

Jest możliwość odblokowania? Radio to VW Alpha, VIN auta: WVWZZZ3BZXP199275.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności